У резолюції ООН по Криму Росію назвали окупантом

Копирайт изображения Reuters

У резолюції ООН засудили тимчасову окупацію Російською Федерацією частини території України - Криму. Документ про ситуацію з правами людини в Криму ухвалили в ніч на 16 листопада у Третьому комітеті Генасамблеї ООН.

Про це повідомляє Представництво України при ООН у Нью-Йорку з посиланням на проект резолюції.

Уперше в офіційних документах ООН Росія визнається "державою-окупантом", а Крим та місто Севастополь "тимчасово окупованою територією", повідомляє представництво України в ООН.

Документ засуджує порушення прав людини, дискримінацію кримських татар, а також українців з боку "російської окупаційної влади".

У грудні 2016 року планують розглянути резолюції на пленарному засіданні Генасамблеї ООН.

В проекті резолюції підтверджується територіальна цілісність України та невизнання анексії українського півострова.

Документ також закликає Росію надати Місії ООН з моніторингу за дотриманням прав людини доступ до Криму.

Підтримали документ 73 держави, проти голосували 23, 76 утримались. Співавторами української резолюції стала 41 держава-член ООН.

Президент Петро Порошенко назвав резолюцію "справжньою перемогою справедливості" і подякував всім державам, які підтримали цей документ.

"Ми й далі зміцнюватимемо міжнародно-правову базу для деокупаціï украïнського Криму", - заявив президент.

Заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця зауважив, що після окупації Криму ситуація з дотриманням прав людини там різко загострилася.

Представник МЗС Росії Анатолій Вікторов назвав резолюцію політично мотивованою, пославшись на те, що населення Криму, за його словами, проголосувало на історичному референдумі за возз'єднання з Росією.

Напередодні в Міжнародному кримінальному суді в Гаазі заявили, що дії Росії в 2014 році, що закінчилися анексією Криму, призвели до збройного конфлікту.

В лютому 2014 року російські спецпризначенці захопили й блокували Верховну Раду Криму та Раду Міністрів Криму.

16 березня 2014 року у Криму під наглядом російських військ провели так званий референдум про приєднання до Росії, після чого Москва включила український півострів до свого складу.

27 березня Генеральна асамблея ООН ухвалила спеціальну резолюцію щодо України, визнавши територіальну цілісність країни і засудивши анексію півострова.

Новини на цю ж тему