ЗМІ: Які дрони використовують на Донбасі?

Копирайт изображения Укрінформ
Image caption Безпілотники використовують від самого початку конфлікту на Донбасі

Непорозуміння між Трампом та Китаєм, шантаж щодо Брекзиту, дефіцит електроенергії та дрони на Донбасі - в огляді іноземної преси в понеділок, 12 грудня.

Безпілотники на Донбасі

Польське військове видання Defence аналізує дрони, які використовуються у збройному конфлікті на Донбасі.

За словами авторів, всі сторони конфлікту, тобто українські урядові війська, проросійські сепаратисти, та регулярні російські війська (присутність яких Кремль послідовно заперечує), активно використовують безпілотники від самого початку конфлікту.

Моделі дронів, які використовують супротивники, різняться - від важких реактивних апаратів радянських часів до сучасних мініатюрних безпілотників для цивільного використання, пише видання.

На початку конфлікту українські сили активно використовували дрони зроблені ще за часів Радянського Союзу, але актуальні виклики збройного конфлікту змушували шукати нові рішення, зокрема звернутися до цивільних розробок, пише видання.

Коли стало зрозуміло, що українське військо не має таких необхідних безпілотників, на ринку наступив справжній бум - багато малих та великих фірм та конструкторських бюро взялися за розробку легких тактичних дронів, пише видання.

Також Україна отримала партію дронів від США та Польщі.

Водночас, сепаратисти активно використовують безпілотні апарати, найчастіше надані Росією, або цивільні моделі, каже видання.

Непослідовна позиція

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Розмова Трампа з лідером Тайваню викликала невдоволення у Пекіні

Новообраний президент США Дональд Трамп поставив під сумнів політику "єдиного Китаю", пише Guardian.

За словами видання, пан Трамп не розуміє, чому США повинні дотримуватися цієї дипломатичної доктрини, якщо не вдасться досягти торговельної угоди з Китаєм.

Такі заяви Дональда Трампа можуть додати напруги до непростих відносин з Китаєм, який нещодавно висловив обурення щодо телефонної розмови Трампа з президентом Тайваню. Останній - Пекін вважає своєю територією в рамках доктрини "єдиного Китаю", зазначає видання.

Визнання Вашингтоном цієї доктрини є ключовою базою відносин між двома країнами з часів відновлення дипломатичних зв'язків у 1970х роках.

Голова центру американсько-китайських відносин Орвіл Шелл назвав нещодавні заяви Трампа "небаченою провокацією". Та додав, що загалом позиція Трампа щодо Китаю є досить суперечливою.

"Здається, що інколи він дає Пекіну штурхана, а інколи тягнеться, аби обійняти. Телефонна розмова з [президентом Тайваню] Цай-інг Веном - це перший варіант. А [призначення послом в Китай губернатора Айови] Террі Бренстеда - це другий", - цитує видання експерта.

Нелегкі перемовини

Копирайт изображения Reuters
Image caption Брекзит можуть використати опоненти Британії, попереджають журналісти

Переговори щодо "брекзиту" можуть бути використані країнами, які мають територіальні суперечки з Великою Британією - аби спробувати отримати певні поступки, пише видання Independent.

За словами експертів, Британії необхідно отримати одностайну згоду усіх членів СОТ щодо плану укладення майбутніх торговельних угод.

Це дає змогу деяким країнам натиснути на Лондон, щоби досягти компромісу в інших справах, пише видання.

"Тут у нас можуть бути проблеми, і все залежить від того, як ми домовимося з меншими країнами, з якими ми історично мали проблеми раніше. Аргентина, зокрема, є прикладом того, де у нас можуть бути проблеми", - цитує видання генеральну директорку Інституту Експорту Леслі Бечелор.

Видання зазначає, що деякі країни ЄС також можуть скористатися ситуацією. Зокрема, Іспанія, яка не може прийти до порозуміння з Великою Британією щодо Гібралтару.

Плата за доступ до світла

Копирайт изображения AFP
Image caption Відновлювальні джерела енергії не такі надійні, як традиційні електростанції, хвилюються британські журналісти

Розрахунок Британії на "нестабільні" відновлювальні джерела енергії може призвести до енергетичного дефіциту, попереджає видання Telegraph.

Представник державного офісу ринку газу та електроенергії заявив, що за такої ситуації, можливо, настане момент, коли споживачі змушені будуть платити більше, якщо вони хочуть мати електроенергію 24 години на добу.

"Зараз ми усі більш-менш платимо одну ціну, але, можливо, ми від цього відмовимось та введемо нові опції на ринок, коли хтось зможе платити за більш надійне постачання енергії", - заявив Ендрю Райт.

За його словами, Велика Британія може опинитися на порозі енергетичної кризи через те, що закрили вугільні шахти, і тепер система енергопостачання є значно менш гнучкою.

"У майбутньому, не всі зможуть використовувати стільки електроенергії, скільки заманеться, та буде необхідно переписати певні правила", - заявив він.

Дмитро Зоценко, Служба моніторингу ВВС.

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів