Проросійський кандидат оголосив про перемогу на виборах у Молдові

Ігор Додон Копирайт изображения Getty
Image caption Ігор Додон вважається прихильником курсу на зближення з Росією

Кандидат у президенти Молдови від соціалістів Ігор Додон, який вважається проросійським політиком, оголосив про свою перемогу в другому турі виборів.

"З упевненістю можу сказати, що ми перемогли на цих президентських виборах. Ще триває голосування за океаном. Але на даний момент ми вже отримали 50% + 1 голос. Ми перемогли", - цитує його заяву агентство "РИА Новости".

За даними Центральної виборчої комісії Молдови, після підрахунку 99,09% протоколів Ігор Додон лідирує з 53,12% голосів, а його опонент Майя Санду набирає 46,88%.

Раніше пані Санду, яка виступає за курс на євроінтеграцію, вимагала відставки керівництва Центрвиборчкому, заявивши, що у ході виборів були допущені серйозні порушення.

"Вибори ще не закінчилися, але вони вже сфальсифіковані. Громадян Молдови позбавили права голосу. Це було зроблено свідомо", - цитує її слова агентство "Інтерфакс".

На думку Майї Сайду, за кордоном було відкрито недостатньо виборчих дільниць, а також було завезено недостатньо бюлетенів для голосування.

У підсумку на багатьох дільницях в Італії, Британії, Франції, Румунії та інших країнах бюлетені для голосування закінчилися після обіду, і люди не змогли проголосувати.

Майя Санду стверджує, що нестача бюлетенів в європейських країнах вигідна її конкуренту Ігорю Додону, адже громадяни, які живуть на Заході схильні підтримувати проєвропейську кандидатку.

Сам Ігор Додон закликав опонентів сприйняти поразку.

"Хочу вас привітати з дуже хорошим і гідним результатом. Але зараз ми повинні зробити все можливе, щоб не було розколу в суспільстві", - відзначив кандидат від соціалістів.

Прямі вибори

Копирайт изображения Getty
Image caption Майя Санду виступає за зближення Молдови з ЄС та прагматичні відносини з Росією

З 2000 року президента Молдови обирав парламент, але у березні конституційний суд країни постановив повернутися до всенародних президентських виборів.

Ігор Додон під час виборчої кампанії обіцяв відновити економічні відносини з Росією, скасувати угоду про асоціацію з ЄС шляхом референдуму і розвивати країну, спираючись на православ'я.

Перед виборами він неодноразово їздив до Москви, де зустрічався з патріархом Кирилом.

Пан Додон в одному з інтерв'ю назвав окупований Росією Крим російським.

Лідер опозиційної "Партії дії і солідарності" Майя Санду бачить майбутнє Молдови у зближенні з ЄС і виступає за налагодження прагматичних відносин з Росією.

Новини на цю ж тему