Іноземні ЗМІ: як боротися з "фейковими" новинами?

Едвард Сноуден

Автор фото, Reuters

Підпис до фото,

Росія може повернути Едварда Сноудена до США як "подарунок" для Дональда Трампа, пише Daily Mail.

Чи видасть Росія Едварда Сноудена Сполученим Штатам, чи зіграє Трамп у гольф із британською королевою, як хоче боротися із "фейковими" новинами Тім Кук та скільки коштуватиме ніч на найдорожчій "супер'яхті" світу - в огляді іноземних ЗМІ.

Чи "подарує" Путін Сноудена Трампу?

Володимир Путін розглядає можливість повернути Едварда Сноудена до США в якості "подарунка" Дональду Трампу, пише Daily Mail.

Видання посилається на доповідь американської розвідки та нагадує, що американський президент називав колишнього співробітника спецслужб, який отримав притулов в Росіїї, "шпигуном" і "зрадником", якого потрібно стратити.

За словами високопосадового представника спецслужб США, у такий спосіб Путін хоче "підлеститися" до Трампа.

Своєю чергою, адвокат Сноудена Бен Візнер заявив, що не володіє такою інформацію, додавши, що "приводів для занепокоєння немає".

На думку експерта Хуана Зарате, Білому Дому потрібно бути обережним в цій справі.

"Для Росії, це було б безпрограшним варіантом. Вони вже витягли з Едварад Сноудена усе, що їм потрібно в плані інформації", - каже Зарате.

"Це стало б сигналом про тепліші стосунки та бажання тіснішої співпраці з новою адміністрацією, але це також викликало б суперечки та судові справи в США стосовно ролі спостереження, ролі американської розвідки та майбутнє приватності та громадянських свобод", - зазначає пан Зарате.

"Це стало б бальзамом на душу Путіна", - додає він.

Білий Дім ще не коментував ці повідомлення, а Міністерство Юстиції США вже повідомило, що вітала б новину про повернення Сноудена, пише Daily Mail.

Чи зіграє Трамп у гольф із королевою?

Автор фото, Reuters

Уряд Великої Британії "облишив плани влаштувати звернення Дональда Трампа до парламенту під час державного візиту", пише Independent. На такий крок урядовці були вимушені піти після заяв спікера нижньої палати парламенту, який назвав можливе спілкування президента США, відомого своїми "сексистськими" та "расистськими" висловлюваннями, з членами парламенту "недоречним".

Тож, за словами джерел видання, задля уникнення "зневажливого ставлення" до Трампа, його візит запланований на період, коли парламентарі будуть у літніх відпустках або відвідуватимуть партійні конференції.

Також повідомляється, що британська сторона намагатиметься скоротити кількість появ Трампа на публіці задля уникнення можливих протестів.

Водночас, за повідомленнями джерел, в подорож входитиме аудієнція з королевою, з якою Трамп "начебто захотів пограти в гольф". Тому наразі тривають дискусії стосовно того, щоб господар Білого Дому зіграв на приватному полі в Шотландії, а Єлизавета ІІ спостерігала б за цим, пише Independent.

Тім Кук проти "фейкових" новин

Автор фото, AP

Підпис до фото,

Тім Кук закликав уряди країн боротися з "епідемією" неправдивих повідомлень

"Фейкові новини вбивають розум людей", - заявив в інтерв'ю Daily Telegraph голова компанії Apple Тім Кук.

Він закликав уряди країн боротися з "епідемією" неправдивих повідомлень та запустити спеціальні програми для боротьби з ними та інформування суспільства про їх шкоду.

"Просто зараз ми живемо у період, коли, на жаль, переможцями стають люди, які витрачають час на те, щоб набрати якомога більше кліків, а не розповісти якомога більше правди. Якимось чином це вбиває людей", - вважає бізнесмен.

Тому він закликає розробити спеціальні програми починаючи зі шкіл, де необхідно впровадити "курси для сучасних, цифрових дітей", та запустити "сучасну версію соціальної реклами". Крім того, він закликав ІТ компанії розробити інструменти для зменшення кількості "фейкових" новин. При цьому Кук вважає чи не головною умовою уникнення обмежень на свободу слова та ЗМІ.

"У підсумку, правдиві, надійні, несенсаційні та глибокі ЗМІ переможуть", - цитує Кука Daily Telegraph.

Супер'яхта

"П'ять друзів-мільярдерів" і компанія Quintessentially фінансують будівництво "найбільшої у світі супер'яхти", пише Guardian.

Корабель вартістю у 250 мільйонів євро, на якому будуть розташовані готель та ресторан екстра-класу, позиціонують як "плавучий бізнес-клуб", а найдешевша каюта обійдеться у 2000 фунтів за ніч.

220-метрова яхта, яку будуватимуть у Норвегії та Італії, подорожуватиме світом "туди, куди захочуть попливти багачі", каже голова Quintessentially Арон Сімпсон.

Сімпсон планує, що на яхті відбуватимуться ексклюзивні вечірки за участі відомих зірок. Він навіть похвалився, що має дружні стосунки з таким зірками як Елтон Джон, виступи якого він замовляв для своїх "ультрабагатих" клієнтів в минулому.

Втім, зазначає Guardian, існує одна проблема. Яхта настільки велика, що зможе зайти далеко не в кожен порт, тому багаті клієнти муситимуть діставатися до берега за допомогою якогось іншого транспортного засобу.

Ілля Глущенков, Служба моніторингу ВВС