У Туреччині провели обрізання Санта-Клаусу - огляд ЗМІ

Санта-Клаус Копирайт изображения Getty Images
Image caption У Туреччині йде медійна кампанія проти святкування Різдва і Нового року

Причини успіхів Путіна, новорічні метаморфози Стамбула, шкода офісних солодощів і повернення вінілу - в огляді західної преси.

Фактор особистості

Володимир Путін досяг двох вражаючих успіхів, про які не наважувались мріяти навіть радянські лідери з манією величі, пише колумніст французької газети Echos Жан-Марк Вітторі.

Він відзначає, що завдяки главі Кремля Росія опинилася в центрі гри на Близькому Сході, який тривалий час перебував під американським впливом.

Нещодавно під егідою Москви й Анкари була підписана угода про перемир'я в Сирії, і ні США, ні ООН не були учасниками цього процесу, підкреслює газета.

Іншим успіхом стало те, що "близька до Росії" людина стала президентом США, пише видання.

На думку Вітторі, це не був щасливий збіг обставин.

"Американський президент обраний завдяки росіянам? Цей сюжет із наукової фантастики був розцінений як достатньо правдоподібний для того, аби Барак Обама вирішив миттєво видворити 25 дипломатів, як у старі добрі часи холодної війни", - пише автор.

Копирайт изображения Getty Images

Він відзначає, що "політична сила" Путіна вражає ще більше, якщо взяти до уваги те, що вона не базується на економічній міці його країни.

"То на чому ж базується російський тріумф, якщо не на економіці?" - запитує Вітторі.

По-перше, важливою є "політична спадкоємність", вважає він. "Жоден лідер великої країни не перебуває при владі так довго, як Путін", - відзначає автор.

А по-друге, причина успіху криється в самому главі Кремля, додає Вітторі і називає це важливим уроком минулого року.

"У дедалі складнішому світі, де влада все більш розпорошена, де вплив систем здається все більш суттєвим, окремим особистостям досі вдається змінювати хід історії", - пише автор, наводячи приклади не лише Володимира Путіна, але й Дональда Трампа і Девіда Кемерона.

Невеселий Новий рік

Про те, як змінюється ставлення до новорічних свят у Туреччині, пише Monde.

Газета звертає увагу на те, що одразу після новорічного нападу на стамбульський нічний клуб його почали порівнювати з убивством десятків людей у паризькому театрі Bataclan.

"Мішенню були жителі Стамбула, які є прихильниками західного стилю життя. У Reina алкоголь лився рікою, люди танцювали, зал був прикрашений гірляндами і символами Різдва й Нового року", - пише видання.

Будучи відкритим і космополітичним містом, на новорічні свята Стамбул зазвичай схожий на міста Західної Європи, відзначає Monde.

"Але цього року прихильники політичного ісламу розгорнули потужну медійну кампанію проти святкування Різдва і Нового року", - веде далі газета. І додає, що тих, хто підтримує святкування, почали різко критикувати проурядові ЗМІ.

"Це останнє попередження! Не святкуйте Святвечір!" - цитує Monde статтю в турецькій газеті Milli-Gazete. "Це новорічне безумство є неймовірним", - написав колумніст у газеті Yeni Safak 1 січня.

Як пише Monde, об'єктом атак у турецьких ЗМІ став і образ Санта-Клауса. Його зображували в карикатурах, а в університеті Стамбула надувному Санта-Клаусу навіть провели символічне обрізання, зазначає газета.

Шкідлива культура

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Пригостіть колегу яблучком замість цукерки, радять лікарі

Про небезпеку "офісної культури" пригощання колег солодощами пише Telegraph.

Газета цитує британських медиків і дослідників, які вважають таку культуру шкідливою для здоров'я працівників.

"Сьогодні більшість британців повернуться на роботу, і багато хто з них принесуть в офіс шоколад, печиво та інші солодощі, що залишилися після Різдва", - пише газета.

Традиція споживання смаколиків дедалі більше укорінюється в офісах, оскільки працівники часто пригощають колег на день народження чи після відпустки. Підсумком такої щедрості стають ожиріння і проблеми із зубами, вважають медики.

"Потрібно змінити культуру в офісах та інших робочих місцях, аби заохочувати здорове харчування", - цитує газета пораду фахівців з факультету стоматологічної хірургії Королівського коледжу хірургів.

Вони звертають увагу на те, що навіть ті, хто намагається правильно харчуватися на роботі, страждають від офісної культури. Нерідко вони змушені пригощатися солодощами, аби не здатися неввічливими.

Тим часом дієтологи нагадують, що майже дві третини дорослих британців страждають від зайвої ваги чи ожиріння.

Аби знизити негативний вплив культури в офісах, медики радять пригощати колег менш калорійними продуктами і робити це лише під час обідньої перерви.

Вініл знову на полицях

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Музика, яку можна взяти в руки

Вініл знову в моді, пише Guardian. Минулого року продажі вінілових платівок сягнули 25-річного максимуму, що свідчить про відроджену любов споживачів до "фізичних форматів музики".

Газета зазначає, що минулого року витрати на вініл вперше перевищили витрати на музику, завантажену з цифрових носіїв.

"Смерть окремих гігантів музичного світу була ключовим драйвером продажів вінілу, оскільки люди купували платівки на пам'ять", - пише видання.

І додає, що після своєї сметрі Девід Боуї став найпопулярнішим вініловим музикантом 2016 року.

Виконавчий директор записувальних студій Regent Street і Gold Bar Ванесса Хіггінс називає одним із факторів успіху вінілу те, що ним цікавиться не тільки старше покоління, але й молодь.

"Раніше нову музику відкривали для себе завдяки радіо, але зараз люди мають змогу шукати і слухати будь-яку музику, тож вони слухають значно більше нового і різного, ніж раніше. Вони знаходять її онлайн і якщо вона їм подобається, йдуть в магазин і купують музику на фізичному носії", - розповідає Хіггінс.

Вона вважає, що завантаження цифрової музики взагалі зникне за декілька років, оскільки буде непотрібним.

Між тим продажі вінілу, хоч і займають усього 5% ринку музичних альбомів, стають дедалі більшим джерелом доходу для лейблів і музикантів, підсумовує Guardian.

Огляд підготувала Служба моніторингу BBC