Слід Кремля і скіфське золото - ЗМІ

Путін Копирайт изображения Getty Images

Українське питання на саміті ЄС, секрет "переможної" стратегії Володимира Путіна, рішення суду Амстердама щодо скіфського золота та інше - в огляді англомовної преси.

Washington Post: Путін перемагає

Російський президент Володимир Путін перемагає, принаймні поки що, каже Washington Post.

"Російський лідер перемагає, тому що порядок, що сформувався після холодної війни, і який він критикував, знаходиться у хаосі, а сліди Кремля помітні всюди", - каже газета.

Видання згадує, що ще торік Москва мала справу з об'єднаною Європою, розширеним альянсом НАТО та перспективою поганих відносин з США за президентства Гілларі Клінтон. Сьогодні ж, російський військовий контингент допоміг сирійському уряду відновити контроль над Алеппо, а ЦРУ дійшло висновку про те, що російські хакери "попрацювали над тим, аби допомогти обрати Дональда Трампа" наступним американським президентом.

У Вашингтоні, Лондоні, Берліні та Парижі поняття часів холодної війни про "фейкові новини" та "пропаганду у стилі Радянського союзу" знову актуальні, зазначає газета.

"Незалежно від того, чи винний Кремль у всьому тому, в чому Захід його звинувачує, наразі Росію вважають головним організатором геополітичного безладу", - каже Washington Post та додає, що для пана Путіна - це перемога.

Видання цитує колишнього радника пана Путіна Гліба Павловського, який каже, що Росія - "торговець хаосом" і "чим більше його у світі, тим краще для Кремля".

Проте, така стратегія приноситиме плоди лише у короткостроковій перспективі, адже врешті-решт США знадобляться Москві якщо не як друг та партнер, то принаймні у ролі нейтральної сили, цитує видання експертів. А перемогу Дональда Трампа на виборах можна вважати "тактичною перемогою пана Путіна", вважає газета.

Та попри все це, рейтинг російського лідера залишається досить високим, а кількість людей, яких приваблює його образ "сильного та хитрого чоловіка" значною.

"Це безпрограшна стратегія для російського президента", - підсумовує Washington Post словами співробітника московського центру Карнегі Андрія Колеснікова.

Хто загрожує саміту ЄС

На європейських лідерів чекає "дипломатичне мінне поле" під час саміту ЄС, якому "загрожують" лідери Росії, США та Туреччини, каже Financial Times.

"Європейські лідери збираються для обговорення на саміті у Брюсселі у четвер, на який гостро впливатимуть троє чоловіків, які навіть не будуть на ньому присутні", - каже видання.

Копирайт изображения Getty Images

Газета зазначає, що ця зустріч буде спокійнішою за попередні "кризові" саміти, проте обговорення питань міграції, зовнішньої політики та оборони залишатиметься "ризикованим дипломатичним замислом".

Одним із питань, яке обговорюватимуть лідери, буде Угода про асоціацію Україна - ЄС. Через позицію Нідерландів, документ мусить містити гарантії того, що Київ не претендує на членство у союзі. Та з політичної точки зору, цей сигнал, який Європа надішле таким кроком і Україні і Росії - не зовсім чітка відповідь, яку багато європейських лідерів хотіли б дати на "російську агресію", зазначає газета. Через це він і виглядає "контроверсійно".

"З юридичної точки зору, текст виглядає безневинно; з політичної ж - сигнал "катастрофа" Москві та Києву , - видання цитує одного з дипломатів ЄС.

За словами іншого дипломата, відкритість перспективи майбутнього членства у ЄС завжди була "найбільшим важелем впливу" Брюсселя у регіоні.

Видання додає, що певний рівень єдності позиції союзу щодо Росії забезпечуватиме позиція Німеччини та Франції, проте на перешкоді можуть стати розбіжності через сирійське питання та ставлення Брюсселя щодо ролі Москви у конфлікті.

"Розгубленими" почуваються європейські дипломати і через підготовку до співпраці з адміністрацією новообраного президента США Дональда Трампа.

"Ніколи з часів холодної війни Європа не відчувала стільки занепокоєння через тиск Росії на власні кордони та внутрішню нестабільність", - підсумовує Financial Times.

Guardian про скіфське золото

Копирайт изображения ALLARD PIERSON MUSEUM, AMSTERDAM

Новину про рішення суду Амстердама повернути скіфські скарби з кримських музеїв до Києва висвітлила Guardian.

Газета написала, що Київ та чотири музеї Криму, які надали "безцінну колекцію" для експозиції у Нідерланди до анексії півострову Росією у березні 2014 року, "сварилися" через долю артефактів.

Видання підкреслило, що таке рішення суду "розлютить Москву" та додало, що у Криму новину зустріли із "занепокоєнням".

Guardian розповіла, що експозиція кримських артефактів висвітлює "багату історію" півострова, де за давніх часів пересікалися російська, грецька та турецькі культури. Центральним експонатом експозиції є скіфський шолом датований 4 століттям до н.е.

Експерти оцінюють колекцію у 300 тисяч євро, підсумовує видання.

"Брекзит" внесли до словника

Копирайт изображения Getty Images

Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей оголосила "Брекзит означає брекзит", а нещодавно Оксфордський словник запропонував власне визначення цього поняття.

Напередодні словник вніс поняття "брекзит" та "грекзит" до свого переліку, повідомляє Independent.

"Брекзит - це (запропонований) вихід Великої Британії зі складу ЄС та політичний процес пов'язаний з цим", - видання цитує словник.

Щодо "грекзиту", Оксфордський словник визначив це поняття як "(потенційний) вихід Греції з Єврозони".

Цього тижня до словника також додали кілька сленгових американських висловів. Тепер у ньому міститься 829 тисяч слів, зазначає видання.

Тетяна Кирилюк, ВВС Моніторинг

Також на цю тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів