Британія отримала "історичний шанс" після брекзиту - Мей

Британія отримала "історичний шанс" після брекзиту Копирайт изображения AFP

Британія має історичну можливість стати новим світовим гравцем у вільній торгівлі, має заявити Тереза Мей.

Прем'єр-міністр Британії зробить свою першу промову щодо зовнішньої політики на банкеті Лорда-мера в Лондоні.

Вона також розкаже, що потрібно зробити, аби не залишити громади поза глобалізацією.

Лейбористська партія вважає, що дії прем'єр-міністрa суперечать її словам, і вона лише є представницею цієї ж "невдалої політики".

"Зміни у повітрі"

Прем'єр передбачає посилення ролі уряду в розробці стратегії промисловості, яка сприятиме "поширенню добробуту" по всій Великій Британії.

Вона також повідомить присутнім, що після перемоги Дональда Трампа на виборах у США "зміни літають у повітрі", і важливо допомогти тим, хто відчув "негативні сторони глобалізації на собі".

Пані Мей планує зазначити, що щоби "бути світовим чемпіоном вільної торгівлі в сучасному світі, ми повинні зробити щось, аби допомогти сім'ям і громадам, які можуть фактично втратити цю можливість."

"Політика має стати гнучкішою"

"Не потрібно бути неухильними, відмовлятися змінюватися і постійно боротися за минуле, а потрібно навпаки - пристосовуватися, розвивати наше мислення і вхопитися за шанс. Таке керування нам необхідно сьогодні. І я вірю, що у Британії є глобальна історична можливість впровадити таке лідерство".

Прем'єр зазначить, що вихід із ЄС показує "як вільна, гнучка, амбітна країна може підійти до нової глобальної ролі".

Копирайт изображения EPA

"Це новий напрям, новий підхід до управління силами глобалізації, щоби вони працювали для всіх", - зазначила Мей.

Для прикладу вона процитує нещодавню угоду Великої Британії з компанією Nissan щодо виробництва автомобілів на північному сході Англії, а також про розвиток світового центру ремонту й технічного обслуговування винищувачів в Уельсі. Пані Мей вважає, що це доказ промислової стратегії, яка є конкурентоспроможною й бере до уваги більш широкі соціальні та культурні фактори.

Звернення в Меншн Хауз є одним із головних на тему зовнішньої політики й безпеки, яке робить прем'єр-міністр щороку.

"Слова суперечать діям"

Тіньовий лорд-голова парламенту Джон Трікетт заявив: "Тереза Мей присвятила свої перші дні в уряді промовам про розширення можливостей і лідерстві, але її слова суперечать діям".

"Вона говорить про верховенство в Європі, але в неї немає плану по брекзиту. Вона говорить про розширення можливостей, але британські робітники в поганому становищі. Вона каже про трансформацію економіки, але все що лежить на поверхні - це скорочення, мізерні інвестиції й ніякого зростання", - зазначив пан Трікетт.

Водночас, лідер UKIP (Партія незалежності Сполученого Королівства) Найджел Фарадж, буде першим британським політиком, який має зустрітися з новообраним президентом США Дональдом Трампом.

Дехто критикує Терезу Мей за відмову брати участь у побудові відносин із новою американською адміністрацією спільно з Фараджем.

Однак прем'єр-міністр оголосить, що з нетерпінням чекає нових торгових угод зі "старими союзниками" після "брекзиту".

Великобританії про збереження виробництва автомобілів Nissan на північному сході Англії, а також про розробку світового центру з ремонту та технічного обслуговування винищувачів в Уельсі як доказів хорошої індустріальної тактики країни, яка враховує всі соціальні і культурні фактори.