Преса: у ЄС намагаються врятувати угоду з Україною

Порошенко, Туск, Юнкер Копирайт изображения JOHN THYS/Getty
Image caption Лідери ЄС досягли компромісу з Нідерландами щодо пропозицій прем'єр-міністра Марка Рютте, які внесуть в додаток до угоди про асоціацію Україна-ЄС.

Санкції проти Росії і розкол у позиції Європи, рішення лідерів Євросоюзу щодо угоди про асоціацію Україна-ЄС та підготовка Швеції до можливої війни - в огляді ЗМІ.

Санкції проти Росії як "передсмертні страждання"

Європейський консенсус щодо президента Росії Володимира Путіна може розвалитися. Про це пише Financial Times, коментуючи заяву колишнього прем'єр-міністра Франції та фаворита на посаду наступного президента країни Франсуа Фійона.

Копирайт изображения Alexander Koerner/Getty
Image caption Порозуміння між європейськими лідерами щодо Росії може зникнути після виборів у Франції та Італії наступного року

Після зустрічі з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель, яка виступає за санкції проти Росії, пан Фійон заявив, що у відносинах з Москвою не варто "діяти емоційно". Європі варто розробити довгострокову стратегію зв'язків з Москвою.

Видання зазначило, що слова французького політика "сколихнули хитке порозуміння" європейських країн. Газета додала, що такими заявами пан Фійон "відтворив" риторику новообраного президента США Дональда Трампа.

Попри те, що європейські лідери підтримали продовження санкцій проти Росії, відсутність узгодженості в розумінні ролі Москви у Сирії свідчить про те, що питання нових "покарань" не стояло на порядку денному, каже Financial Times.

Видання додає, що кілька країн, зокрема Італія, Угорщина та Греція, давно скаржаться на політику санкцій щодо РФ. І якщо пан Фійон отримає перемогу на президентських виборах у Франції наступного року, їхня позиція посилиться, стверджує Financial Times.

Угода Україна-ЄС

Європейські лідери намагаються врятувати угоду між Україною та ЄС. Під таким заголовком Guardian публікує статтю, присвячену саміту лідерів ЄС.

Копирайт изображения EPA
Image caption За словами Марка Рютте, досягнення домовленостей з ЄС щодо України було нелегким

"Лідери ЄС намагалися врятувати угоду з Україною, яку не схвалили виборці у Нідерландах, що посіяло невизначеність у відносинах европейців із східним сусідом", - каже газета.

Видання підкреслює, що консенсусу європейських лідерів, що угода не забезпечує Києву членство у ЄС, передували "шість місяців невизначеності".

Газета додала, що прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте привітав це рішення, хоча і зазначив, що не може обіцяти, що парламент країни його підтримає.

Британія і Трамп

Більше за всіх після перемоги Дональда Трампа на президентських виборах у США програє не Україна, як про це казали деякі дипломати, а Велика Британія. Таку думку висловлює оглядач Independent Мері Дежевскі.

Копирайт изображения Scott Olson/Getty

По-перше, очевидним є те, що обраний американський президент прагне змінити систему роботи Вашингтона та зовнішньополітичні пріоритети.

Він хоче оточити себе людьми, які так само нетерпимі до бюрократії, як і він сам, і можуть швидко виконувати свої завдання.

"Це зовсім не обов'язково ті люди, з якими гідним та багатослівним британським посадовцям вдасться знайти спільну мову", - каже оглядач видання.

По-друге, з огляду на останні призначення, здається, що налагодження відносин з Росією є пріоритетом для пана Трампа.

"Це може суперечити поглядам Великої Британії на зовнішню політику", - каже автор.

По-третє, його позиція щодо заяв ЦРУ про можливе втручання Росії у перебіг американських виборів, може свідчити і про рішучість його позиції щодо НАТО, вважає оглядач.

Настрої у Швеції

У Швеції закликають "готуватися до війни з Росією", повідомляє Daily Telegraph.

Копирайт изображения JONATHAN NACKSTRAND/Getty

Видання каже, що з огляду на занепокоєння через "войовничу" Росію, шведським містам та селищам наказали провести підготовку до можливого удару.

Шведське державне агентство з цивільної оборони розіслало лист місцевій владі з проханням підготувати підземні сховища та відповідну інфраструктуру, а також бути готовими "виконувати свої функції за неспокійних обставин".

"Новим є те, що безпекова ситуація у нашому регіоні погіршилася, тому ми маємо готуватися до загрози війни чи конфлікту", - видання цитує представника агентства Магнуса Дарбургейга.

"Ніщо не говорить про те, що війна можлива, проте уряд дав нам розпорядження готуватися до неї", - газета цитує речника агентства.

Швеція прийняла рішення про відновлення системи цивільної оборони торік у рамках безпекової політики на 2016-2020 роки, додає Daily Telegraph.

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів