Україну попередили щодо Євробачення - огляд преси

євробачення в Україні Копирайт изображения Getty Images
Image caption Європейська мовна спілка попередила, що підготовка до Євробачення в Україні має йти за планом

Підготовка до Євробачення-2017, відтік працівників через "брекзит", конфлікт між спецслужбами і президентом США, а також майбутнє НАТО - в огляді преси.

Підготовка за планом?

Україну попередили, що підготовка до Євробачення не повинна вибиватися із узгодженого графіка, пише британське видання Guardian.

Засновник Євробачення, Європейська мовна спілка, висловила своє занепокоєння через звільнення частини команди, яка працювала над підготовкою конкурсу, та попросила Україну "докласти усі зусилля, аби шоу відбулося за планом".

У своєму повідомленні ЄМС подякувала команді за роботу, але додала, що не може коментувати рішення працівників піти з проекту, пише видання.

Видання зазначає, що звільнення групи топ-менеджерів, що відповідали за підготовку конкурсу, є вже не першою перешкодою, з якою стикаються організатори.

Раніше з'являлися повідомлення про проблеми з фінансуванням конкурсу. Православна церква скаржилася, що рішення провести церемонію відкриття Євробачення в стінах Софійського монастиря дорівнює святотатству.

Наслідки "брекзиту"

Кількість громадян ЄС, що працюють у Великій Британії поступово скорочується, пише видання Financial Times з посиланням на данні британської статистики.

Копирайт изображения BEN STANSALL/Getty

За словами видання, в четвертому кварталі 2016 року кількість працівників з ЄС скоротилася на 19 тис. до 2.2 млн людей. Це перше таке скорочення з кінця 2014 року, пише видання та додає, що це, ймовірно, є прямим наслідком голосування британців за вихід з ЄС та послаблення фунта.

"Можливо, ми дійшли до поворотного пункту, й очевидною причиною є "брекзит", - цитує видання професора економіки Джонатана Портеса.

Раніше, скорочення міграції до Британії з ЄС спостерігалося під час слабкого економічного зростання в 2011-2013 роках, але причини скорочення робочої сили наприкінці минулого року є іншими, пише Financial Times.

"Цифри дають ще одну підставу стверджувати, що "брекзит" сильно вдарив по привабливості Британії як місця, де можна жити і працювати", - каже Ґервін Девіс з Інституту персоналу та розвитку.

Однак сам центр статистики залишається досить обережним щодо висновків, адже, за його словами, в Британії зараз на 190 тис. більше працівників з ЄС, ніж було рік тому.

Розвідка проти президента?

Керівники розвідки США не повідомляли деяку секретну інформацію президенту Дональду Трампу через побоювання, що вона може бути розголошена, пише Wall Street Journal.

Копирайт изображения Getty Images

За словами видання, такі факти вказують на глибоку недовіру, яка існує між представниками розвідки та новим американським президентом.

Як вважають автори статті, причинами можуть бути контакти команди Дональда Трампа з російським урядом та ворожість американського президента до розвідних структур. Зокрема, 15 лютого Дональд Трамп звинуватив розвідку у витоках інформації з метою його дискредитації.

Посадовці, на яких посилаються автори статті, кажуть, що в певних випадках ухвалювалося рішення не розкривати президенту США джерела та методи збору певної інформації.

В свою чергу в Білому Домі заявили, що у них немає підстав звинувачувати спецслужби у приховуванні інформації.

А речник офісу директора Національної розвідки США сказав: "Будь-які припущення щодо того, що американські спецслужби приховують інформацію та не надають найкращих доступних розвідданих президентові та його команді з національної безпеки, є неправдивими".

Ультиматум Трампа

Видання Independent вважає, що виступ адміністрації Дональда Трампа в особі секретаря з безпеки Джеймса Маттіса на саміті країн НАТО в Брюсселі схожий на ультиматум.

Копирайт изображения Getty Images

"Тінь Дональда Трампа нависала над самітом, що проходить в один з найбільш невизначених та буремних періодів для Альянсу за останні десятиліття", - пише видання, додаючи, що невпевненості додають і невизначена політика нової адміністрації США щодо Росії та західних партнерів.

І хоча спочатку Маттіс заявив, що НАТО "залишається непохитною основою для США та всієї трансатлантичної спільноти", під час зустрічі за закритими дверима він використовував іншу риторику, зазначає видання.

Пан Маттіс досить жорстко заявив, що інші члени Альянсу мають збільшити свій внесок, якщо не хочуть, щоб США скоротили свої видатки на підтримку організації.

Секретар з безпеки США зробив свою заяву за закритими дверима, але американські посадовці поширили її в міжнародних ЗМІ. Це зробило її "гучною і чіткою", пише видання.

США і раніше виступали із закликами збільшити видатки країн-членів на Альянс, але за Дональда Трампа це більше схоже на погрозу, каже видання.

Огляд підготував Дмитро Зоценко, Служба моніторингу ВВС.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів