Тижневики: Чому запалала Авдіївка?

Авдіївка Копирайт изображения UNIAN
Image caption Криза в Авдіївці свідчить, що без військового вирішення, без нанесення російським військам постійних втрат на фронті дипломатичну формулу, знайти не виходить

Українські тижневики пишуть про причини загострення ситуації на Донбасі, політичне майбутнє Надії Савченко, "імітацію" боротьби з корупцією в Україні та чергову хвилю репресій в окупованому Криму.

Чому запалала Авдіївка?

"У районі Авдіївки розпочалася повномасштабна війна", - пише Юрій Бутусов на сторінках "Дзеркала тижня".

На думку журналіста, населений пункт має величезне стратегічне значення з військової точки зору, але головні причини такої "аномальної активності російських військ" перебувають у політичній площині.

"Бій за Авдіївку - це сигнал Путіна Трампу. Демонстрація, що РФ контролює війну на Донбасі. І в будь-який момент вентиль може бути відкручений, і полум'я заллє міста", - вважає Бутусов.

Автор переконаний, що шалені обстріли підтримуються інформаційною кампанією у вітчизняних і західних ЗМІ, в яких проросійські експерти та журналісти закликають досягнути миру з Москвою за рахунок Криму та Донбасу. І попри те, що США знову висловили підтримку територіальній цілісності України, Росія продовжує свою політику, мета якої - ескалацією бойових дій домогтися зняття санкцій та визнання Києвом втрати Криму.

Тож, робить невтішний прогноз автор, "така війна може тривати ще довго."

"Путін штовхає Захід до прийняття мирних угод за рахунок України. Путін не має наміру поступатися сам. Він не віддасть Крим, у який вкладено величезні ресурси як у головний політичний проект російського царя. Криза в Авдіївці свідчить, що без військового вирішення, без потужних силових інструментів, без нанесення російським військам постійних втрат на фронті дипломатичну формулу, яка була б вигідна для України на Донбасі, знайти не виходить", - підсумовує Юрій Бутусов на сторінках "Дзеркала тижня".

Майбутнє Надії

"Новое время страны" розмірковує про політичне майбутнє Надії Савченко та її проекту РУНА.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption "НВС" також нагадує, що багато хто вважає Савченко креатурою Кремля, зокрема через її начебто тісні зв'язки з Віктором Медведчуком.

На думку видання, наразі перспективи колишньої льотчиці, яка менш ніж за рік пройшла шлях від народної героїні до політика зі скандальною репутацією, доволі сумнівні. Але вона, швидше за все, зуміє на виборах отримати результат, який дозволить їй та її команді потрапити до Верховної Ради і створити там невелику фракцію.

За РУНА, яку її лідер планує перетворити в партію, може проголосувати так званий протестний електорат східної України, хоч ця сила і не має чіткої ідеології. Співзасновник руху, львівський підприємець Теодор Дяків, таким чином формулює їх головну ідею: "Ми - республіканці. Хочемо, щоб в Україні держава не тяжіла над народом, а чиновник - над людиною".

Часопис також нагадує, що багато хто вважає Савченко креатурою Кремля, зокрема через її начебто тісні зв'язки з Віктором Медведчуком. Сама вона це заперечує і каже, що навіть не знайома з одіозним політиком. Але визнає, що "за святу ідею можна і з чортом спілкуватися".

Принаймні в українських силовиків немає переконливих доказів її співпраці з російськими кураторами, зазначає видання, цитуючи на умовах анонімності одного з керівників Міністерства інформполітики. "Якщо б з'явились дані про її фінансування з боку Медведчука чи РФ - це була б сенсація. Савченко просто позбавили всіх звань і закрили б це питання назавжди", - пояснив чиновник.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Претензії у Соболєва є і особисто до генпрокурора Юрія Луценка, який, як той стверджує, вибірково ставиться до хабарників у владі

Імітація антикорупції

Тижневик "Фокус" публікує інтерв'ю з Єгором Соболєвим, главою парламентського комітету з питань запобігання та протидії корупції. Його вердикт - не надто обнадійливий: цей процес в Україні здебільшого перетворився на імітацію.

Попри те, що в країні були створені антикорупційні структури, їх діяльність саботують - в першу чергу, судді, яких депутат називає "тітушками в мантіях". Вони просто не дають хід справам проти корупціонерів.

Недостатню роль в боротьбі з корупцією, на думку Соболєва, відіграє Генеральна прокуратура, яка багато резонансних справ розвалила на рівні слідства чи обвинувачення. Претензії у політика є і особисто до генпрокурора Юрія Луценка, який, як той стверджує, вибірково ставиться до хабарників у владі і має "блискучий талант знаходити їм виправдання".

Соболєв каже, що чиновники вищого рангу "роблять усе, щоб нічого не вийшло", і вважає, що від попередників ця влада відрізняється лише атрибутами - носінням вишиванок та знанням англійської мови.

Але все ж він не втрачає оптимізму. Адже в Україні, попри усі проблеми з корупцією, "влада боїться людей", які мають бути більш вимогливими та рішучіше боронити свої права.

Копирайт изображения UNIAN

"Росія ще не померла"

У своїй колонці, розміщеній на шпальтах журналу "Корреспондент", Айдер Муждабаєв, заступник гендиректора телеканалу ATR, розповідає про чергову хвилю репресій в анексованому Криму.

Минулого тижня в Сімферополі був затриманий московський адвокат Микола Полозов. А пізніше було на десять діб заарештовано адвоката Еміля Курбедінова. Обоє підтримують та допомагають кримським татарам.

"Безумовно, це спроба вивести адвокатів з гри, аби лишити кримських татар без будь-якого захисту, сам на сам з російським терором та репресіями. Аби кримськотатарське гетто зачинилося остаточно, і ніхто більш не взнав про страждання корінного народу Криму під владою нового рейха", - пише Муждабаєв.

Але на тлі цих сумних подій є проблиски надії, веде далі автор. Бо в Росії ще залишилися люди, яким "соромно за політику гібридного геноциду", яку їх держава проводить в Криму.

Серед них - Михайло Ходорковський, який особисто подзвонив Муждабаєву зі словами підтримки на адресу кримських татар. "Національні репресії в 21 сторіччі в Європі - це просто немислимо і неприпустимо", - заявив російський опозиціонер.

За даними автора, Олексій Навальний теж готує заяву щодо репресій проти кримських татар.

І це при тому, що і перший, і другий, нагадує Муждабаєв, робили в минулому доволі неоднозначні заяви щодо статусу півострова.

Є і інші росіяни, яких доля кримських татар турбує, а це значить, що "Росія ще не померла".

Огляд підготували Андрій Кондратьєв та Ілля Глущенков, Служба моніторингу ВВС.

Новини на цю ж тему