ЗМІ: планам Трампа щодо Росії може завадити Конгрес

Копирайт изображения Getty Images

Іноземна преса пише про те, чи визнають російські ЗМІ "загрозою" європейським цінностям, чи дозволить Конгрес перезавантажити Трампу відносини з Москвою та хто веде "секретну" кампанію проти брекзиту.

"Кремлівська пропаганда"

"Російські ЗМІ можуть оголосити загрозою європейським цінностям", - пише російська "Независимая газета" у статті під назвою "Старий Світ зайнявся контрпропагандою".

Видання нагадує, що європарламентарі найближчими днями розглянуть проект відповідної резолюції.

У доповіді, присвяченій пропаганді та контрпропаганді, Москву звинувачують в "ескалації відносин з Євросоюзом" та "пропагандистській кампанії проти європейських цінностей", пише видання.

Російська медіастратегія є частиною кампанії з послаблення та розділення ЄС, підсумовує документ, який, за словам одного з депутатів, має шанси на схвалення.

"Кремль вкладає багато грошей у розвиток медіа та інших інститутів, які займаються промиванням мізків та дезінформацією, аби скерувати європейську політику у своїх інтересах. Мета - збити Європу на манівці, доводячи людям, що європейські цінності - це помилка, а ЄС тільки й робить, що шкодить Росії, хоча й гадки не має, що там насправді відбувається", - цитує видання депутата Європарламенту від фракції "Альянс лібералів і демократів "За Європу" Пятраса Ауштрявичуса. На його думку, ЄС має фінансово та політично підтримувати ресурси, яку розповідають про брехню в ЗМІ.

Аналітик Ольга Ірисова наголошує, що таку резолюцію необхідно було ухвалити вже давно, адже Кремль має сьогодні велику присутність в західному медійному просторі "як напряму", так і так і через проплачених "тролів" і "експертів".

Водночас видання згадує і позицію головреда RT Маргарити Симоньян, яка раніше заявляла: "це досить цікава свобода слова, яка означає атаку на непоодинокі голоси незгодних серед тисяч європейських ЗМІ".

Конгрес і Сенат проти

Копирайт изображения Getty Images

Конгрес США "може зіпсувати" перезавантаження американсько-російських відносин, заплановане новообраним президентом Дональдом Трампом, пише Washington Post, додаючи, що план мільярдера "вже зустрічає жорсткий супротив" комітету з міжнародної політики.

"Боротьба, що починається, стане першим випробуванням намірів Дональда Трампа фундаментально переорієнтувати зовнішню політику США проти бажань істеблішменту", - стверджує видання.

Видання нагадує, що вже минулого тижня Джон Маккейн, голова комітету Сенату з питань збройних сил, назвав "неприйнятною" можливу співпрацю з Росією в Сирії. Маккейн разом із іншим сенатором Ліндсі Грем розробили детальний план протидії політиці Трампа щодо Росії.

"[Росію] … потрібно контролювати. Трамп - головнокомандувач, але Конгрес має вплив і відіграє свою роль у цьому питанні", - каже Грем.

Ще до того, як Трамп складе присягу, Маккейн і Грем на чолі делегації Конгресу відвідають Україну, Грузію та Естонії аби запевнити керівництво цих країн у тому, що США "все ще віддані протидії російській агресії".

Крім того, чимало конгресменів і сенаторів "повні рішучості" покарати Росію за "втручання" в американську політику, військові дії в Сирії та Україні. Зареєстровано кілька проектів законів, які передбачають збільшення фінансової підтримки "країнам, що чинять спротив політичному втручанню Росії" та запровадження нових антиросійських санкцій, підсумовує Washington Post.

"Секретна" кампанія проти брекзиту

Копирайт изображения AFP
Image caption У брекзита в Британії - багато противників

Virgin Group сера Річарда Бренсона надасть фінансову підтримку "секретній" кампанії колишніх урядовців, які прагнуть "зірвати брекзит", пишеIndependent.

Видання повідомляє, що "бачило" електронний лист з деякими деталями. Зокрема, в імейлі нібито йдеться про те, що кампанію кілька місяців планували колишні члени уряду Тоні Блера і що вона досягла "значного успіху".

Газета стверджує, що "група має вагому фінансову, політичну та корпоративну підтримку, а також отримує консультації" від великої кількості провідних бізнес- та комунікаційних компаній. Крім того, вважається, що з групою підтримують зв'язки відомі британські політики, а одна з провідних PR-агенцій розробляє стратегію та маркетинг кампанії.

Independent стверджує, що метою кампанії, на яку вже пообіцяли виділити 1 млн фунтів, є можливість провести другий референдум щодо умов виходу з ЄС.

"Низка людей з усього політичного спектру, бізнес-спільноти та волонтери говорять про те, що можна зробити з безладом, викликаним брекзитом. Дискусії тривають", - цитує джерело в групі видання.

Також воно нагадує, що спроби уповільнити вихід із ЄС посилилися після останніх опитувань, які показали зниження кількості прихильників брекзиту.

"Жест підтримки жінок"

Копирайт изображения Reuters

Католицька церква неоднозначно відреагувала на рішення папи Франциска дозволити священикам відпускати гріх аборту, пишеGuardian.

Експерт Джон Аллен привітав заяву, назвавши її "жестом підтримки жінок та інших". Джон О'Браєн, президент організації Catholics for Choice, яка ще від 1970-х років виступала за право жінок на аборти, схвально відгукнувся про рішення понтифіка, заявивши, що той розуміє, яка прірва існує між звичайними католиками та священиками. Після цього рішення, сподівається О'Браєн, єпископи та панотці поглядатимуть на питання абортів з меншим осудом і більше концентруватимуться на "примиренні".

Своєю чергою головні критики Франциска, група з чотирьох кардиналів-прихильників "жорсткої лінії" в католицизмі, будуть обурені таким нововведенням, вважає видання.

Ще у вересні група на чолі з американцем Реймондом Бурком письмово зажадали від понтифіка визначити свою позицію в питанні абортів, а минулого тижня, не дочекавшись відповіді, оприлюднили цього листа.

В одному з інтерв'ю Бурк не виключив, що може вдатися до "формального акту виправлення серйозної помилки", що, за словами експертів, - майже те саме, що звинуватити Франциска в єресі, пише Guardian.

Ілля Глущенков, Служба моніторингу ВВС