ЗМІ: "медовий місяць" Москви і Трампа закінчується

трам Копирайт изображения SUNIL SIDGEL/AFP
Image caption Надії на налагодження стосунків Трампа та Путіна розвіюються

Розчарування у стосунках Москви та Трампа, мирні пропозиції соратника Ляшка та визнання Росією паспортів "ДНР"-"ЛНР" в огляді західної преси.

Кримська пропозиція

За тиждень до того, як Майкл Флінн залишив посаду радника президента США з національної безпеки, він отримав пакет пропозицій щодо зняття санкцій з Росії та врегулювання збройного конфлікту на Сході України, повідомляє New York Times.

Одним із авторів так званого "мирного плану щодо України та Росії" виступив народний депутат України Андрій Артеменко, каже видання.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Олег Ляшко вже засудив пропозицію свого соратника

Серед його пропозиції, зокрема, значився "виведення всіх російських військ" з території України та проведення референдуму, на якому українці мали би вирішити, чи передавати анексований Росією Крим в оренду Москві на термін від 50 до 100 років.

За словами посла України у США Валерія Чалого, передача півострова в оренду - неможлива.

"Це грубе порушення Конституції. Такі ідеї можуть висувати та лобіювати лише ті, хто відкрито чи приховано представляє інтереси Росії", - газета цитує письмову відповідь дипломата на запитання видання.

Попри те, що наступника пана Флінна досі не обрали, наразі таємний план лобіюють адвокат американського президента Дональда Трампа Майкл Коен та його бізнес-партнер Фелікс Сейтер, зазначає New York Times.

Видання підкреслює, що обидва не мають досвіду роботи у сфері міжнародних відносин.

Визнані паспорти невизнаних республік

Копирайт изображения Getty Images

Росія стурбувала Україну та Захід своїм рішенням визнати паспорти самопроголошених республік Донбасу, каже Financial Times.

Видання додає, що цей крок змусив Київ і країни Заходу замислитися над намірами Москви. В Україні рішення засудили, а у Європі його сприйняли як "попередження".

"Крок Росії можна також трактувати як рух назустріч визнанню самопроголошених республік у сепаратистських регіонах", - каже газета.

Видання цитує лідера самопроголошеної "Луганської народної республіки" ("ЛНР") Ігоря Плотницького, який прокоментував рішення Кремля як ознаку того, що республіка "стала державою".

У Росії же своє рішення пояснюють "гуманітарним кроком".

Москва-Трамп: кінець "медового місяця"?

Ейфорія Росії щодо Дональда Трампа поступово згасає, каже Washington Post, описуючи зміну риторики Кремля щодо американського президента.

Так, газета звертає увагу на зміну тональності висвітлення діяльності американського президента у провладних ЗМІ.

На думку видання, це не випадковість.

Зокрема, минулого тижня обличчя пана Трампа, яке до того регулярно з'являлося чи не у всіх політичних шоу, зникло з російських екранів, зазначає видання.

"Таке враження, що просто натиснули на вимикач", - газета цитує журналіста Moscow Times Олексія Ковальова.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Віце-президент США Майк Пенс заявив, що адміністрація Трампа наполягає на збереженні економічних санкцій проти Росії

Видання каже, що цьому передувало звільнення Майкла Флінна з посади радника президента США з національної безпеки, якого вважали прихильним до Росії.

Окрім цього, здається, що сам Дональд Трамп зайняв більш жорстку позицію щодо російської анексії Криму.

"Та росіяни не розраховували на те, що події розгортатимуться таким чином", - каже Washington Post.

Причина може полягати у тому, що американські дипломати та військові продовжують дотримуватися своєї стандартної позиції щодо Росії.

Насамкінець газета намагається знайти відповідь на запитання, чи між Росією та американським президентом завершився "медовий місяць". З точки зору Кремля, він і не починався, зазначає видання.

"Кремлю не вигідно підігрівати очікування щодо майбутнього зближення між США та Росією, адже ці очікування не втіляться у життя", - підсумовує видання словами російського журналіста Костянтина Еггерта.

Лідером безпеки пропонують стати Британії

Копирайт изображения Reuters
Image caption Тереза Мей - прем'єр Великої Британії

Перейняти роль лідера гарантування безпеки та стабільності у Європі пропонує Великій Британії журналіст Едвард Лукас.

Видання Times публікує його коментар про те, що мюнхенська конференція продемонструвала кінець існування світоустрою за моделлю "пакс американа", на зміну якій має прийти інша.

"Європа і досі може сподіватися на краще. Та у приватних розмовах з делегатами європейці чітко дали зрозуміти, що готуються до гіршого", - каже автор.

Пан Лукас вважає, що попри вихід Британії зі складу ЄС, країна залишається вагомою військовою силою у Європі, і її внеску у стабільність континенту наразі потребують країни Балтії.

"Вперше з 1980-х років Британія має суттєвий військовий обов'язок перед НАТО", - зазначає він.

Журналіст наголошує на здатності Росії до "підвищення ставок" у регіоні, і, з огляду на це, робить висновок, що Лондон має захищати країни-сусідки Росії.

Насамкінець автор зазначає, що зараз майбутнє таких провідних європейських країн, як Франція та Німеччина, виглядає невизначеним, тож єдиним лідером у ситуації може стати лише Британія.

Огляд підготувала Тетяна Кирилюк, ВВС Моніторинг

Новини на цю ж тему