Лукашенко про те, чому розвалився СРСР: "Прального порошку не вистачало"

Фото 1 Копирайт изображения Reuters

"Через що розвалився СРСР, я часто про це говорю. Ви як думаєте? Та не вигадуйте нічого - прального порошку не вистачало. Мені шкода було дивитися на наших жінок в той час, та й сам стояв у черзі, щоби купити ці 10-20-30 пачок прального порошку імпортного ", - заявив президент Білорусі Олександр Лукашенко, говорячи про вітчизняне виробництво, на традиційній багатогодинній прес-конференції із російськими журналістами.

Пан Лукашенко прийняв у Мінську майже 100 представників регіональних російських ЗМІ вже у 13-й раз. Цього разу прес-конференція тривала 5 годин 40 хвилин.

Окрім промисловості, білоруський президент обговорив із російськими медійниками взаємини із Росією, ситуацію на Донбасі і власні городницькі хоббі.

Про Донбас

Мінськ готовий зробити все для врегулювання ситуації в Україні - аж до організації місцевих виборів у охоплених конфліктом східних регіонах, заявив президент Лукашенко.

"Ми ж рідні люди. Білоруси, українці, росіяни - нам чи битися? Треба починати, все забудеться, все зарубцюється. Не хочу вдаватися в подробиці, але ви повинні знати одне - українці і росіяни нам довіряють. Ми не рвемося в миротворці і посередники , але по-людськи, по-чоловічому і по-братськи допомогти готові ", - сказав пан Лукашенко.

Читайте також:

"Як? Буде бажання двох сторін, вихід можна знайти. Якщо ці дві сторони (Росія і Україна. - Ред.) домовляться і побачать роль Білорусі - ми готові. Хоч провести місцеві вибори, про які стільки говорять, - готові організувати. Хочете - закриємо кордони на Донбасі, ці 400 кілометрів кордону між Україною і Росією, порядок наведемо - ми це зробимо ", - пообіцяв білоруський лідер.

За його словами, Мінськ передавав свої пропозиції і Росії, і Заходу, але не дочекався відповіді.

"Ми і Заходу пропонували, Володимир Володимирович Путін знає наші пропозиції - мовчать. Значить, не хочеться їм, особливо Заходу. Значить, не потрібен їм мир в Україні", - сказав пан Лукашенко, зауваживши, що не з усіх питань в цій темі можна висловлюватися публічно.

"Коли люди воюють, вони прислухаються до кожного шереху, особливо з Мінська", - зауважив білоруський президент.

Про нафту і газ

Лукашенко розповів, що його зустріч з російським президентом Володимиром Путіним запланована у Москві на 22 листопада.

"Сядемо вдвох, обговоримо деякі принципові питання, не скажу концептуальні, ми вже визначилися з усіх питань. Треба просто виконувати наші домовленості", - сказав пан Лукашенко.

За словами білоруського президента, Москва діє неправильно, намагаючись впливати на Білорусь через поставки російської нафти і газу.

Пан Лукашенко розповів, що намагався продати держпакети чотирьох великих білоруських підприємств в обмін на держпакет акцій російської держкомпанії "Башнефть", проте відповіді від Москви так і не дочекався.

Білоруський президент пояснив, що зараз Мінськ розглядає кілька альтернативних російському варіантів поставок нафти, в тому числі через Україну, з використанням нафтопроводу "Одеса-Броди" для поставок на білоруські нафтопереробні заводи азербайджанської нафти й співпраці з Іраном.

Інші яскраві цитати від Лукашенка

"Мені кажуть: "Ринок все відрегулює". Так ні чорта він не відрегулює, цей ринок. Особливо у нас, тому що у нас його взагалі немає".

"Ми своїх людей трохи розпестили. Хто мене підтримував - прості люди. Я їх захищав і оберігав. Які права людини? Головний омбудсмен - це президент".

"Ми вже що тільки не робимо для цих бізнесменів. Ми їх на руках носимо. Так нехай платять за це податки. Я їх часто запитую: "Ви що, в труну з собою це все заберете?" Ні. Тому не платиш податки - найжорсткіша відповідальність".

"Я не хочу сказати, що у нас влада біла і пухнаста. Але у нас немає моди серед чиновників хизуватися своїми палацами. І дітки їхні не влаштовують гонки на гелендвагенах, як в Москві. У нас би один проїхав - і тисячам більше б цього не захотілося робити. А ви з ними там возитеся".

Про роботу на присадибній ділянці: "Побачу бур'ян, ну що тоді - штани зняв і пішов прополювати разом там з двома людьми. Це моя віддушина, і втрачати це не можна".

Ближче до кінця майже шестигодинного спілкування пан Лукашенко розповів, що білоруси тремтливо ставляться до природи, і перерахував живність в своєму господарстві: три коти, 25 гусей, три страуси, качки, індики, "кроликів штук 70, зараз залишилося штук 20 таких, що стрижуть; роздаю на подарунки"; 10 корів, 10 кіз, 15 овець, "сім або вісім коней"; чотири собаки.

Новини на цю ж тему