Огляд ЗМІ: чи має Фірташ союзників у США?

Дмитро Фірташ

Автор фото, Reuters

Підпис до фото,

Захист Дмитра Фірташа заявив, що оскаржуватиме рішення австрійського суду про дозвіл на його екстрадицію

Новий поворот у справі Дмитра Фірташа, пригоди французького кандидата в президенти у Лондоні та хороші новини для керівників Азербайджана - в огляді західної преси.

Між Європою та США

Про новий поворот у справі Дмитра Фірташа пише Guardian.

"Могутній в Україні, застряглий в Австрії протягом останніх років і розшукуваний владою США за звинуваченнями в хабарництві - українському олігарху Дмитру Фірташу не звикати до інтриг", - пише газета.

Видання нагадує, що після рішення австрійського суду про його можливу екстрадицію до США стало відомо ще й про ордер на арешт за запитом Іспанії. Таким чином, не виключена його екстрадиція з Австрії в іншу європейську країну, а не до Сполучених Штатів.

"У справі з'явився ще один вимір геополітичних інтересів, оскільки бізнесмен в минулому був партнером Пола Манафорта, який мав стосунок до кампанії Дональда Трампа", - відзначає видання.

"Тоді як адміністрація Обами приділяла Януковичу небагато часу і вважала, що Фірташ має негативний і, можливо, проросійський вплив на українську політику, його зв'язки з Манафортом можуть забезпечити йому могутніх союзників в адміністрації Трампа", - припускає Guardian.

Газета додає, що адвокат Фірташа закликав на суді "не дозволити Австрії стати маріонеткою" США.

Втім, у документі за підсумками засідання алеляційного суду йдеться, що "злочини, в яких звинувачують Фірташа, не мають політичного характеру".

Парижанин у Лондоні

Автор фото, PA

Підпис до фото,

Емануель Макрон зустрівся з британським прем'єром Терезою Мей

Пропустити подкаст і продовжити
подкаст
Що це було

Головна історія тижня, яку пояснюють наші журналісти

Випуски

Кінець подкаст

Про підсумки візиту одного з лідерів французьких президентських перегонів Емануеля Макрона до Великої Британії пише Telegraph.

Газета зосереджується на його заявах після зустрічі з прем'єр-міністром Сполученого Королівства Терезою Мей - зокрема на його обіцянці у разі свого обрання не дозволити Лондону обирати найвигідніші умови партнерства з ЄС після "брекзиту".

При цьому Макрон не проти того, щоб після виходу Британії з ЄС до Франції переїхали штаб-квартири тамтешніх банківських установ.

"У мене буде низка ініціатив, як заманити талановитих дослідників та фахівців в інших сферах, які зараз працюють тут, до Франції. Я хочу бачити там банки, таланти, дослідників, академіків тощо", - цитує видання пана Макрона.

Газета відзначає, що після зустрічі з пані Мей "enfant terrible французької політики" спрямував свій "шарм" на трьохтисячний натовп вихідців із Франції.

Члени діаспори є основними донорами кампанії центристського кандидата і, як відзначає Telegraph, переважно розділяють "ідеологічний мікс" його лівих соціальних поглядів та реформаційного лібералізму в економіці.

Втім шанси Макрона пройти до другого раунду президентських виборів неочевидні, пише газета.

Подружній союз

Автор фото, Reuters

Підпис до фото,

Президент Азербайджану Ільхам Алієв призначив свою дружину Мехрібан першим віце-президентом країни

Про шанси дружини азербайджанського президента Ільхама Алієва стати главою держави пише Foreign Policy.

Після того, як Мехрібан Алієва була призначена першим віце-президентом країни, вона має всі шанси зайняти місце чоловіка, якщо той коли-небудь піде з посади, вважає видання.

"Імовірно, її призначення не буде супроводжуватися жодними протестами", - пише Foreign Policy.

Журнал цитує допис журналістки Хадіджі Ісмаїлової у Facebook, яка каже, що призначенню першого віце-президента передувала "хвиля арештів".

"Про всяк випадок, якщо раптом хтось наважиться протестувати", - прокоментувала журналістка.

Foreign Policy додає, що подружжя Алієвих має ще одну порцію хороших новин.

"Міжнародна спільнота навряд чи чинитиме опір", - пише видання і пояснює це тим, що Баку забезпечив собі хороші стосунки з Вашингтоном.

Огляд підготувала Служба моніторингу BBC