Іноземні ЗМІ: зустріч Трампа з Мей та "Іскандери" в Білорусі

Тереза Мей та Дональд Трамп Копирайт изображения EPA
Image caption Тереза Мей стала першою зі світових лідерів, що відвідала США після інавгурації президента Трампа

Тепла зустріч Трампа з Мей, права людини в Туреччині, занепокоєння німецького лідера та "Іскандери" в Білорусі - в огляді іноземної преси 28 січня.

Розійшлися щодо санкцій

Видання Guardian відзначає, що під час зустрічі президента США Дональда Трампа та прем'єр-міністра Британії Терези Мей, Трамп не підтримав її тезу щодо необхідності збереження санкцій проти Росії.

Видання каже, що Трамп згадав про "особливі відносини" з Британією, похвалив "брекзит" як "чудову річ" та підтвердив свою підтримку для НАТО.

Але напередодні телефонної розмови з Володимиром Путіним, Трамп не спішив погоджуватися з тезою Мей щодо необхідності збереження санкцій проти Росії, поки та не виконала своїх зобов'язань в рамках мінських угод. Пише видання.

Трамп заявив, що поки що рано говорити про перспективи зняття санкцій, але додав, що "в ідеалі, ми хотіли б мати чудові стосунки з усіма країнами", пише видання.

За словами видання, питання санкцій виявилося єдиним, де лідери США та Британії розійшлися у поглядах. Загалом же, обидва відзначили, що країни вирішили будувати міцніше, більш продуктивне партнерство.

Копирайт изображения AFP
Image caption Прем'єр-міністр Тереза Мей біля мавзолею Аниткабір, у Туреччині 28 січня 2017

Непростий візит

Візит Терези Мей до Туреччини може стати для неї не меншим випробуванням, ніж зустріч з новообраним президентом США. Питання дотримання прав людини досить гостро стоїть в Туреччині. Особливо після невдалого перевороту літом 2016 року, після чого держава почала справжню кампанію проти своїх опонентів, пише видання Independent.

Формально, візит Мей до Туреччини має на меті нової робочої групи, яка б напрацювала основи для нової торгівельної угоди, що буде підписана після "брекзиту", пише видання.

Але візит проходить на тлі надзвичайного стану, оголошеного президентом Реджепом Ердоганом після невдалого перевороту, та хвилі арештів, закриття неугодних ЗМІ та звільнення тисяч держслужбовців, пише видання.

Групи з захисту прав людини вбачають в візити британської прем'єрки "критичну можливість" обговорити ці питання з турецьким лідером, якого Британія називає "важливим союзником", пише видання.

Торгівельна війна?

Німеччина готується до торгівельної війни після "брекзиту". Такий висновок робить видання Daily Mail на підставі того, що Німеччина закликала Брюссель якомога швидше завершити перемовини щодо торгівельних угод між ЄС та десятком країн.

Копирайт изображения AFP
Image caption Колишній президент Європарламенту Мартін Шульц та канцлер Ангела Меркель

На думку видання, це означає, що Німеччина схвильована гарними відносинами між президентом США Дональдом Трампом та прем'єр-міністром Великобританії Терезою Мей.

Видання вважає, що Німеччина зараз відчуває послаблення свого дипломатичного впливу, зокрема через не надто теплі стосунки між канцлером Ангелою Меркель та новим американським лідером.

На відміну від відверто дружньої атмосфери, в якій пройшов візит Мей до США, Меркель не вдається налагодити прямий канал спілкування з Трампом, вважає видання. Меркель також знаходиться під внутрішньополітичним тиском виборів, що наближаються, та не може дозволити собі, аби США та Великобританія обійшли Німеччину на світовій арені.

Куди пошлють "Іскандери"?

Москва може натиснути на Мінськ та домогтися від нього згоди на розташування в Білорусі своїх "Іскандерів" в разі загострення відношень з НАТО, пише Олександр Алєсін у видання "Белорусские новости".

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Російські балістичні ракети "Іскандер-М"

Якщо події навколо ЄвроПРО і далі будуть розвиватися за нинішнім сценарієм, російські оперативно-тактичні комплекси "Іскандер-М" (в тому числі і в ядерному оснащенні) можуть бути висунуті на позиції в західних регіонах Білорусі, вважає автор.

З самого початку протистояння між Москвою і Вашингтоном з приводу ПРО, у переліку потенційних заходів протидії чи не найчастіше згадувалося розміщення "Іскандерів" на заході Білорусі, пише автор

Багато російських військових аналітиків впевнені, що перманентні протиріччя між Мінськом і Москвою в економіці не поширюються на область спільної оборони, і в разі необхідності білоруське керівництво виконає свої договірні зобов'язання в цій сфері, йдеться у статті.

Більш того, на думку ряду експертів,: в разі посилення конфронтації між Росією та НАТО, саме існування Калінінградського ексклава, віддаленого від основної території Російської Федерації на 700 км, стане проблематичним без підтримки Мінська, каже автор.

Огляд підготував Дмитро Зоценко, Служба моніторингу ВВС.

Новини на цю ж тему