ЗМІ: яку ціну заплатить Київ за стосунки Трампа і Путіна?

портрети Копирайт изображения AP

Англомовна преса пише про занепокоєння Києва через "особливі" відносини між Дональдом Трампом та Володимиром Путіним, про політику Заходу щодо України, ціну "брекзиту" та "новий поворот" у президентських перегонах у Франції.

Ціна "особливих відносин"

Україна стурбована ціною "особливих відносин" між новим президентом США Дональдом Трампом та його російським колегою Володимиром Путіним.

Таку думку у колонці Huffington Post висловив журналіст Ян Бейтсон.

"Ніде у світі тривожна двозначність вислову "В першу чергу Америка" (англ. America First. - Ред.) не відчувалася так гостро, як в Україні", - пише автор статті.

Журналіст згадує, що під час передвиборчої кампанії Дональд Трамп неодноразово робив позитивні коментарі на адресу свого російського колеги. А джерела в американських спецслужбах кажуть, що зараз ведеться розслідування щодо імовірних контактів між радником американського президента з національної безпеки Майком Флінном та російським послом у США Сергієм Кисляком.

Через це у Києві занепокоєні, що імовірні близькі зв'язки між Трампом та Кремлем негативно позначаться на допомозі Вашингтона Україні.

"Українці стурбовані тим, що пан Трамп може передати їх до сфери інтересів Росії, відкинувши їхню прозахідну орієнтацію", - йдеться у статті.

Та варто зазначити, що не всі українські політики скептично налаштовані щодо пана Трампа. Зокрема, колишній голова Одеської області Міхеіл Саакашвілі та лідер "Радикальної партії" Олег Ляшко досить позитивно висловлювалися про нового американського президента.

Насамкінець, автор нагадує що під час перебування Барака Обами, "шаленого публічного захисника" України, у Білому домі, у Києві були невдоволені відсутністю конкретних кроків, йдеться, зокрема, про надання летальної військової допомоги.

Наразі ж українцям доводиться розраховувати на більшість республіканців у Конгресі, які займають антиросійську позицію та виступають за надання збройної підтримки Україні, підсумовує журналіст.

Скільки коштує "брекзит"

Копирайт изображения Getty Images

Вихід Великої Британії зі складу ЄС може коштувати країні від 5% до 10 % ВВП до 2030 року, повідомляє Independent з посиланням на аналітиків лондонського Сіті.

За нинішнім курсом та відповідним рівнем ВВП це становить від 125 до 250 мільярдів доларів.

За словами британського економіста Калума Пікерінга, зниження рівня міграції, торгівлі та обсягів інвестицій між Британією та ЄС після того, як країна вийде зі спільного ринку, може знизити потенціал зростання її економіки до 1,8 %.

Підрахунки економістів з Сіті збігаються з прогнозом британського казначейства щодо збитків від "брекзиту", пише видання.

Попри те, що з часу референдуму економіка Британії перебувала у кращому стані, ніж очікували, більшість економістів не змінили своєї думки про те, що "брекзит" негативно позначиться на ній, підсумовує видання.

"Новий поворот"

Про "новий поворот" у президентських перегонах у Франції пише Financial Times. Незалежний кандидат Еммануель Макрон може стати "справжнім переможцем" праймеріз серед соціалістів, зазначає видання.

Копирайт изображения EPA
Image caption У Еммануеля Макрона непогані шанси на перемогу у праймеріз Соціалістичної партії

Зараз у праймеріз лідируює колишній міністр освіти Франції Бенуа Амон.

Та якщо соціалісти номінують його кандидатом у президенти, це свідчитиме про кінець ліберальній політиці та підтримці бізнесу, яку впроваджував чинний президент Олланд.

Та найбільше шансів, як виглядає, має 39-річний колишній міністр економіки Еммануель Макрон.

Газета зазначає, що зараз він може зібрати велику кількість голосів та отримати можливість опинитися у другому турі.

Втім, на пана Макрона чекає тяжка боротьба, особливо, з огляду на його "політичну недосвідченість" та відсутність партійної підтримки, пише видання.

Його ключовими перевагами досі були оптимізм, відкритість до нового та обіцянки забезпечити соціальну мобільність.

"Для французьких виборців, які втомилися бачити одних і тих самих політиків... на кожних виборах, хід цьогорічних президентських перегонів дає підстави для оптимізму", - підсумовує Financial Times.

Огляд підготувала Тетяна Кирилюк, ВВС Моніторинг

Також на цю тему

Новини на цю ж тему