ЗМІ: Чи сприяв Instagram перемозі Трампа?

Дональд Трамп Копирайт изображения Getty Images

Західна преса аналізує, чому популістські партії отримують дедалі більше підтримки, оцінює дипломатичність нещодавніх заяв Бориса Джонсона та розповідає різдвяні історії.

Чому побільшало популістів?

Чому популістські сили стають дедалі популярнішими? На думку колумніста газети Washington Post Фаріда Закарії, головним чинником є імміграція, адже вороже ставлення до неї об'єднує популістські партії від Швеції до Німеччини та від Франції до США.

Він зазначає, що політики-популісти не мають широкої підтримки, наприклад, у Японії, де іммігрантів зазвичай небагато. В Іспанії ж, де процвітає "традиційний лівий економічний популізм", іммігрантів значно більше, але вони переважно є вихідцями з іспаномовних латиноамериканських країн, тож їм легше асимілюватися. Як результат - праві сили в країні великої підтримки не мають.

Тож на думку пана Закарії, західним країнам треба змінити підхід до питання іммігрантів. Він закликає брати приклад з Канади, яка успішно впроваджує програми для кваліфікованих мігрантів та допомагає їм асимілюватися в суспільстві.

"Зрештою, західні країни пристосуються до цього аспекту глобалізації. Подивіться на молодь у Європі та США. Вони переважно цінують різноманітність та хочуть жити у відкритому та з'єднаному світі. В цьому майбутнє. Наше завдання - не зруйнувати світ до того, як воно настане", - констатує пан Закарія.

Забракло дипломатичності

Міністру закордонних справ Великої Британії Борису Джонсону варто дотримуватися дипломатичних правил та бути обережним із різкими висловлюваннями. Так газета Guardian коментує скандал, який виникнув після недавніх заяв пана Джонсона щодо Саудівської Аравії.

"Коли він був колумністом, депутатом або мером Лондона, його заяви могли бути незграбними та образливими. Але для головного дипломата Великої Британії наслідки можуть бути набагато серйознішими", - зазначає видання.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Міністру закордонних справ Великої Британії Борису Джонсону варто дотримуватися більшої дипломатичності

Хоча дипломатичну делікатність часто вважають "надто обережною", "нещирою" та навіть "смішною", вона є майже обов'язковою для міністрів закордонних справ, пише газета, і деякі заяви краще робити у приватному порядку. Насамперед, тому, що уряд Саудівської Аравії і так знає, що Велика Британія занепокоєна через авіаудари саудівських бомбардувальників, які нерідко влучають у мирних мешканців Ємену.

Але як вважає Guardian, проблема полягає й у тому, що пан Джонсон нечасто є послідовним у своїх заявах. Як очікує видання, під час зустрічі з саудівськими міністрами цими вихідними його заяви швидше за все не відрізнятимуться від риторики прем'єра Терези Мей.

Instagram розлючує людей?

Instagram міг стати одним із чинників, які вплинули на перемогу Дональда Трампа у США та голосування за "брекзит" у Великій Британії. Таке несподіване припущення робить оглядач Independent Саймон Келнер.

Щоправда, звинувачує він навіть не саму соціальну мережу, а ті відчуття, які викликають у багатьох користувачів опубліковані в ній фото. Головне з цих відчуттів - заздрість.

"Звісно, є реальні та важливі причини, чому мільйони людей голосували за брекзит і за Трампа, - пише автор. - Але мені цікаво: чи не могли розчаровані люди зробити такий вибір через відчуття, що вони менш щасливі, ніж інші?"

У якості прикладу пан Келнер наводить власну стрічку в Instagram, де одного разу багато друзів водночас почали викладати фотографії з Мальдівських островів із гештегом #maldivesbeachparty.

Виявилося, що це була промо-кампанія одного з місцевих готелів, який запросив блогерів безкоштовно пожити на островах в обмін на сонячні фото в соцмережах. За словами оглядача, перегляд таких фото викликав у нього ціле розмаїття почуттів та запитань.

"Чому не запросили мене? Чи я недостатньо приємна людина? Чи моє життя настільки нецікаве і щасливе? Мене це розлютило, і я почав думати про мільйони інших користувачів Instagram із #maldivesbeachparty у стрічках. Недивно, що світ повен роздратованих людей", - підсумовує він у статті для Independent.

Вогники від ельфів

Daily Mail розповідає про зворушливу різдвяну історію, що сталася на південному заході Англії.

Дві молоді дівчини витратили 100 фунтів, щоб прикрасити ліхтариками свою вулицю до Різдва. Однак комусь із сусідів інсталяція не сподобалася, і він відправив одній із подруг неприємного листа, де заявив, що їхні "позбавлені смаку" вогники зіпсували вигляд вулиці.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Трошки вогників на Різдво не завадить

Еліс Г'юз та Джордан Франклін, які, до речі, підробляють різдвяними ельфами у місцевому торгівельному центрі, не розгубилися і виклали листа на Facebook. У відповідь вони отримали величезну кількість пропозицій від читачів, які висловили готовність надіслати ще більше гірлянд або навіть грошей на їхню закупку.

Як розповідає газета, дівчата витратили іще 40 фунтів на додаткову ілюмінацію. "Ми вирішили, що такі листи - це просто смішно. Наближається Різдво, тож всім потрібні вогники та трошки радості. Тому ми вирішили додати ще вогників", - цитує Daily Mail пані Г'юз.

Яна Люшневська, Служба моніторингу BBC

Також на цю тему

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів