Рада закликала ЄС надати безвіз до кінця року

Копирайт изображения UNIAN

Верховна Рада звернулась до органів ЄС та країн-членів союзу без зволікань до кінця року ухвалити всі необхідні рішення для запровадження безвізового режиму для України.

За це рішення проголосували 267 членів Ради.

"Верховна Рада звертається до Європейського парламенту та Ради ЄС із закликом ухвалити без подальших зволікань, до кінця 2016 року, необхідні рішення про надання безвізового режиму для громадян України", - йдеться у зверненні.

Верховна Рада наголосила, що Україна виконала всі взяті на себе зобов’язання плану дій щодо візової лібералізації.

Зокрема, Україна впровадила біометричні закордонні паспорти, підписала та виконує угоди між Україною та ЄС про реадмісію та ухвалила антидискримінаційні норми.

Окремо вказали на схвалення законодавства про запобігання і боротьбу з корупцією та його застосування.

При цьому депутати наголосили, що у безвізовому процесі ЄС не повинен висувати додаткових критеріїв та умов, що виходять за межі відповідальності України.

Перший віце-спікер Ради Ірина Геращенко у своєму виступі заявила, що мається на увазі узгодження в ЄС процедури призупинення безвізового режиму.

Вона наголосила, що на початку перемовин щодо безвізу жодних умов щодо механізму призупинення не було.

Надання безвізового режиму Україні та Грузії заморозили до моменту узгодження в ЄС механізму його призупинення.

Єврокомісія у квітні вже видала законодавчу ініціативу щодо надання Україні безвізового режиму.

Цю ініціативу вже схвалив профільний комітет Європарламенту, проте у ЄС обіцяють винести проект на затвердження тільки після узгодження між інституціями союзу механізму призупинення.

Раніше президент України Петро Порошенко обіцяв рішення щодо безвізу до саміту Україна-ЄС 24 листопада, проте ЄС не встигає це зробити.

Новини на цю ж тему