"Обман" Обами - огляд преси

Барак Обама Копирайт изображения Getty Images
Image caption "Те, що спочатку був Обама, а зараз - Трамп - зовсім не збіг", вважає Times

Результати Барака Обами на посаді президента США, інтерв'ю Петра Порошенка Wall Street Journal і паралелі між виступами Терези Мей та Дональда Трампа - в огляді преси у четвер.

"Обман" Барака Обами

Меседж надії, який Барак Обама озвучив перед американцями за рік до того, як стати президентом, виявився "обманом", вважає оглядач Times Тім Монтгомері.

"Президент, який залишає посаду, порушив передвиборчі обіцянки, розв'язав руки Путіну та залишає після себе розділену Америку", - каже автор.

Оглядач наголошує на тому, чого не вдалося досягти у зовнішній політиці. Так, він каже, що Україна почувалася "покинутою".

"Відповідь на російську анексію Криму була слабкою", - твердить він.

Пан Монтгомері також згадує по те, як Барак Обама закликав Сирію не "перетинати червону лінію" та не застосовувати хімічну зброю, проте не зробив нічого, коли це відбулося. За його словами, з 2009 року лише Куба та Іран стали ближчими до Вашингтона.

Оглядач додає, що за роки президентства Барака Обами зовнішній борг США подвоївся.

Все це, на його думку, призвело до того, що у 2016 році дві третини американців вважали, що країна на хибному шляху.

Насамкінець, автор каже, що влада - це не гарні промови у голлівудському стилі, а тривала боротьба з бюрократією та надзвичайна увага до деталей. Тому зовсім не дивно, що американці обрали бізнесмена наступним президентом.

"Те, що спочатку був Обама, а зараз Трамп - зовсім не збіг", - підсумовує оглядач Times.

Порошенко про стосунки з США

Копирайт изображения Reuters
Image caption Український президент сподівається, що нова американська адміністрація продовжить підтримувати Київ

Президент Петро Порошенко може зустрітися з новообраним президентом США Дональдом Трампом вже у лютому у Вашингтоні. Надію на це український лідер висловив в інтерв'ю Wall Street Journal.

"Мені буде надзвичайно приємно зустрітися і я думаю, що це буде ефективна зустріч, судячи з мого враження після телефонної розмови", - сказав пан Порошенко.

Він додав, що його американський колега проявив надзвичайну зацікавленість у тому, що відбувається в України, попросивши прокоментувати ситуацію на Донбасі та у Криму.

Український президент також сподівається, що нова американська адміністрація продовжить підтримувати Київ.

"Я цілком впевнений у тому, що продовження нашої співпраці з США буде дуже ефективним", - зазначив він.

Пан Порошенко відкинув імовірність зняття українськими партнерами на Заході антиросійських санкцій та попередив про загрозу такого кроку.

"Всі знають про те, що Росія - це агресор… Всі знають, що неможливо зняти санкції не зрадивши європейським цінностям та європейським інтересам. І це несе небезпеку не лише для України, але і для всієї європейської стабільності", - сказав він.

У стилі Трампа

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Промова прем'єр-міністра Великої Британії Терези Мей щодо майбутнього країни у ЄС нагадувала передвиборчі обіцянки Дональда Трампа

Промова прем'єр-міністра Великої Британії Терези Мей щодо майбутнього країни у ЄС прозвучала так, ніби з нею виступив Дональд Трамп, бракувало лише підняти питання зведення стіни, каже оглядач Guardian Ден Робертс.

"У спокусливому поєднанні британським прем'єром ностальгії, гучних заяв та винятковості було щось дуже знайоме", - каже він.

Автор каже, що чотири рази під час свого виступу пані Мей "пообіцяла зробити Британію знову великою", і кожного разу це нагадувало про передвиборчу кампанію обраного американського президента. Оглядач згадує цитати з промови британського прем'єра і каже, що її слова про мультикультуралізм, наприклад, нагадали про жагу до втраченої сили та впливу в американському стилі.

Окрім цього, вся промова була скоріше "про пункт призначення", а не "про саму мандрівку". Пані Мей виклала перелік прагнень та побажань Британії, і здалося, що думка решти європейців "не важлива", так само як відповідь Китаю на торгівельну війну США, каже автор.

Мабуть, єдиною розбіжністю у риториці політиків виявилося питання торгівлі, підсумовує оглядач Guardian.

Washington Post про успішні ідеї Трампа

Копирайт изображения Getty Images
Image caption "Окрім того, щоб вказувати на помилки пана Трампа, необхідно залишатися відкритими до підтримки його "гідних" ідей", пише Washington Post.

П'ять сфер, у яких Дональд Трамп може досягти успіху на посаді президента, визначила Washington Post.

Газета зізналася, що підтримувала Гілларі Клінтон під час передвиборчої кампанії, оскільки вважала, що її програмні ідеї будуть більш успішними, а її кандидатура та досвід краще підходять для цієї посади.

Та пана Трампа обрали легітимним шляхом, а його інавгурація - "неминуча", додає видання. Тож, окрім того, щоб вказувати на його помилки, необхідно залишатися відкритими до підтримки його "гідних" ідей, вважає газета.

"Як часто таке може бути? Не ніколи: ми можемо визначити ряд сфер, у яких до ідей пана Трампа та його колег республіканців варто поставитися серйозно", - каже Washington Post.

Варто зазначити, що всі вони стосуються внутрішньої політики.

Так, першою такою ідеєю газета вважає податкову реформу, особливо у тій частині, що стосується корпорацій. Видання каже, що прагнення Дональда Трампа покласти край виведенню доходів великих компаній за кордон - правильне.

Заслуговує на увагу і прагнення республіканців зміцнити оборону США. І ця ідея "видається розумною", особливо з огляду на зростання загрози тероризму.

Не менш важливими є і ініціативи щодо дерегуляції бізнесу, розширення інфраструктури та освіти, каже газета.

"Наскільки б ризикованим не було президентство пана Трампа для нашої демократії, було б безглуздо ігнорувати всі можливості прогресу, які воно представляє", - підсумовує Washington Post.

Огляд підготувала Тетяна Кирилюк, Служба моніторингу ВВС

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів