"Жаль і недовіра" в Україні, авторитаризм на Заході - західні ЗМІ

Майдан Незалежності

Автор фото, UNIAN

21 лютого іноземна преса розмірковує над ситуацією в Україні, обговорює новопризначеного радника президента США з нацбезпеки і попереджає про "хвилю авторитаризму", що насувається на Європу.

"Жаль і недовіра" в Україні через три роки після Майдану

Над ситуацією, що склалася в Україні через три роки після Євромайдану, розмірковує видання Irish Times у своїй редакційній статті. Йдеться, зокрема, про "чергові" спроби перемир'я на Донбасі.

За словами журналістів, серед українців панує розчарування.

"Через три роки після того, як події на Майдані Незалежності занурили Україну у вир революції і задали курс на рух до громадянської війни, сьогодні у зубожілій країні панує відчуття жалю та недовіри", - пише Irish Times.

Видання пише про "бряцання зброєю" на лініїї розмежування на Донбасі, яке посилилося в останній час. В активізації бойових дій звинувачували Росію та її бажання "випробувати" нову адміністрацію президента США, зазначає газета.

За словами журналістів, відмова Дональда Трампа засуджувати свого російського колегу Володимира Путіна може свідчити про неоднозначність позиції США щодо "переконання Росії у своєму праві на застосування сили до країн, що колись належали до сфери її інтересів".

Насамкінець, видання згадує про вчорашній матеріал New York Times, у якому йдеться про таємний план, за яким Україні нібито пропонують передати Крим в оренду Росії.

Таку ініціативу засудили у Києві та на Заході, зазначає Irish Times, і додає, що про реакцію Дональда Трампа наразі можна лише здогадуватися.

Генерал Макмастер - "прямолінійний бунтівник"

Автор фото, AFP

Підпис до фото,

Президент Трамп назвав генерала Макмастера "надзвичайно таланотивою людиною"

Times пише про новопризначеного радника президента США з нацбезпеки - генерала-лейтенанта Герберта Реймонда МакМастера.

Газета називає вибір Дональда Трампа "неочікуваним".

Попри це, генерал МакМастер має неабиякий військовий досвід, аби дати відсіч загрозам національній безпеці США.

Пропустити подкаст і продовжити
подкаст
Що це було

Головна історія тижня, яку пояснюють наші журналісти

Випуски

Кінець подкаст

"Нового радника з нацбезпеки знають як прямолінійного і шанованого бунтівника, який ніколи не боявся критикувати своє керівництво", - каже видання.

Зокрема, у 1997 році він опублікував книгу під назвою "Порушення присяги" (англійською Dereliction of Duty), у якій розкритикував вище військове керівництво за відмову протистояти стратегії Ліндона Джонсона щодо війни у В'єтнамі.

Times підкреслює, що американський президент, вочевидь, зробив вибір на користь Макмастера не лише з огляду на його військовий досвід, а й через його репутацію "кмітливої людини".

Та певні експерти, припускають, що у генерала-лейтенанта можуть виникнути проблеми в раді нацбезпеки через його "вдумливий підхід" до роботи, особливо з огляду на те, що йому доведеться співпрацювати з такими "екстравагантними" постатями, як, наприклад, головний стратег Дональда Трампа Стів Беннон.

"Він, безумовно, буде міцним горішком для Білого дому", - підсумовує видання.

Авторитаризм наступає на Захід?

Автор фото, AFP

Підпис до фото,

FT вважає, що Володимир Путін створив "шаблон м'якого авторитаризму"

Хвиля авторитаризму досягла західних демократій. Такий висновок робить у своїй статті оглядач Financial Times Гідеон Речмен.

Автор каже, що після падіння Берлінської стіни у 1989 році хвиля демократії залила чимало держав.

"Та зараз процес пішов у зворотному напрямку. Хвиля авторитаризму, яка зародилася за межами встановлених демократій Заходу, поширилася на США та Європу", - каже він.

Зокрема, за словами оглядача видання, "авторитарні тенденції" простежуються у Польщі та Угорщині. У подібній ситуації знаходиться і Росія, вважає він.

"Російський президент створив шаблон м'якого авторитаризму, що поєднує націоналізм, популізм, корупцію і переслідування ЗМІ, а також тісні зв'язки між президентським апаратом і заможними олігархами", - каже оглядач Financial Times.

Та найбільш драматичним підтвердженням своєї теорії автор називає результат президентських виборів у США, за результатами яких Білий дім очолила Дональд Трамп - людина, яка "вважає незалежну пресу ворогом".

"Хвиля авторитаризму загрожує порушенням уявлень щодо того, як функціонує політика", - каже автор.

Насамкінець, пан Речмен зазначає, що у світі поступово зменшується кількість дисидентів, готових піти за ґрати заради свободи слова.

"Коли виборці відчувають, що демократія більше не слугує їхнім інтересам, свобода стає крихкою", - підсумовує оглядач Financial Times.

Огляд підготувала Тетяна Кирилюк, ВВС Моніторинг