Ердоган: Туреччина може вступити в ШОС замість ЄС

Президент Ердоган зустрівся в Самарканді з президентом Узбекистану Шавкатом Мірзійоєвим Копирайт изображения AP
Image caption Президент Ердоган зустрівся в Самарканді з президентом Узбекистану Шавкатом Мірзійоєвим

Туреччині не варто будь-що прагнути вступити до Європейського Союзу, оскільки замість цього вона може стати частиною Шанхайської організації співпраці (ШОС), куди входять Росія, Китай, Казахстан, Таджикистан, Киргизія і Узбекистан, заявив президент Реджеп Таїп Ердоган.

"Туреччина має заспокоїтися. Не треба говорити: "Європейський Союз за всяку ціну". Така моя думка", - цитує газета Hurriyet пана Ердогана.

"Чому б Туреччині не приєнатися до Шанхайської п'ятірки? Я сказав це Путіну, Назарбаєву (президент Казахстану. - Ред.) - тим, хто зараз у Шанхайській п'ятірці", - розповів президент.

Членство Туреччини в ШОС, яка спочатку не включала Узбекистан і була відома як "Шанхайська п'ятірка", найімовірніше, занепокоїть Захід і союзників Туреччини по НАТО.

У 2013 році Анкара отримала в ШОС статус партнера з діалогу, заявивши, що "має спільну долю" з членами цього блоку.

Монголія, Індія, Іран, Пакистан і Афганістан мають статус спостерігачів у цій організації, тоді як Білорусь також має статус партнера з діалогу, що дозволяє їй брати участь у переговорах на міністерському рівні, але не надає права голосу.

Минулого тижня президент Ердоган закликав своїх співвітчизників проявляти до кінця цього року спокій у відносинах з ЄС, сказавши, що референдум про членство в Євросоюзі може відбутися в 2017 році.

Перспектива вступу Туреччини в ЄС після 11 років переговорів залишається як і раніше невизначеною.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему