Тимошенко звинувачує оточення президента у "брудній пропаганді"

Юлія Тимошенко Копирайт изображения AP

Лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко заявила про "брудну пропаганду" проти себе через, як вона твердить, викриття "махінацій" із майном ліквідованих банків.

Юлія Тимошенко заявила, що йдеться про оборудки на загальну суму 350 млрд гривень.

"Вся країна мінімум останній тиждень спостерігає колосальну атаку на мене з усіх боків. Насправді цьому є причина. Коли я почала працювати з ошуканими вкладниками банків, ми з ними знайшли інформацію, яка стала справжньою бомбою", - сказала вона в ексклюзивному коментарі телеканалу "112.Україна".

"Подивіться – знищили 83 банки в Україні, але у 68 банків вже забрали всі активи. Активи дуже і дуже ліквідні, на 448 млрд гривень, і передали до Фонду гарантування вкладів для повернення людям заощаджень. Цей Фонд очолює бізнес-партнер Петра Порошенка, і всі ці колосальні активи – практично це половина державного бюджету – оцінили усього в 99 млрд гривень. І це значить, що зі всього майна ліквідованих банків хтось заробить 350 млрд гривень", - заявила пані Тимошенко.

Читайте також: Протест "вкладників": чи винен "банкопад"?

Лідер "Батьківщини" твердить, що очолювана нею політична сила домагатиметься розслідування з цього приводу. Вона також заявила, що на неї в останні дні "президент спустив всіх своїх собак". Водночас, вона заявила, що не має наміру реагувати на "ці атаки".

Петро Порошенко, а також голова НБУ та керівник Фонду гарантування вкладів поки що не коментували заяв Юлії Тимошенко.

Закон про відшкодування підписано

У той же час, на початку тижня президент Петро Порошенко ініціював розгляд у Верховній Раді законопроекту про захист ошуканих вкладників банків. Прес-служба Порошенка повідомляла, що документ розробили за участі НБУ, Фонду гарантування вкладів, мінфіну і правоохоронних органів. Він передбачає повернення коштів вкладникам, що постраждали від зловживань у сфері банківських та фінансових послуг.

Парламент ухвалив цей закон, а президент його підписав - під час зустрічі із представниками ошуканих вкладників банку "Михайлівський" 16 листопада.

Фонд гарантування вкладів розпочне виплату коштів через 20 днів після набрання чинності закону та перевірки документів.

На своїй сторінці у Facebook президент наголосив, що "закон дає "зелене світло" на компенсацію грошей через Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, а з іншого боку вмикає "червоне світло" шахраям".

"І більше того – навіть посилює відповідальність не лише власників та менеджменту банків, які долучилися до організації злочинної схеми, а також фінансових інституцій, які брали участь в цих схемах", - повідомив Петро Порошенко.

Читайте також: БПП звинуватила Батьківщину у співпраці з Кремлем

Згідно з офіційними даними, протягом 2014-2016 років 81 банк було визнано неплатоспроможним і передано в управління Фонду гарантування вкладів.

За даними ФГВ, від початку 2014 року вкладникам ліквідованих банків - а це понад 1,8 млн осіб - виплатили понад 80 млрд гривень. Це покриває понад 95% гарантованих виплат, тобто, тих, які не перевищують 200 тис гривень.

Новини на цю ж тему