ЗМІ: Чи настане після приходу Трампа апокаліпсис?

Копирайт изображения Getty Images
Image caption 20 січня Трамп офіційно стане президентом США

Зв'язки команди Трампа під мікроскопом, майбутнє Британії поза ЄС, принц Чарльз на варті майбутнього планети та польські очікування від нового президента США - в огляді іноземної преси 20 січня.

Кінець світу чи надія?

Польський оглядач Богуслав Хработа переймається тим, яким же стане світ після інавгурації Дональда Трампа.

На сторінках видання Rzeczpospolita пан Хработа пише, що з Вашингтона надходять суперечливі коментарі щодо майбутнього президентства Трампа. Одні кажуть про "кінець світу та Америки", інші - навпаки, з надією чекають на події, що розгорнуться у перші місяці після інавгурації Трампа.

Автор зазначає, що серед людей відчувається значно менше ентузіазму, у порівнянні з часом, коли було вперше обрано Барака Обаму. Багато хто скоріше бачить Трампа як "нове відкриття, шанс вирватися з кола неможливостей, в якому застрягла попередня адміністрація".

На думку Богуслава Хработи, ще зарано загадувати, якою буде політика нового президента щодо Польщі, та як зміняться відносини між країнами.

Також автор відзначає, що зараз важкого говорити про те, якою загалом буде закордонна політика нової адміністрації, адже "кампанія та обіцянки - це одне, а реалії президентства - зовсім інше".

Тому придивлятися треба, у першу чергу, до майбутніх радників президента, за якими і можна буде вирахувати майбутню політику Трампа, вважає польській журналіст, .

Автор висловлює думку, що наразі не має ознак, "що Америка продасть нас Кремлю", адже американський військовий контингент було нещодавно розміщено у Польщі.

"Вовк під дверима"

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Сам факт глобального потепління і впливу на нього діяльності людини залишається дискусійним

Принц Чарльз назвав зміни клімату на планеті "вовком, що стоїть під дверима", та закликав світових лідерів вжити негайних заходів для протидії, пише Telegraph.

В одному з найжорсткіших коментарів принц Чарльз заявив, що зміни клімату є найбільшою загрозою майбутньому на Землі, а масштаб дій щодо виправлення ситуації треба негайно збільшити.

Такі тези він виклав у передмові до книги "Зміни клімату", де принц Чарльз виступив як співавтор. Публікація надійде у продаж наступного тижня, пише видання.

На думку британських журналістів, попередження принца Чарльза є прямим зверненням до Терези Мей та Дональда Трампа.

Цікаво, додає Telegraph, що нещодавно пан Трамп заявив про плани зустрітися з принцом Чарльзом найближчими тижнями.

Сам Дональд Трамп не визнає теорії глобального потепління, та вважає, що її вигадали "китайці, аби зробити виробництво в США неконкурентоспроможним", пише видання.

Шукають російський слід

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Пол Манафорт колись працював на Віктора Януковича

Американська розвідка досліджує ймовірні російські зв'язки провідних людей команди Дональда Трампа, пише британське видання Guardian.

За даними видання, американські спецслужби, зокрема, аналізують бізнес-зв'язки одного з очільників передвиборчої кампанії Трампа Пола Манафорта. Національне агентство безпеки перевіряє, чи не мав він контактів з російським ФСБ.

Команда Трампа заявила, що вони не мають жодної інформації про можливе розслідування або його причини, пише видання.

А Пол Манафорт назвав звинувачення у співробітництві з Росією "брудними штучками Демократичної партії та абсолютною брехнею", пише видання.

Видання додає, що і інші члени команди Трампа привернули увагу американських спецслужб щодо своїх контактів.

"Глобальна Британія" попри "брекзит"

Копирайт изображения Getty Images
Image caption У вівторок Тереза Мей озвучила план "брекзиту"

Британський прем'єр-міністр Тереза Мей назвала Велику Британію "хабом для міжнародних інвестицій" - попри заяви провідних банків про те, що вони переноситимуть за кордон тисячі робочих місць через "брекзит", пише Independent.

Під час саміту в Давосі пані Мей наполягала, що Британія залишається "відкритою для бізнесу" попри її вихід з ЄС, відзнакчає видання.

Велика Британія не повернеться до світу спиною, але шукатиме нових торговельних партнерів та союзників по всьому світу і водночас зберігатиме тісні стосунки з європейськими сусідами, цитує видання слова пані Мей.

Попри загальний оптимізм промови, вона була виголошена на тлі негативної реакції бізнесу на попередню промову Терези Мей, у якій експерти вбачають ознаки "важкого брекзиту", підсумовує видання.

Огляд підготував Дмитро Зоценко, Служба моніторингу ВВС.

Новини на цю ж тему