ЗМІ: світові перемоги у 2016

вибори в іспанії Копирайт изображения Getty Images
Image caption Філіп Коллінс звертає увагу на те, що цьогоріч мирна передача влади відбулася у Гані, Марокко, Японії, Південній Кореї, Хорватії, Ісландії, Ірландії, Литві, Португалії, Сербії, Словаччині, Іспанії та США

Чому 2016-й рік був найкращим в історії, про що дізналися британці за півроку після "брекзиту", чиєю перемогою вважати взяття Алеппо та скільки кілометрів доріг у Франції матимуть сонячні панелі.

Найкращі часи

Оптимістичну статтю пропонує читачам колумніст Times Філіп Коллінс. Він пише, що 2016-й багатьом видається жахливим роком "страшних потвор".

"Коли погані йшли до влади, усі хороші ніби померли", - відзначає він.

Попри це, не слід забувати про те, що ми живемо у вік прогресу. І потрібно дещо більше, ніж Найджел Фарадж, аби змусити прогрес повернутися назад, вважає пан Коллінс.

"Демократія не в небезпеці - вона процвітає. Понад чотири мільярди людей живуть під владою демократичних урядів. Це вражаюче історичне досягнення", - пише він.

Колумніст звертає увагу на те, що цьогоріч мирна передача влади відбулася у Гані, Марокко, Японії, Південній Кореї, Хорватії, Ісландії, Ірландії, Литві, Португалії, Сербії, Словаччині, Іспанії та США.

Демократії дають право вільно жити, і чергове свідчення цьому - заборона шлюбу між дітьми у Гамбії й Танзанії, пише журналіст.

"Уперше в історії у більш ніж половині країн світу смертна кара стала протизаконною. Окрім цього, в 2016 році здалася остання із західних країн, що досі не визнавала одностатевих союзів. Приймай запізнілу подяку, Італіє", - відзначає автор статті.

Він також пише, що світ продовжував ставати багатшим у 2016 році. Кількість людей, які живуть дуже бідно, вперше впала нижче 10 відсотків населення планеті.

За останню чверть століття понад мільярд людей вийшли з категорії найбідніших, наголошує Філіп Коллінс.

Також не варто забувати про те, що світ стає здоровішим, пише він.

За 16 років кількість смертей від малярії скоротилася на 60 відсотків. Кількість смертей, пов'язаних зі СНІДом, знизилася на 45 відсотків за десять років. При цьому середньостатистичний житель планети може розраховувати на сім додаткових років життя порівняно з людиною, яка народилася в 1990 році, відзначає автор.

"Безумовно, цей світ ще далеко не ідеальний і в ньому є багато такого, що лякає. Можливо, 2016-й був найгіршим з усіх часів, але він також був найкращим з усіх часів", - підсумовує Коллінс.

Після брекзиту

Рівно через шість місяців після голосування британців за вихід з ЄС Independent написала, як змінилося життяза цей час.

Британці дізналися, що відпустка за кордоном тепер коштує більше, ніж до "брекзит.

Копирайт изображения AP

Наприклад, пляшка пива у нью-йоркському барі обійдеться туристу з Британії в понад 5 фунтів, хоча раніше ціна не досягала й чотирьох, відзначає видання.

Іншим сумним наслідком стала криза політичної системи країни. "Щойно зійшло сонце над Даунінг Стріт, як Девід Кемерон вийшов і оголосив про відставку. Головні консерватори нанесли один одному удари в спину, а Тереза Мей пробралася нагору", - пише Independent.

Дональд Трамп відзначився під час виборчої кампанії відчайдушними спробами якомога більше асоціюватися з "брекзитом" і навіть назвав себе "містер Брекзит", відзначає видання.

У Британії також почастішали злочини на ґрунті ненависті. Новий уряд, як пише Independent, заговорив про складання списків іноземних найманих працівників, хоча пізніше відмовлявся від цього плану.

Прем'єр-міністр країни досі так і не сказала, чого хоче до на переговорах з ЄС.

Перемога і поразка

Про "найбільшу перемогу" військ Башара Асада в Сирії пише Figaro. Французька газета відзначає, що з 2011 року, коли у країні розпочалася війна, урядові війська не знали такого тріумфу.

Копирайт изображения AFP

Після того, як Алеппо залишив останній конвой автобусів з евакуйованими повстанцями і цивільними, місто перейшло під контроль влади.

Утім, не всі вважають, що Алеппо тепер в руках лише сирійського уряду. "Алеппо нині перебуває в окупації Росії та Ірану", - цитує газета представника групи повстанців Ахрар аль-Чам, який наголошує, що без союзників перемога Башара Асада була б неможливою.

Посилаючись на кореспондента агенції AFP, Figaro пише, що після оголошення, що місто перейшло під контроль армії, люди вийшли на вулиці і святкували прихід урядових військ. "Сьогодні в Алеппо повернулося життя", - цитує видання адвоката Омара Халлі.

Тим часом для повстанців втрата Алеппо є "болючою поразкою", що стала кінцем "багатомісячної облоги", зазначає газета.

Сонячний шлях

У Франції відкрили першу в світі дорогу сонячних батарей.

Як пише Echos, на відрізку в один кілометр розмістили сотні невеликих панелей. Вони вироблятимуть енергію ва обсязі, необхідному для освітлення містечка з п'ятьма тисячами жителів.

Копирайт изображения John Greim/Getty

За словами міністра з питань охорони довкілля Сеголен Руаяль, ідеєю встановлення таких панелей на дорогах вже цікавляться Китай таАфрика.

Перевага такої дороги в тому, що для вироблення енергії використвується простір, який одночасно слугує і для інших цілей, вважає вона.

Таким чином сонячними панелями не будуть вкриті землі, де можна вирощувати їжу, що особливо важливо для густонаселених країн, наголошує Руаяль.

Експериментальним відрізком шляху біля містечка Турувр у Нормандії, який вже назвали Wattway, щодня рухатимуться близько двох тисяч автомобілістів, пише Echos.

Якщо все піде за планом, вже за п'ять років сонячними панелями у Франції обладнають тисячу кілометрів автошляхів.

Обладнання лише одного кілометра обійшлося державі у 5 мільйонів євро, відзначає газета.

Юрій Мартиненко, Служба моніторингу BBC

Також на цю тему

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів