"Вершина інженерної майстерності" - NYT про укриття

конфайнмент Копирайт изображения AP
Image caption New York Times вважає нове укриття Чорнобиля "вершиною інженерної майстерності"

Нове Чорнобильське укриття, плани ЄС щодо збільшення видатків на оборону, небезпека референдуму в Італії для Європи та ціна нестачі сну - у фокусі англомовної преси сьогодні.

"Вершина інженерної майстерності"

"Вершина інженерної майстерності", на розробку якої пішли десятиріччя, а на виробництво роки, - так New York Times описує нове укриття Чорнобиля, церемонія встановлення якого відбулася напередодні.

Газета підкреслює, що це найбільша рухома наземна конструкція у світі.

За словами кореспондентів New York Times, під час розробки конфайнменту, інженери розраховували на те, що працівники об'єкту зможуть за допомогою пультів управління поступово прибрати радіоактивний матеріал для безпечного захоронення в іншому місці.

Та попри спорудження нового укриття, на конструкцію якого пішли роки та тонни металу, прилегла територія залишатиметься переважно незаселеною та закритою для відвідувачів, підсумовує газета.

Нова гонка озброєнь?

ЄС планує "колосально збільшити" видатки на оборону, повідомляє Financial Times.

У Брюсселі готуються представити план збільшення витрат на посилення безпеки у кіберпросторі, військовий флот та безпілотні літальні засоби у рамках багатомільярдного європейського оборонного фонду.

Головна мета збільшення видатків - посилення європейської антитерористичної оборони та зміцнення зовнішніх кордонів, кажуть у Брюсселі.

Газета додає, що план має запобігти можливому відставанню ЄС в оборонних технологіях, незважаючи на великі бюджети.

Видання зазначає, що на такий крок ЄС вирішив піти також у зв'язку з тиском, який новообраний президент США Дональд Трамп чинить на союзників по НАТО.

"Перемога Трампа на виборах спричинила глибоку тривогу у НАТО", - каже газета.

Financial Times нагадує, що наступник Барака Обами не лише попереджав, що Вашингтон "може не вступитися за союзників у разі нападу Росії", а і закликав країни-члени альянсу збільшити видатки на оборону.

Наразі, 22 з 28 країн-членів ЄС мають членство НАТО.

Видання додає, що такий крок пришвидшило зростаюче занепокоєння у Європі через загрозу міжнародного тероризму, посилення військової активності Росії, особливо після "захоплення Криму", та початку "підтримки сепаратистських угруповань" на Донбасі.

Небезпека італійського референдуму

"Криза" в Італії, так як наслідок, проведення референдуму в країні, що запланований на 4 грудня, "підштовхує ЄС до межі", каже Daily Mail.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Італійський прем'єр Маттео Ренці може піти у відставку вже цими вихідними.

Цими вихідними італійці голосуватимуть за зміни до конституції. У разі, якщо голосів виявиться недостатньо для здійснення необхідних змін, італійському прем'єру Маттео Ренці доведеться піти у відставку, про що він заявив.

"Аналітики попередили, що такий результат може викликати неприємності у ЄС та спровокувати нові занепокоєння серед регіональних банків", - зазначає видання.

Опитування свідчать, що італійці не підтримають ініціативу Ренці, що може "спровокувати швидкий колапс" позичальників, які ледь зводять кінці з кінцями. Це загрожує цілій банківській системі країни та, як наслідок, її економіці.

Окрім цього, існують занепокоєння з приводу посилення популярності антиєвропейських рухів у країні, зокрема партії євроскептиків "Рух п'яти зірок", підсумовує газета.

Вартість нестачі сну

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Недосипання коштує дорого, повідомляє Independent.

Працівники, які не висипаються, коштують британській економіці близько 50 мільярди доларів щороку. Такі висновки нового дослідження, проведеного співробітниками аналітичного центру Rand, повідомляє Independent.

Йдеться про втрати у продуктивності праці внаслідок виснаження та недостатньої кількості сну, від яких страждають працівники.

Дослідники встановили, що ті співробітники, які сплять менше шести годин щоночі, втрачають щонайменше шість робочих днів щороку через відсутність на робочому місці чи присутність під час хвороби.

Один з авторів дослідження Марко Хафнер сказав Independent, що попри те, що деякі компанії, особливо молоді, намагаються надати своїм кадрам належну підтримку та консультації, цього недостатньо аби вирішити проблему.

"Середньостатистична компанія скоріше за все не знає про проблеми (з нестачею сну). Облаштування, наприклад, кімнати для сну, має стати звичайною справою для офісів", - видання цитує Хафнера.

Вчені попереджають, що нестача сну може спровокувати ожиріння, серцеві захворювання, діабет та підвищує ризик передчасної смерті на 12 %. А співробітники університету Саррея встановили, що понад 700 людських генів, у тому числі і ті, що відповідають за імунітет, починають змінюватися, якщо людина спить менше шести годин на добу.

Насамкінець, видання зазначає що ця проблема характерна не лише для Великої Британії. Так, у Японії втрати бізнесу ще більші і сягають 138 мільярди доларів щороку, а у США - 411 мільярдів.

Огляд підготувала Тетяна Кирилюк, ВВС Моніторинг

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів