Преса про Трампа: наближаються "загрозливі зміни"?

Дональд Трамп Копирайт изображения Reuters

Увага світових видань прикута до США, де напередодні склав присягу 45-й президент Дональд Трамп.

Промова для "забутих американців"

На думку британського видання Guardian, інавгураційна промова Трампа була "проголошенням політичної війни", адже попри зовнішню невимушеність процесу передачі влади, тон його виступу заповідав загрозливі зміни в країні. Видання назвало промову Трампа "гіркою, хвалькуватою та банальною" і скерованою до його виборців, а не до цілої нації.

У свою чергу, Independent заявив, що в присутності своїх попередників, конгресменів, сенаторів та військових командувачів, Трамп наважився критикувати усі їхні попередні досягнення, звинувачуючи усіх політиків загалом в тому, що вони довели Америку до зубожіння.

За словами Daily Mail, промову Трампа уважно слухали "забуті американці, які проголосували за нього в надії, що він приведе їх до кращого життя".

Ентузіазм і пристрасті

У Франції, преса звернула увагу на ентузіазм, з яким слухачі сприйняли промову Трампа.

Кожного разу, коли президент обіцяв "повернути робочі місця в країну", натовп вибухав аплодисментами, пише Le Monde, додаючи, що "поміркований ентузіазм" під час інавгураційної промови не порівняти з пристрастями, які палали під час виборчої кампанії.

За словами Liberation, промова Трампа нічим не відрізнялася від його виборчої кампанії, та увійде в історію США як така, що найменш об'єднала націю.

Видання Le Figaro зазначило, що промова Трампа була значно агресивнішою, ніж зазвичай прийнято на інавгурації, що вказує на те, що Трамп не поступатиметься своїми принципами.

"Популізм" і "песимізм"

Іспанське видання El Pais назвало свою статтю про інавгурацію "Сумне підтвердження", пояснюючи, що тези Трампа під час своєї промови тільки підтвердили песимізм щодо його президентства. Слова Трампа були сповнені "популізму, націоналізму та агресії", пише видання.

Копирайт изображения EPA
Image caption Дональд Трамп із дружиною Меланією

Подібного песимістичного тону тримається і El Mundo, яке вважає, що "неможливо керувати такою країною, як США, за допомогою популізму", а промову Трампа видання назвало "повною демагогії та лякаючого націоналізму".

Видання La Vanguardia зазначає, що хоч агресивна риторика добре спрацювала для Трампа під час виборчої кампанії, на посаді президента йому слід бути більш розважливим. Видання вважає, що людство входить в нову історичну фазу, а імпульсивний характер Трампа може завести нас в "невідомі терени".

"Не варто втрачати надії"

Латвійський вебсайт TVNet каже, що "не варто втрачати надії на те, що президентська посада надихне чи змусить нового президента залишатися вірним цінностям проголошеним США, зокрема гарантуванню безпеки в значній частині Європи".

А латвійський портал LSM процитував експерта Андріса Спрудса, який вважає, що Трамп, як і будь який попередній президент, буде змушений змінитися.

Румунське видання Ziarul Financiar каже, що хоч дехто і очікував, що Трамп змінить риторику принаймні після перемоги на виборах, його "сильна" інавгураційна промова повторила усі основні тези його виборчої кампанії.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Дональд Трамп складає сприсягу

А румунське телебачення Realitatea TV заявило на своїй веб сторінці, що "це не просто нова адміністрація, а нова епоха в глобальній політиці, за якої може повністю змінитися доля людства".

Польське видання Polityka написало, що інавгурація Трампа була "така мила та нормальна, що можна було забути, що вона є результатом кампанії, наповненої брудом по вінця".

"Промова була багата на обіцянки вирішити усі проблеми країни", - пише видання та додає, жоден президент не давав таких щедрих обіцянок під час інавгурації. "Трамп взяв на себе зобов'язання, за виконанням яких американці будуть уважно слідкувати", - каже видання.

Трамп і Лукашенко

А білоруське видання "Белорусские новости" порівняло Трампа та Лукашенка.

"Інавгураційна промова Дональда Трампа, яка прозвучала 20 січня, коли в Білорусі був уже вечір, ряду тутешніх спостерігачів навіяла паралелі з молодим Олександром Лукашенком. Той завоював симпатії простих людей на президентських виборах 1994 року обіцянками дати відкоша знахабнілій номенклатурі, стати справжнім виразником народних сподівань", - пише видання.

Огляд підготував Дмитро Зоценко, Служба моніторингу ВВС.

Новини на цю ж тему