FT: Донбас загострився після розмови Путіна і Трампа

Авдіївка Копирайт изображения UNIAN
Image caption Авдіївка стала епіцентром чергового загострення конфлікту на Донбасі

З чим пов'язує загострення на Донбасі Financial Times, британський опір Трампу та бунтар серед американських республіканців - в огляді міжнародної преси від 31 січня.

Загострення по дзвінку

Financial Times зауважує, що загострення бойових дій на сході України відбулося після телефонної розмови президентів США та Росії Дональда Трампа і Володимира Путіна, протягом якої вони, зокрема, обговорили конфлікти в Україні та Сирії.

"У Києві зросли побоювання, що пан Трамп, який хоче перезавантажити відносини з Росією в рамках спільної боротьби проти "ІД", може скасувати санкції проти Москви, які були введені у відповідь на агресію Росії в Україні або визнати незаконну анексію Кримського півострова Росією у 2014 році", - пише видання.

FT нагадує, що минулого тижня Трамп заявив, що ще "дуже зарано вести мову" про скасування американських санкцій проти Росії, хоча раніше давав зрозуміти, що таке питання розглядається.

Ескалація в Авдіївці також обговорювалася під час зустрічі українського президента Петра Порошенка з канцлером Німеччини Ангелою Меркель. Видання зауважує, що, на думку Меркель, на Донбасі "перемир'я не існує".

"Канцлер Німеччини є переконаним прихильником збереження трансатлантичних санкцій відносно Росії, поки Росія і сепаратистські бойовики не почнуть дотримуватися сталого припинення вогню і питання не врегулюється. Але німецькі чиновники стурбовані тим, що якщо США випаде з режиму санкцій, то консенсус ЄС щодо санкцій також розпадеться", - пише видання.

Серед країн, які вже підіймали питання скасування санкцій, Італія, Греція, Болгарія та Словаччина.

Трампу не раді

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Times вважає, що британський прем'єр передчано запросила нового президента США до Британії

Значний опір, з яким стикнулася прем'єр-міністр Тереза Мей, запросивши президента США Дональда Трампа відвідати Британію, виплеснувся на перші сторінки британської преси.

Попри багатотисячні протести проти політики Трампа, які відбулися по всій Британії, та майже 1,5 мільйонів підписів під петицією проти його візиту Мей "твердо стоїть на своєму", пише Guardian.

Як пише Daily Mail, до протестувальників приєдналися відомі особи, серед яких колишня зірка футболу Гарі Лінекер, який наразі працює телекоментатором, поп-співачка Лілі Аллен, правозахисниця і екс-дружина Міка Джаггера Б'янка.

За словами Times, "передчасно запросивши" президента Трампа, Мей поставила королеву у незручне становище.

Газета цитує колишнього міністра закордонних справ лорда Рікеттса, який вважає, що варто понизити ранг візиту з державного на менш важливий, "аби захистити королеву від подальших дискусій".

Daily Mirror взагалі звинувачує Трампа у "лицемірстві" через те, що попри заклики "купуй американське, наймай американців" його п'ятизірковий готель поруч із Білим домом, начебто, широко використовує в своїй роботі імпортні товари.

Ця стаття на першій сторінці газети проілюстрована фотографією, на якій зображено готельний номер із позначенням країн ймовірного походження речей, які знаходяться в ньому.

Республіканський "дисидент"

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Сенатор Джон МакКейн очолює комітет з оборони

Поки інші члени Республіканської партії "сушать голови", що робити із різницею у поглядах із новообраним президентом Дональдом Трампом, сенатору Джону МакКейну сумніви, схоже, невідомі, пише Wall Street Journal.

За недовгий час з моменту вступу на посаду Трампа "відомий своїми незалежними поглядами" МакКейн "ясно дав зрозуміти, що він той самий законодавець-республіканець, який найбільше прагне протистояти новому республіканському президенту".

Зокрема, він розкритикував так звану "міграційну заборону", введену Трампом, попередив, що намагатиметься закріпити економічні санкції проти Росії у законі, аби не дати президенту можливості скасувати їх, а також назвав плани обкласти імпорт з Мексики 20% тарифом "безумним".

На думку видання, МакКейн, військовий героїзм якого Трамп колись піддав сумнівам через те, що той потрапив до в'єтнамського полону, становить "потенційно довготривалу проблему" для голови держави.

"Президент не надто чутливий до критики з боку демократів, але опозиція в стані республіканців, які контролюють обидві палати Конгресу, а за ним і порядок денний Трампа, є набагато важливішою проблемою", - пише видання.

Хоча здатність МакКейна збивати навколо себе республіканців довгий час ставилася під сумнів, зауважує газета, Білий дім має обмежений простір для помилок, враховуючи той факт, що у республіканців у Сенаті лише на чотири голоси більше, ніж у демократів.

Про батьків як про дітей

Виступ замміністра охорони здоров'я Британії Девіда Мовата, в якому він наголосив, що люди повинні опікуватися своїми батьками настільки ж, наскільки вони піклуються про своїх дітей, отримав резонанс в британській пресі майже на рівні з протестами проти майбутнього візиту Трампа.

Хмизу до багаття підкинуло зізнання чиновника, що уряд не має "остаточного рішення", як дати раду видаткам на соціальну опіку, які постійно зростають.

Як Daily Telegraph, так і Guardian звернули увагу на реакцію місцевих рад, на яких законом покладено функцію надання базової допомоги старим людям з психічними або фізичними вадами, зокрема допомоги у вставанні з ліжка, дотриманні гігієни і вдяганні.

Керівники 370 місцевих рад Англії і Уельсу заявили, що деякі з них не в змозі забезпечити адекватний рівень допомоги через недофінансування і можуть стикнутися із судовими санкціями через порушення закону.

Асоціація місцевого врядування повідомила, що візити патронажного персоналу доведеться скоротити, що може призвести до потрапляння більшої кількості людей до лікарень, що, своєю чергою, ще збільшить навантаження на національну систему охорони здоров'я.

На думку Daily Mail, "криза в соцзахисті настільки глибока, що сім'ї більше не можуть покладатися на державу".

Огляд підготувала Марія Кондрачук, Служба моніторингу ВВС

Також на цю тему

Новини на цю ж тему