Преса: чи може Німеччина стати наступною мішенню для Росії?

Меркель Копирайт изображения Getty Images
Image caption У Німеччині переймаються тим, що Москва хоче послабити позиції Ангели Меркель на виборах 2017 року

Сьогодні англомовна преса пише про людей, які розсилають листівки з Донбасу, розмірковує над тим, чи може Німеччина стати наступною "мішенню" Росії, коментує заборону Дональда Трампа на в'їзд мігрантів до США і переймається долею гламурних кошенят манчкін.

З України з любов'ю: листівки з АТО

Про спробу привернути увагу до збройного конфлікту на сході України пише Washington Post.

Ідеться про проект "Ласкаво просимо до Донецька", який започаткували фотограф Анастасія Тейлор-Лінд і журналіст Аліса Сопова.

Вони надсилають з Донбасу листівки з іменами тих, хто загинув за роки конфлікту. Адресати - люди з усього світу.

"Я хотіла залучити особистісний аспект конфлікту", - цитує видання пані Тейлор-Лінд.

Вона каже, що ця ідея прийшла до неї зненацька, коли фотограф працювала у зоні АТО над завданням National Geographic.

Влітку 2015 року, вона замовила тисячу таких листівок у Слов'янську і почала розсилати їх людям, з якими ніколи не зустрічалася. Кожна з листівок містила ім'я загиблого в АТО і дату смерті. Після цього ініціатива переросла у повноцінний проект.

"Війна в Україні - це не щось, що відбулося, а потім просто зникло. Вона позначилася на життях та долях мільйонів", - цитує газета пані Тейлор-Лінд.

Ініціатор проекту каже, що не знала, на яку реакцію очікувати, адже це був "експеримент". Та на реакцію не довелося чекати: люди проявляли лють, шок, збентеження та сум.

Наразі, понад дві тисячі листівок розійшлися 60-ма країнами, підсумовує видання.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Родичі полонених українських військових проводять акцію під посольствами західних країн. Вересень 2016 року

Financial Times: Росія цілить у Німеччину?

Чи може Німеччина стати наступною "мішенню" Росії? Над цим питанням розмірковує Financial Times на тлі того, як німецький канцлер Ангела Меркель готується піти на четвертий термін.

"Посадовці переймаються тим, що Москва може втрутитися в хід цьогорічних виборів, аби забезпечити перемогу ультраправих", - каже газета.

У Берліні занепокоєні тим, що Москва хоче "послабити" позиції пані Меркель у перегонах, додає видання. Так, сама канцлер зазначала, що "невірна подача фактів" Росією в інтернеті, "може вплинути на перебіг кампанії".

Занепокоєння німців посилюють і звинувачення спецслужб США на адресу Росії щодо її імовірного втручання в хід президентських виборів, додає газета.

"Ставки на німецьких парламентських виборах, що мають відбутися у вересні, високі, як ніколи", - каже видання.

Газета зазначає, що цього разу пані Меркель, яка колись здавалася "непереможною", доведеться боротися з розчаруванням серед виборців-консерваторів і зростанням популярності популістської партії "Альтернатива для Німеччини".

Остання є першою популістською партією від часів Другої світової війни, що має реальні шанси пройти до Бундестагу, підкреслює газета.

"Поразка пані Меркель на виборах чи навіть серйозна невдача стануть величезною перемогою для російського президента Володимира Путіна", - каже Financial Times і додає, що він прагне "зламати" єдність Заходу, зокрема щодо антиросійських санкцій.

Видання зазначає, що Росія має "широкий вплив" у Німеччині - йдеться про тісні політичні, економічні та особистісні зв'язки.

Насамкінець газета каже, що дестабілізувати позиції пані Меркель буде непросто, а шанси на те, що вона програє вибори, - невеликі. Та шанси Дональда Трампа на американських виборах були такими ж, підсумовує Financial Times.

"Небезпечна" заборона

Копирайт изображения США аеропорт

"Небезпечним" і "боягузливим" називає New York Times рішення Дональда Трампа заборонити в'їзд до США мігрантам із низки мусульманських країн.

Газета каже, що ця заборона принесе страждання родинам, які сподівалися, що їм вдалося втекти від "деспотизму". Вона також "порушить життя і кар'єри" сотень тисяч іммігрантів, які жили у США за візами.

"Цей наказ абсолютно нелогічний", - каже видання.

Заборону обґрунтовують атаками 11 вересня 2001 року, але при цьому вона не стосується країн, з яких, власне, походили нападники, відзначає видання.

"Мова наказу робить очевидним той факт, що ксенофобія та ісламофобія, які супроводжували кампанію пана Трампа, знайдуть відбиток і під час його президентства", - додає видання.

Газета також каже, що союзники США на Близькому Сході цілком резонно поставлять під питання майбутню співпрацю.

Єдиним можливим виходом із ситуації має стати скасування заборони, на думку, New York Times. І в найкращому становищі для цього наразі знаходиться міністр оборони Джим Меттіс, вважає газета.

Наразі ж його мовчання з цього приводу виглядає "тривожно", підсумовує видання.

Правда про гламурних кошенят

Копирайт изображения Getty Images

Ветеринари б'ють на сполох. Гламурні кошенята породи манчкін, яких так полюбляють зірки, мають суттєві вади здоров'я, які заважають їм вести повноцінне життя, повідомляє Times.

Представники цієї породи мають генетичний збій, через що у них незвичайно короткі лапи. Саме це заважає їм вести активний спосіб життя, бігати ти підстрибувати, кажуть фахівці.

За словами лондонського ветеринара Ендрю Прентіса, упродовж еволюції кішки сформувалися таким чином, щоб бути досить ефективними, здоровими та атлетичними. Та у випадку з манчкінами - це не так.

"Дуже прикро, що дехто хоче розводити їх суто заради краси", - цитує видання пана Прентіса.

За словами експертів, кішки цієї породи страждають на ряд захворювань, які можуть призводити до ранньої смерті кошенят. Тож ветеринари закликають зірок припинити популяризувати породу і розводити їх.

"Сумно спостерігати з тим, як кошенят і цуценят вирощують лише для того, щоб милуватися ними, наслідуючи тренд", - видання цитує представницю британської котячої організації Розмері Фішер.

Наразі ціна на котів породи манчкін стартує від 700 доларів, каже газета.

Огляд підготувала Тетяна Кирилюк, ВВС Моніторинг