Кого ображав Трамп? - огляд ЗМІ

Дональд Трамп Копирайт изображения Getty Images
Image caption Газета New York Times проаналізувала, кого найчастіше ображав Дональд Трамп

Коли новообраний Президент США Дональд Трамп "наступить на хвіст" Володимиру Путіну, кого він найчастіше ображає й непокоїть в Америці та який різдвяний подарунок приготував для прихильників Трампа рокер Кід Рок - в огляді іноземної преси.

Образи Трампа

Газета New York Times проаналізувала, кого найчастіше ображав Дональд Трамп. Журналісти видання дослідили понад 14000 твітів політика за останні 11 місяців та стверджують, що 1 з 9 був "образою".

При цьому, вважає видання, мільярдер використовує дві моделі.

"По-перше, пану Трампу подобається ідентифікувати кілька головних ворогів та нападати на них, аж доки вони не перестануть бути настільки загрозливими, щоб цікавити його", - пише газета, додаючи, що образи можуть тривати тижнями й навіть місяцями, як було у випадках з Джебом Бушем, Марко Рубіо, Тедом Крузом та Гілларі Клінтон.

"По-друге, йде майже постійний потік фонових образ, скерованих на більш широке коло питань", - пише New York Times, додаючи, що це "короткі спалахи уваги, і неминуче пан Трамп переходить на інші теми за день чи два".

Отже, найбільше серед Демократів Трамп ображав Гілларі Клінтон - з 19 травня до 3 листопада колишній кандидат у президенти була головною мішенню новобраного президента.

Серед Республіканців, партії, від якої Трамп номінувався, головними жертвами стали партія в цілому, Джеб Буш, Тед Круз і Марко Рубіо, які поступились мільярдеру під час праймеріз. А серед представників медіа і організацій найбільше образ зазнали CNN, New York Times та традиційні ЗМІ в цілому, підсумовує газета.

Чи "випарується" з Білого дому підтримка України?

Копирайт изображения Getty Images

"Адміністрація Обами тривалий час підтримувала Україну, але чимало хто боїться, що ці відносини випаруються, щойно Трамп увійде до Білого дому", - пише Guardian.

На думку видання, у Києва є багато підстав не просто для страху, адже новобраний президент зробив чимало позитивних заяв стосовно Путіна та не виключив можливості визнання анексії Криму.

"Всі рвали на собі волосся та бігали так, наче з глузду з'їхали", - каже заступник міністра іноземних справ Вадим Пристайко про реакцію українського уряду на обрання Трампа.

"Це те, про що всі зараз говорять", - цитує європейського дипломата, який працює в Києві, видання, додаючи, що відразу після оголошення результатів президентських перегонів один американський дипломат назвав Україну "найбільшим невдахою у світі сьогодні".

Погоджується з невтішним для Києва прогнозом й колишній президент Грузії та колишній губернатор Одещини Міхеїл Саакашвілі. В якості грузинського лідера він кілька разів спілкувався з Трампом та стверджує, що той вважає Путіна "успішним".

"Трампа притягує успіх, і він ненавидить невдах. З обидвох точок зору, Україна перебуває не в тому місці", - каже Саакашвілі.

Втім, в українському уряді налаштовані більш оптимістично.

"Ми вже пройшли період депресії", - каже Пристайко. На думку дипломата, республіканці завжди ставилися жорсткіше до Росії, ніж демократи, тому є ймовірність, що новий президент не піде проти партійної лінії.

Що ж стосується "медового місяця" у стосунках між Трампом і Путіним, то, на думку Пристайка, він "може тривати недовго", і рано чи пізно вони "наступлять один одному на хвіст", пише Guardian.

Америку "непокоїть" Трамп

Копирайт изображения Getty Images
Image caption "Непередбачуваний стиль Трампа непокоїть корпоративну Америку", - пише Washington Post

"Непередбачуваний стиль Трампа непокоїть корпоративну Америку", - пише Washington Post про заяви мільярдера стосовно завеликої вартості президентського літака та критику компанії Боінг, "несподіваного оголошення" про готовність японського конгломерату інвестувати 50 млрд доларів в США та повідомлення помічника новообраного президента про те, що той продав "весь портфель акцій" ще в січні.

"Багатьох цікавить, чи Трамп керуватиме у такий незвичний та непередбачуваний спосіб, коли обійме посаду наступного місяця", - веде далі видання.

Експерт Кіт Хенессі попереджає, що такий підхід нового господаря Білого дому може завдати "довготривалої економічної шкоди США".

"Коли політик нагороджує своїх бізнес-партнерів та карає бізнес-ворогів, це називається кумівським капіталізмом", - вважає Хенессі, який закликає Трампа припинити "розповідати американським бізнес-лідерам як керувати".

Своєю чергою, професор економіки Гарвардского університету Грегорі Манків вбачає у діях Трампа ознаки "комуністичного" підходу.

"Коли президент телефонує окремим компаніям, він якоюсь мірою поводиться як центральний планувальник. Ми маємо тривалу історію комунізму, яка доводить, що такий метод погано працює на практиці. Але це той напрямок, в якому ми будемо рухатись, якщо президент почне давати поради приватним компаніям", - цитує експерта Washington Post.

"Боги, Зброя та Трамп"

Копирайт изображения kidrock.warnerbrosrecords.com
Image caption "Кід Рок запустив нову лінію одягу для найбільших фанів новообраного президента", - пише Daily Mail.

"Прихильники Трампа щойно отримали передчасний різдвяний подарунок від Кіда Рока, який запустив нову лінію одягу для найбільших фанів новообраного президента", - пише Daily Mail.

Відомий рокер, справжнє ім'я якого Роберт Річі, виставив на своєму сайті три нових футболки вартістю у 25 доларів кожна, на яких зображений Трамп чи згадуються вибори.

На одній з футболок написано "Боги, Зброя та Трамп", в той час як на іншій розміщено портрет мільярдера з явно неправильно написаним ім'ям - "Ональд Трамп".

Під написом є пояснення: "Д пропущено, тому що воно на вустах кожного ненависника."

На третій зображена карта США, на якій штати, в яких переміг Трамп, позначені червоним кольором та написом "Сполучені Штати Америки", а решта - сині штати, в яких перемогу святкувала Гілларі Клінтон, називаються "Тупий Є****астан".

Кід Рок пояснив запуск нової лінії "величезним попитом", але чимало людей розкритикували ідею як таку, "що сіє ворожнечу", пише Daily Mail.

Огляд преси підготував Ілля Глущенков, Служба моніторингу ВВС

Також на цю тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів