Культогляд: Клуні витратив мільйони на майбутніх дітей

клуні Копирайт изображения Reuters
Image caption Амаль та Джордж Клуні невдовзі стануть батьками двійні

Бейонсе, подружжя Клуні, Марсель Пруст і Королева Вікторія - герої культогляду тижня, що минає.

Расистське "Греммі"?

Після недільної церемонії вручення "Греммі" багато хто був засмучений, що нагороду у вигляді золотого грамофону за найкращий альбом року отримала Адель, а не Бейонсе.

Навіть сама британська співачка зі сцени зізналася, що платівка "Лимонад" її колеги більше заслуговує на цю високу відзнаку.

А дехто навіть побачив у виборі організаторів прояв расизму, пише Independent.

Справа в тому, що жоден темношкірий виконавець не отримував "Греммі" в цій категорії з 2008 року.

Але президент Академії звукозапису Ніл Портнов наполягає, що жодних підстав для подібних припущень немає - "не думаю, що взагалі існує проблема расизму".

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Співачка Бейонсе

Він нагадав в інтерв'ю, що установа, яку він очолює і яка щороку обирає найкращих у музичній галузі, нараховує 14 тисяч членів. І голос кожного з них має значення. Іноді перевага переможця - зовсім незначна, але результат - завжди демократичний, запевнив він.

А ще пан Портнов розповів, як члени академії оцінюють той чи інший музичний твір.

"Як музиканти, ми, на мою скромну думку, не слухаємо музику, відштовхуючись від статі чи раси, або національності. Коли ви голосуєте щодо якогось музичного твору - принаймні я так до цього підходжу - ви буквально надягаєте собі на очі пов'язку", - сказав він.

Усе найкраще - дітям

Новина про те, що Джордж Клуні та його дружина Амаль очікують на двійню облетіла минулого тижня усі світові ЗМІ.

Пологи очікуються у червні, але зіркова пара вже підготувалася до поповнення в родині - і зробили це ґрунтовно, повідомляє Daily Mail.

Вони витратили більше 12 мільйонів фунтів на часткову перебудову та переоснащення свого буднику в графстві Беркшир, аби діти зростали в найкомфортніших умовах.

Image caption Амаль Клуні - відома адвокат

Подружжя Клуні не лише звело помешкання для нянь, а й побудувало паркан по всьому периметру маєтку, який розташований на острівці, - аби малеча раптом не впала у воду.

До того ж на території з'явилося 18 камер відеоспостереження, два басейни та студія для монтажу, аби пан Клуні міг працювати вдома і не відлучатися від сім'ї задля подорожей в США.

За даними видання, він планує брати безпосередню участь у вихованні дітлахів, хоча ані він, ані Амаль не очікували, що тих буде одночасно двоє - хлопчик і дівчинка.

Але їх сусіди були, м'яко кажучи, не в захваті від такого масштабного будівництва, додає Daily Mail.

Ще у 2015 році, коли Клуні тільки почали перебудову під свої потреби, одна з місцевих мешканок пожалілася, що вони тим самим демонструють "неповагу та неувагу" до тих, хто живе поруч.

Пруст у кадрі

Роман-епопея "У пошуках утраченого часу" - головний твір Марселя Пруста. І от, схоже, що професору Жан-П'єру Сіруа-Траану з Квебеку вдалося віднайти частинку минулого самого французького письменника, інформує Guardian.

В архіві він знайшов кіноплівку датовану 1904 роком, на якій зображений весільний кортеж. В кількох кадрах з'являється молодий чоловік з вусами у святковому сірому костюмі та котелку - і він зовнішньо надзвичайно схожий на Пруста.

Враховуючи, що це зйомка весілля доньки одного з його близьких друзів, дослідники творчості романіста майже не мають сумнівів, що персонаж на плівці - саме він.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Марсель Пруст

"Це дуже зворушливо, що ми можемо сказати собі, що ми - перші, хто побачив Пруста з часів його сучасників", - заявив літературознавець Люк Фресс. І жартома додав, що той, на жаль, занадто швидко спускається сходами на старій кіноплівці, де рухи кожного прискорені.

Професор Сорбонни Жан-Ів Тадіє теж не може натішитися: "Я завжди думав, що ми таки побачимо його на кінохроніці".

І лише Сіруа-Траан каже, що стовідсоткової впевненості в тому, що це Пруст, немає і бути не може, додає видання. Але плівка все одно є цінною ілюстрацією тих часів.

Парламентська Вікторія

Про не менш цікаву знахідку розказує Daily Telegraph.

Статую Королеви Вікторії, що колись прикрашала будівлю британського парламенту, а потім безслідно зникла на більш ніж сторіччя, виявили у парку приватного помістя в містечку Рінгвуд, в ста милях від Лондона.

Цікаво те, що колись цей маєток належав одному з нащадків британського прем'єр-міністра Вільяма Гледстоуна. Отже, припускають експерти, саме він вивіз її з Вестмінстерського палацу.

Але порушення закону тут не було. З'ясувалося, що раніше членам парламенту дозволяли купляти статуї та інші предмети оздоблення, які підлягали заміні після тривалого перебування на відкритому повітрі.

Тепер цю скульптуру виставляють на продаж. В аукціонному домі Дюкс сподіваються, що зможуть непогано заробити, адже ця фігура є "унікальним шматочком британської історії".

Огляд підготував Андрій Кондратьєв, Служба моніторингу ВВС.

Новини на цю ж тему