Путін прагне "розділити Захід" - ЗМІ

Путін Копирайт изображения Reuters

Чи справді Володимир Путін планує "розділити" Захід, які "доленосні" рішення чекають на Дональда Трампа, чим загрожує призначення голови ExxonMobile на посаду держсекретаря США та який вітамін допомагає подолати депресію? Про це в огляді англомовної преси.

План Путіна: "розділити" Захід?

Президент Росії Володимир Путін хоче "розділити" Захід, і йому це вдається, каже колишній міністр закордонних справ Великої Британії Вільям Хейг у статті для видання Daily Telegraph.

"Росія хоче зробити нас слабкими, і завдяки політикам у США та Європі їй це вдається", - каже пан Хейг.

Дипломат додає, що імовірне призначення новообраним президентом США Дональдом Трампом голови американської нафтогазової корпорації Exxon Mobil Рекса Тіллерсона, який особисто знайомий із паном Путіним, може стати "найкращим шансом для Росії від часів Другої світової війни послабити та розділити Захід".

Британський екс-міністр каже, що ціллю російського президента є "утримання влади", і для цього йому необхідно попередити процвітання демократичних режимів у сусідніх країнах і зберегти контроль над енергетичними ресурсами, від яких залежить російська економіка.

Дипломат додає, що з обранням пана Трампа президентом США відкрилася "дорога до втілення цієї цілі в життя", якщо очільник Кремля діятиме "обережно та хитро".

Зокрема, використовуватиметься сирійське питання. А у 2017 році навички Росії у "маніпуляціях" західними виборами принесуть свої плоди, додає він. Йдеться про звинувачення американських спецслужб щодо втручання Росії в американські вибори, які Москва заперечує.

"Така тактика може тепер застосовуватися для того, щоби пропагувати поступливих кандидатів на виборах по всій Європі, з можливістю фінансувати їх", - каже пан Хейг.

Якщо все це стане реальністю, зовсім скоро ЄС, особливо без Великої Британії у складі, "бракуватиме волі" аби протистояти Росії, підсумовує британський екс-міністр.

"Доленосні" рішення Трампа

Копирайт изображения Reuters

Дональд Трамп стоїть на порозі п'яти "доленосних" рішень у сфері зовнішньої політики, каже у своїй колонці оглядач Financial Times Гідеон Речмен.

Автор додає, що підхід новоспеченого політика у цій сфері нагадує радше "хаотичну імпровізацію", ніж свідчить про "стратегічне мислення".

"Зневіра й тривога, яку призначення пана Трампа спричинили серед вашингтонського естеблішменту, подвоюються через його презирство до власних урядових експертів", - каже оглядач.

Зокрема, пан Речмен згадує про телефонну розмову між Трампом і президентом Тайваню без узгодження з американським зовнішньополітичним відомством та спростування заяв ЦРУ щодо можливої причетності Росії до хакерських атак на американські партії.

Серед "доленосних" питань, з якими майбутньому президенту США доведеться зіткнутися, оглядач видання виділяє відносини з п'ятьма регіонами: Росією, Європою, Іраном, Китаєм і Близьким Сходом.

Щодо Росії, автор каже, що риторика та перші призначення пана Трампа свідчать про його "бажання зблизитися" з Москвою, наслідки чого можуть бути досить "контроверсійними" з огляду на "значний опір" у Конгресі. Скоріше за все, не отримають підтримки серед конгресменів і імовірні спроби пана Трампа послабити роль НАТО, додає оглядач видання.

Проблемною буде і участь у врегулюванні конфліктів на Близькому Сході, адже позиції бізнесмена з цього питання розходяться з пропозиціями його радників.

Та найбільшим питанням стане те, як саме прийматимуться зовнішньополітичні рішення у США після інавгурації пана Трампа.

"Зазвичай в американській адміністрації зміни у зовнішній політиці обговорюються між ключовими урядовими департаментами та приймаються після переговорів із союзниками; за адміністрації пана Трампа, вони можуть з'являтися після твіту о третій годині ночі", - підсумовує оглядач Financial Times.

Суперечності довкола держсекретаря

Копирайт изображения Reuters
Image caption Рекс Тіллерсон - можливий майбутній держсекретар США - уклав не одну угоду з Путіним, пише Washington Post

Для нового президента США цілком неприпустимо радикально змінювати політику країни щодо її "суперника", вважає Washington Post, натякаючи на відносини між Вашингтоном та Москвою.

Редакція видання коментує імовірне призначення Рекса Тіллерсона на посаду американського держсекретаря, який у минулому уклав не одну угоду з Володимиром Путіним.

Газета підкреслює, що голова Exxon Mobile був "непохитним" опонентом антиросійських санкцій.

"Пан Тіллерсон може бути логічним вибором, який відповідає всім вимогам, на тлі бажання президента відновити конструктивні відносини з Москвою", - каже газета.

Видання додає, що новоспечений президент США продовжує відкидати заяви американських спецслужб щодо можливої причетності Москви до перебігу виборів. Проте одна річ - відстоювати свою перемогу у перегонах, та зовсім інша - ігнорувати чи спростовувати "недоброзичливі вчинки путінського режиму", які потребують викриття й покарання, наголошує видання.

Якщо пан Трамп таки номінує Тіллерсона на посаду держсекретаря, сенаторам доведеться зробити чіткі заяви, які визнають факти "войовничої" поведінки Росії, підсумовує Washington Post.

Вітамін В vs. депресія

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Вітаміну B багато в яєчних жовтках

Вживання вітаміну В у щоденному раціоні може допомогти подолати депресію. Такого висновку дійшли австралійські науковці, повідомляє Daily Mail.

Науковці Центру хронічних захворювань в Університеті Вікторії встановили, що багато з тих, хто страждав на депресію, мали дефіцит цього вітаміну в організмі, який необхідний для того, аби підтримувати стабільність нервової системи.

Вони також встановили зв'язок між цією сполукою, імунітетом і нервовим розладом, пояснивши, що дефіцит вітаміну В послаблює імунітет, що може стати одним із факторів появи депресії.

Вітамін В міститься у печінці, бурому рисі, рибі, яєчному жовтку та інших продуктах.

Огляд підготувала Тетяна Кирилюк, Служба моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему