Медицина по-новому – огляд тижневиків

Лікарня Копирайт изображения UNIAN
Image caption Систему охорони здоров'я України чекають докорінні зміни, запевняють у МОЗ

Навіщо Україні проводити ракетні випробування поблизу анексованого Криму, якою буде нова медицина в Україні та кого можна вважати "новими українцями" - про це та більше читайте в огляді українських тижневиків.

Зброя стримування

Чи потрібна Україні зброя для стримування "агресора" та навіщо Києву проводити випробування ракет біля анексованого Росією Криму? Над цими питаннями розмірковує "Дзеркало тижня".

Видання намагається з'ясувати політичні мотиви української влади для таких дій та висловлює припущення щодо того, що таким чином "у Києві намагалися "промацати" Кремль, намагаючись встановити межі допустимого".

З іншого боку, це також може бути сигналом для Москви про те, що Захід підтримує "нарощування українських військових м'язів", зазначає тижневик.

За словами ж секретаря РНБО України Олександра Турчинова, цими випробуваннями Київ хоче активізувати військову співпрацю з західними компаніями.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Українська влада відрапортувала про успішне завершення навчань

Та видання ставить під питання реальну можливість застосування ракет Україною, навіть у випадку, якщо Росія завдасть удару по пускових установках у Херсонській області.

"Адже рішення щодо застосування української високоточної зброї приймається не на Повітрофлотському проспекті (на якому розташоване Міністерство оборони. - Ред.), а на Банковій. На жаль, не лише на Банковій: згадаймо, що рекомендував Києву Захід, коли навесні 2014-го Росія окупувала Крим…", - пише "Дзеркало тижня".

"У зв'язку з цим постає питання: чи потрібні нам ракети для стримування?" - додає видання.

Тижневик переконує, що сьогодні зброя, як і у 80-их, стає "вагомим аргументом", і Україні таки варто зосередитися на виробництві ракет, адже це те, що вона може "створити самостійно, не озираючись на партнерів".

"Прийшов час для України припинити залишатися вразливою мішенню", - підсумовує "Дзеркало тижня".

Нова медична система?

Якою буде нова система медицини в Україні? Про план медичної реформи в інтерв'ю тижневику "Фокус" розповідає виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, яку видання називає "абсолютним антиподом класичного образу українського посадовця".

Пані Супрун зауважує, що має на меті не стільки реформу, скільки відбудову системи медицини взагалі.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Уляну Супрун "Фокус" називає "абсолютним антиподом класичного образу посадовця"

"Реформа - це ремонт в уже побудованому домі: замінити вікно, пофарбувати стіни. Але це не означає, що треба перебудувати сам дім. В Україні система охорони здоров'я розвалюється. Цей умовний дім не працює, там немає фундаменту, даху, вікна розбиті і там ніхто не живе", - пояснює свою стратегію голова МОЗ.

Згідно з планом пані Супрун, нова система пропонуватиме "якісний гарантований пакет медичних послуг", який буде безкоштовним та доступним для всіх. Для цього хочуть впровадити систему державного страхування.

Це виглядатиме так: кожна людина матиме власного сімейного лікаря, який отримуватиме кошти для супроводу кожного пацієнта, який звертається по допомогу. Якщо ж пацієнту знадобиться операція, то він зможе разом з лікарем обрати клініку, яка й отримає фінансування на його лікування.

"Це ті гроші, які закладаються в бюджет на медичну субвенцію. Ми їх передаємо на державне страхування, за рахунок якого й оплачуватимемо медичні послуги. Тобто гроші прямуватимуть туди, де будуть пацієнти. Зараз кожна лікарня щомісяця отримує однакове фінансування, незалежно від того, чи приходять туди пацієнти, чи надають вони хороші чи погані послуги", - цитує пані Супрун "Фокус".

Нові українці

Журнал "Новое время" назвав українців, які, на думку тижневика, "встановлюють нові стандарти у різних сферах життя". У спецпроект потрапили "життєствердні приклади" українців у 25 номінаціях.

Копирайт изображения AFP
Image caption Серед людей, які, на думку "Нового времени", "встановлюють нові стандарти у різних сферах життя" - і один з найкращих українських боксерів Василь Ломаченко

"Таких людей в Україні дуже багато, і ми насилу зупинилися на 25 номінаціях. Всі представлені в них люди - гідні особистості, чия робота могла б служити прикладом та надихати інших", - каже у передмові головний редактор журналу Віталій Сич.

У списку - політики, активісти, спортсмени, музиканти, банкіри, винороби, ресторатори та інші провідні українці. Є й іноземець - колишній посол США в Україні Джеффрі Пайєтт. Серед політиків знайшлося місце міністру освіти Лілії Гриневич за "багатообіцяючий старт системних реформ у освіті" та Мустафі Найєму за участь у запуску патрульної поліції та пропагування вивчення англійської мови.

Поряд з ними - очільник Національного антикорупційного бюро Артем Ситник, голова Нацбанку Валерія Гонтарева та керівник "Нафтогазу" Андрій Коболєв, якому видання дякує за "успішні кроки з позбавлення країни від газової залежності".

Серед людей культури у список потрапили Джамала та Святослав Вакарчук; також у спецпроекті фігурують боксер Василь Ломаченко та президент Національного комітету спорту інвалідів України Валерій Сушкевич, якому, на думку видання, треба завдячувати численними перемогами України на Паралімпійських іграх. Окрема увага і активістам, наприклад, співзасновнику платформи "Тепле місто" в Івано-Франківську Юрію Філюку та співзаносновникам платформи дистанційної освіти Prometheus.

Огляд підготували Тетяна Кирилюк, Яна Люшневська, ВВС Моніторинг

Новини на цю ж тему