Еттінгера критикують за політ з лобістом Кремля

Гюнтер Еттінгер Копирайт изображения EPA
Image caption Гюнтер Еттінгер назвав звинувачення на його адресу безпідставними

Комісар ЄС від Німеччини Гюнтер Еттінгер опинився в центрі скандалу за політ до Угорщини приватним літаком лобіста, пов'язаного з Кремлем.

Комісар з питань цифрової економіки заперечує, що в цьому було щось гідне осуду, і каже, що погодився летіти з бізнесменом, бо інакше запізнився б на планову зустріч з прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном.

Однак критики кажуть, що єврокомісар порушив правила ЄС, які забороняють чиновникам приймати подарунки вартістю більше €150.

Пана Еттінгера вже і раніше критикували за те, що він у промові скористався некоректним окресленням для китайців.

Приватним літаком бізнесмена на прізвисько "пан Газпром" Гюнтер Еттінгер скористався 18 травня, коли в Будапешті проходила конференція про майбутнє автомобільної промисловості.

Він мав заплановану зустріч з угорським прем'єром увечері напередодні і, якби не прийняв пропозицію Клауса Мангольда полетіти його приватним літаком, то, за його словами, запізнився б.

Однак організація, яка веде глобальну кампанію боротьби з корупцією, Transparency International заявила німецьким медіа, що пан Мангольд є ще й лобістом, тісно пов'язаним з президентом Росії Володимиром Путіним.

Копирайт изображения AFP
Image caption Клаус Мангольд (на цьому фото 2011 року - з очільником російського Газпрому) відомий у німецьких ЗМІ на прізвисько "Пан Росія"

Згідно з правилами ЄС, чиновники мають розголошувати інформацію про свої контакти з лобістами.

Даніель Фройнд із брюссельського представництва Transparency International сказав: "Усі комісари мають доступ до авіарейсів бізнес-класу і цілого флоту літаків, тому незрозуміло, чому пан Еттінгер прийняв це запрошення".

У вівторок єврокомісар через Twitter написав, що звинувачення на його адресу безпідставні, а літаком Мангольда він скористався за порадою уряду Угорщини.

Однак голова фракції зелених у Європейському парламенті Ребекка Гармс сказала, що пан Еттінгер має відповісти на дуже незручні запитання.

"Дуже непокоїть те, що комісар ЄС дозволяє лобісту, близькому до Кремля, катати його по Європі на борту свого літака, і що така поведінка видається йому цілком нормальною", - заявила пані Гармс.

Гюнтер Еттінгер, який представляє у Європейській комісії Німеччину, на початку місяця вибачився за свої слова про те, що китайські урядовці "причісуються чорною ваксою", і за те, що назвав їх "косоокими".

Новини на цю ж тему