Британія поновить ірландське слідство - Telegraph

Британські військові Копирайт изображения Getty Images
Image caption Британські військові під час заворушень у Північній Ірландії

Розслідування конфлікту у Північній Ірландії, напруга між Британією та Саудівської Аравією та військовий суд у Гаазі - в огляді іноземної преси 8 грудня.

Поновлення ірландського слідства

Велика Британія вирішила поновити слідство щодо дій британських військових під час заворушень у Північній Ірландії в 70х-90х роках двадцятого сторіччя, пише видання Telegraph.

Розслідування стосуватиметься 238 випадків застосування зброї, коли загинуло 302 людини. Багато з них - ірландські повстанці, пише видання.

Воно торкнеться понад 1 000 колишніх військовослужбовців віком 60-80 років, які на той час проходили службу та які можуть стати підозрюваними за статтями про вбивство та ненавмисне вбивство, пише газета.

Відзначається, що такі провадження можуть зайняти багато часу, адже в багатьох випадках вогонь відкривався не поодинокими солдатами, а загонами військовослужбовців, а отже до слідства буде залучено велику кількість людей.

Деякі британські депутати сприйняли ініціативу негативно. Зокрема, представник Консервативної партії Джонні Мерсер назвав ініційоване слідство "новим полюванням на відьом".

Зухвало про Аравію

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Борис Джонсон розкритикував королівську родину при владі Саудівської Аравії.

Міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон звинуватив Саудівську Аравію у "експлуатації ісламу", пише Daily Mail.

"Ці політики викручують та експлуатують релігію та різні напрямки однієї релігії задля того, щоби просувати власні політичні інтереси. Це є однією з найбільших політичних проблем в регіоні", - заявив Джонсон.

Він також розкритикував королівську родину при владі Саудівської Аравії.

Знаковим є те, що міністр зробив таку заяву напередодні регіонального візиту до Близького Сходу, пише видання, адже cаудити дуже чутливо ставляться до будь-якої критики ззовні.

Газета зазначає, що такі заяви Бориса Джонсона суперечать висловлюванням прем'єр-міністра Великої Британії Терези Мей, яка нещодавно висловила позитивну думку щодо саудівської королівської родини, пише газета.

Українці - опора польського страхування

Обов'язкові відрахування українських робочих мігрантів в польську Установу соціального страхування (ZUS) допомагають їй впоратися зі зниженням пенсійного віку, пише польське видання Dziennik Gazeta Prawna.

За словами видання, за останній рік кількість українців, які сплачують внески до ZUS зросла на 70%. "Приїжджі з-за Дніпра зменшують дефіцит в системі страхування, який виник внаслідок зниження пенсійного віку".

Внески українців, що легально працюють у Польщі, становлять 64% усіх внесків, що здійснюють до фонду іноземці, каже видання. На кінець вересня, в ZUS було застраховано 172 тис. українців.

Газета також відзначає популярність Польщі серед українських робітників. "Роботодавці все частіше шукають [українських працівників] навіть не з погляду нижчої оплати праці, а через нестачу польських робітників".

У Гаазі - за військові злочини

Колишнього сербського військового командувача Ратко Младіча має бути засуджено до довічного ув'язнення за геноцид та військові злочини, що їх вчинили війська під його командуванням під час війни в Боснії в 1992-95 роках, наполягає сторона звинувачення в Гаазькому трибуналі, пише видання Guardian.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Ратко Младіч має відповісти перед усіма жертвами та общинами, які він знищив, - наполягає обвинувачення у Гаазькому трибуналі.

Будь-яке м'якше покарання буде "образою його жертв, живих та мертвих, та приниженням правосуддя", цитує видання прокурора Алана Тігера в його заключному виступі наприкінці справи, що розглядалася понад чотири з половиною роки, пише видання.

"Настав час, аби Ратко Младіч відповів перед усіма своїми жертвами, та общинами, які він знищив, - сказав Тігер. - Ніхто не може навіть уявити усю глибину тих страждань, за які несе відповідальність Младіч".

Младіч, якому зараз 74 роки, звинувачується у військових злочинах, злочинах проти людяності та двох випадках геноциду - один з яких, це 46-місячна осада Сараєво, а інший - різня в Сребрениці, коли було вбито понад 7 000 чоловіків та хлопців мусульманського віросповідання, пише видання.

Дмитро Зоценко, Служба моніторингу ВВС.

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів