Іноземні ЗМІ: чому "Правий сектор" досі в АТО?

Донбас Копирайт изображения EPA
Image caption Більшість добровольчих утворень інтегрувались до структури силових відомств України

Чому Київ "грає з вогнем", дозволивши "Правому сектору" брати участь у бойових діях на Донбасі, у чому полягає "неоднозначність" ситуації в Авдіївці, чим загрожує Заходу ініціатива Дональда Трампа заборонити в'їзд до США мусульман та за що журналісти називають вихід Британії з ЄС "диявольським" - в огляді міжнародної преси.

"Правий сектор": гра з вогнем?

Україна "грає з вогнем", коли закриває очі на участь добровольців "Правого сектору" у бойових діях на Донбасі. Такий висновок робить у своїй статті журналіст Washington Post Джек Лош.

Автор розмірковує над тим, які наслідки для країни може мати посилення позицій членів "ультраправого" угруповання на передовій.

Він нагадує, що бійці "Правого сектору" були одними з перший добровольців, які поїхали на Схід протистояти сепаратистам.

Тоді можливості української армії були обмеженими. Та якщо з часом більшість добровольчих утворень інтегрували до структури силових відомств України, "Правий сектор" і досі не підпорядковується українській владі. Проте його бійці продовжують воювати на Донбасі пліч-о-пліч з українськими військовими.

"Наразі, Києву вигідно мати такі партизанські угруповання. У них високий рівень мотивації і вони не претендують на державні пенсії. Та у довгостроковій перспективі, влада грає з вогнем", - пише журналіст видання.

Автор зазначає, що існування "Правого сектору" негативно позначається на репутації Києва у Європі. Крім цього, якщо мирні переговори з врегулювання ситуації на Донбасі почнуть наближатися до завершення, ця організація може відмовитися йти на компроміс. Це може загострити конфлікт на Сході, пише пан Лош.

Втім, з огляду на посилення бойових дій, яке спостерігалося протягом останнього часу, українська влада навряд чи почне усувати "неконтрольованих" бійців "Правого сектору" з лінії фронту, вважає автор.

Він додає, що організація "має неонацистські елементи", а деякі з її членів мають ультраправі погляди. Багато хто не погоджується з офіційною політикою Києва та готовий очолити нові антиурядові протести, пише журналіст.

"Політики бояться, що як тільки закінчиться війна, ми повернемося до Києва та повернемо зброю у їхній бік. І ми маємо це зробити", - цитує автор Washington Post одного з членів "Правого сектору".

Неоднозначна ситуація в Авдіївці

Копирайт изображения EPA

Про ситуацію в Авдіївці пише у своїй статті кореспондент Guardian Шон Вокер.

Журналіст зазначає, що загострення відбулося через декілька годин після телефонної розмови між американським президентом Дональдом Трампом та його російським колегою Володимиром Путіним.

Він додає, що, за словами української влади, таким чином Кремль "тестує" нову американську адміністрацію та єдність ЄС.

"Проте, на місці подій все виглядає не так однозначно", - зазначає автор.

Зокрема, протягом останніх тижнів українським військовим вдалося здійснити низку так званих "повзучих наступів", але виглядає так, що сепаратисти самопроголошеної "ДНР" першими відкрили вогонь.

Та, за словами одного з українських солдатів, який перебував у цей час в індустріальній зоні Авдіївки, ЗСУ навмисно спровокували сепаратистів до "агресивної відповіді", захопивши невелику частину території.

"Ми чудово розуміли, що робимо, і це прекрасно спрацювало. Як би там не було, це наша територія", - цитує журналіст Guardian українського бійця.

Під час президентства Барака Обами, Київ міг розраховувати на підтримку США, але зараз тут остерігаються того, що Дональд Трамп, який неодноразово говорив про бажання налагодити відносини з Москвою, принесе Україну в жертву заради вигідної угоди з Кремлем, пише автор.

А поки навіть американські дипломати не можуть до кінця зрозуміти позицію Трампа по Україні, у Києві думають, як заручитися його підтримкою.

Експерти ж вважають, що Москва не ставить на меті "захоплення нових територій" в Україні, натомість прагне інтегрувати "раніше захоплені" регіони у політичну структуру України на умовах, які будуть вигідні їй, пише кореспондент Guardian.

У Москві не підтверджують участь регулярних російських військ у конфлікті на Донбасі.

"Зіткнення цивілізацій"

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Білий дім, схоже, не залишить спроб впровадити указ Трампа про заборону на в'їзд громадянам із мусульманських країн.

Вороже ставлення до мусульман набиратиме обертів на Заході протягом найближчих років. Таку думку висловлює оглядач Financial Times Гідеон Речмен у статті під заголовком "Трамп, Іслам та зіткнення цивілізацій".

Зокрема, автор каже, що ініціатива американського президента заборонити в'їзд до США громадянам семи мусульманських країн, яку не підтримали судді, є лише першим кроком на цьому шляху.

"Вона була відповіддю на вороже ставлення до ісламу та потребу у безпеці та культурній однорідності - ідеї, що знаходить послідовників по всьому західному світі, і не лише серед прихильників ультраправих поглядів", - пише автор.

Оглядач газети зазначає, що переважна більшість радників Дональда Трампа радикально налаштовані.

"Той факт, що найближчі радники пана Трампа вірять у те, що вони воюють за збереження західної цивілізації, є ключовим аспектом для розуміння адміністрації пана Трампа", - вважає він.

Пан Речмен додає, що у Білому домі не залишать спроби ввести заборону в дію. Причина ховається у "глибокій недовірі" до ісламу та сильному намірі зупинити міграцію мусульман.

Окрім цього, автор передбачає нові напади з боку джихадистів на США та Європу, які лише посилять ці погляди.

"Полеміка через ініціативу пана Трампа щодо заборони на в'їзд до США мусульман (Muslim ban англійською - Ред.) не буде окремим явищем. Навпаки, це передвісник майбутнього політики на Заході", - підсумовує оглядач Financial Times.

"Диявольський "брекзит"

Копирайт изображения AFP
Image caption Британська прем'єрка Тереза Мей очолює процес із "брекзиту"

Вихід Великої Британії зі складу ЄС стане найбільш "диявольською" ініціативою, у якій країні доводилося брати участь з часів полювання на відьом, пише Independent.

Редакція видання закликає британський уряд зберегти відданість громадянам своєї країни та найкращим європейським ідеям. А для того, щоб зберегти стабільність Британії може знадобитися відтворити структуру ЄС.

Зокрема, видання наголошує на необхідності якомога швидшого врегулювання питання з наданням громадянства мігрантам з решти країн-членів ЄС.

"Складається враження, наче Тереза Мей (прем'єр-міністр Британії. - Ред.) хоче протримати у заручниках багатьох поляків, словаків, німців, французів та португальців під час всього процесу переговорів, які здається, будуть непростими", - каже видання.

Independent наголошує, що мігранти роблять вагомий внесок в економіку Британії, і країна їх потребує.

Окрім цього, видання закликає до збереження жорстких норм ЄС, щодо відстеження рівня забрудненості повітря та збереження довкілля після "брекзиту".

"Навіть найбільш критично налаштований євроскептик погодиться з тим, що такі питання як норми вилову риби, кислотні дощі, зміна клімату та чисті пляжі є транскордонними та потребують міжнародної співпраці", - йдеться у статті.

Огляд підготувала Тетяна Кирилюк, ВВС Моніторинг

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів