ЗМІ: німецькі спецслужби "заснули за кермом"

німецька поліція на різдвяному ярмарку Копирайт изображения AP

Ким був та як пересувався Європою берлінський нападник, чи наближають слова Дональда Трампа кінець світу та які перспективи польсько-російських стосунків.

"Заснули за кермом"

Берлінський нападник був застрелений в Італії, але як він зміг вільно пересуватися і подолати таку відстань, пише Guardian.

Німецькі спецслужби спостерігали за чоловіком як за потенційним нападником, він вийшов з-під їхньої уваги незадовго до нападу, а потім зміг проїхати понад 1 000 кілометрів Європою, користуючись переважно громадським транспортом, каже видання."Як таке може бути, що хтось на кшталт Амрі міг спокійно пересуватися Німеччиною попри підозри в плануванні терористичного нападу", - дивується Майкл Ортманн, експерт з тероризму на каналі RTL.

"Наші розвідники просто заснули за кермом", - каже експерт щодо того, що теракт не змогли попередили.

Видання також досліджує, як ймовірний нападник міг дістатися Італії після того, як втік з Берліна.

Експерти вважають, що зловмисник міг спочатку дістатися Франції за допомогою автобуса безпосередньо з Берліна, а вже потім пересісти на потяг.

Після Франції він ймовірно декілька разів міняв потяги перед тим, як дістатися Мілану, де його зупинили і застрелили місцеві поліцейські, пише видання.

Загроза для об'єднаної Європи

Оптимізм канцлера Ангели Меркель щодо того, що Німеччина може розібратися з хвилею біженців, схоже, сходить нанівець, пише оглядач Єнджей Бєлецький для видання Rzeczpospolita.

Копирайт изображения Sean Gallup/Getty
Image caption (зліва направо) Мер Берліна Майкл Мюллер, канцлерка Німеччини Ангела Меркель, міністр внутрішніх справ Німеччини Томас де Мезьєр та міністр внутрішніх справ Берліна Андреас Гізель вшановують пам'ять загиблих на різдвяному ярмарку в Берліні

Автор вважає, що історія берлінського нападника фактично символізує провал політики пані Меркель щодо мігрантів.

"В Німеччині він не тільки не залишив свою кримінальну діяльність, але ще й зв'язався з радикальними ісламськими колами", - каже автор, та додає, що, використовуючи недосконалість німецького законодавства, нападник "водив за ніс німецькі спецслужби", готуючи кривавий напад в Берліні.

За словами автора, якщо політика німецької канцлерки щодо мігрантів дійсно не спрацює, "від цього програють, в першу чергу, біженці, переважна більшість з яких - чесні люди, яким потрібна наша допомога".

Кінець світу

Відомий лінгвіст та філософ Ноам Чомский каже, що «наляканий» нещодавнім твітом обраного президента США Дональда Трампа щодо необхідності розширення ядерного потенціалу США, повідомляє Independent.

Копирайт изображения Mark Wallheiser/Getty

"В Путіні теж немає нічого хорошого, - каже пан Чомський. - Але він принаймні говорить про оборону, про кордони Росії, а не Мексики".

За словами філософа, такі заяви світових лідерів можуть спровокувати корективи в "Годиннику Судного дня", який символічно показує час, що відокремлює людство від дня глобальної катастрофи.

Показники годинника мають переглянути в 2017 році, пише видання, а пан Чомський вважає, що його можуть перевести з позиції "за три хвилини північ" ще ближче до опівночі. Це означає. Що людство наближається до знищення себе власними ж винаходами.

Авіакатастрофа 2010

Польський міністр закордонних справ Вітольд Ващиковський відреагував на заяву Володимира Путіна про уламки літака, що розбився під Смоленськом у 2010 році з Лехом Качинським на борту.

Копирайт изображения Getty Images

Російський президент заявив, що повернути їх неможливо, доки Слідчий комітет Росії не завершить усі необхідні слідчі дії, пише польське видання Newsweek.

"Поляки хочуть дізнатися справжні причини катастрофи, в якій загинув польський президент та ціла державна делегація, що летіла на заходи в Катині. Без отримання своєї власності (уламків літака. - Ред.), неможливо розслідування цієї найтрагічніної катастрофи в історії Польщі", - заявив польській міністр.

За словами міністра, "без повернення польської власності та без співпраці в питанні в визначенні причин катастрофи, неможливо собі уявити покращення польсько-російських відносин", пише видання.

Огляд підготував Дмитро Зоценко, Служба моніторингу ВВС

Також на цю тему

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів