Меркель і Порошенко: ситуація на Донбасі погіршується

Меркель і Порошенко: ситуація на Донбасі погіршується Копирайт изображения president.gov.ua

Безпекова ситуація на сході України погіршилася. На цьому під час телефонної розмови наголосили президент Петро Порошенко та канцлер Німеччини Ангела Меркель.

"У цьому зв'язку наголошувалось на важливості дотримання російськими бойовиками режиму припинення вогню на Донбасі", - повідомили у прес-службі українського лідера.

Співрозмовники також обговорили підготовку Дорожньої карти імплементації мінських домовленостей - згідно з результатами саміту "нормандського формату" в Берліні. Домовились про проведення наприкінці листопада зустрічі міністрів закордонних справ країн Нормандської четвірки.

Раніше можливість такої зустрічі допускав міністр закордонних справ України.

Сторони обговорили й надання Україні безвізового режиму. "Канцлер ФРН підтвердила, що безвізовий режим запрацює одразу після узгодження всередині ЄС так званого механізму призупинення", - стверджують в адміністрації президента Порошенка.

Минулого тижня Комітет постійних представників країн-членів (Coreper) погодив переговорну позицію Ради ЄС щодо безвізового режиму для України.

В українському МЗС висловили сподівання, що механізм призупинення безвізу, якщо зросте міграція в окремих країнах, схвалять найближчим часом.

Новини на цю ж тему