ЗМІ: "брекзит" загальмує через Північну Ірландію?

Перемовини про примирення розділеного Кіпру, затримка з "брекзитом", побоювання Кремля щодо Трампа та білоруський "безвіз" - в огляді іноземної преси 14 січня.

Остання надія Кіпру

Копирайт изображения AFP
Image caption Туреччина зберігає потужну військову пристуність на півночі Кірпу

На думку британського видання Guardian, перемовини щодо ситуації на Кіпрі несуть надію на вирішення кризи, навіть попри те, що конкретних результатів цього тижня так і не було досягнуто.

Увесь минулий тиждень тривали перемовини між представниками двох частин острова, які умовно називають грецькою та турецькою, розділеного в результаті турецької інтервенції 1974 року, пише видання.

Як зазначає видання, обидві частини острова розуміють, що теперішні перемовини є останнім шансом на мирне співіснування та залагодження конфлікту. І якби перемовини зірвалися повністю, щезла б будь яка надія на прорив у відносинах, пише видання.

А, отже, брак прогресу але, попри це, продовження перемовин, є гарними новинами для островитян, які вважають, що теперішні відносини дають надію на мир.

Затримка для рекзиту"

Копирайт изображения EMMANUEL DUNAND
Image caption За планом, переговори з Німеччиною та іншими членами ЄС про вихід Британії мають початися протягом кількох місяців

Перемовини між Британією та ЄС щодо "брекзиту" можуть відкласти на тривалий час через позицію Північної Ірландії, пише видання Independent.

Через політичну кризу в Стормонті, парламенті Північної Ірландії, що загострилася цього тижня, там скоріше за все проведуть дострокові вибори. Це означатиме, що парламент не зможе повноцінно працювати принаймні два місяці, пише видання.

А отже, британський прем'єр Тереза Мей не матиме змоги задіяти статтю 50 Лісабонського договору, відповідно до якої розпочнеться процедура "брекзиту", адже для цього їй необхідно отримати схвалення Стормонту.

Якщож пані Мей спробує це зробити попри те, що Стормонт не засідає, вона може наштовхнутися на судові позови від північноірландських політиків, додає видання.

За словами Independent, Верховний Суд Британії все ще вирішує, чи повинні парламенти Шотландії, Уельсу та Північної Ірландії схвалювати початок процедури "брекзиту".

Без ентузіазму

Копирайт изображения Reuters

Польське видання Gazeta Wyborcza аналізує очікування Росії від інавгурації Дональда Трампа.

За словами автора Вацлава Радзивіновича, в Москві стихає ентузіазм від обрання Трампа новим президентом США.

На думку автора, така ситуація вже траплялася, адже спочатку Кремль радів обранню Джорджа Буша 2000 року, та навіть перемозі Барака Обами 2008 року.

"Сьогодні ж Обама - це втілення зла", - пише автор.

З Трампем все трохи інакше, зазначає автор. Він ще не приступив до виконання своїх обов'язків президента, а Росія вже не впевнена, чи варто було так радіти його перемозі.

Автор статті згадує слова Трампа про розвиток ядерного потенціалу США, і слова ймовірного майбутнього держсекретаря США Рекса Тіллерсона, який заявив, що адміністрація Обами занадто м'яко реагувала на анексію Криму.

Білоруський безвіз

Видання "Белоруские новости" вважає, що рішення президента Олександра Лукашенка дозволити іноземним туристам короткостроково відвідувати Білорусь без віз навряд чи спричинить масовий приплив туристів.

З 12 лютого громадяни 80 країн зможуть приїхати в Білорусь на п'ять днів без візи.

До Білорусі не літають лоукости, тут мало сучасних недорогих готелів (особливо в регіонах), взагалі інфраструктура країни не дуже-то і готова до прийому іноземців, зазначає видання.

Політичний аналітик Юрій Дракохруст вбачає в такому рішенні політичне підґрунтя.

"Це дуже гарний жест, - зазначив він. - Ми зближуємося з Європою і робимо такий маленький крок, демонструємо, що відкриваємося світу і Європі. Білоруський МЗС з властивим йому прагматизмом вже сказав, що у відповідь чекає зустрічних кроків".

Дракохруст підкреслює, що рішення про скасування віз працює на імідж і викликано, зокрема, і тим, що Мінськ працює над поліпшенням відносин із Заходом.

Огляд підготував Дмитро Зоценко, Служба моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему