Війна між Трампом і Голлівудом триває - ЗМІ про Оскар-2017

Оскар

Сукні та прикраси продемонстрували, помилку з конвертами переможців виправили, емоції щасливих власників золотих статуеток зафільмували. Чим ще запам'яталася 89-та церемонія вручення "Оскарів" - в огляді іноземних ЗМІ.

Суміш святкового і серйозного

Події, що розгорталися у кінотеатрі "Долбі" були варті того, аби переглянути усю церемонію вручення "Оскарів" від початку до кінця, переконує New York Times.

Йдеться не лише про "незабутній кульбіт фортуни", коли виявилося, що стрічка "Місячне сяйво", а не "Ла-Ла Ленд", є переможцем в номінації "найкращий фільм".

Підпис до фото,

Плутанину з "Оскаром" за найкращий фільм вирішили

"І в минулі роки "Оскари" вже бачили нелегку суміш святкового і серйозного. Проте цього року вони стали нагадуванням, що у публічному житті неможливо уникнути політики", - пише газета.

Президент США Дональд Трамп став тим, про кого говорили у перші ж хвилини дійства, зазначає видання.

Ведучий церемонії Джимі Кіммел оголосив, що "Оскар" дивляться "у 225 країнах світу, які тепер ненавидять нас".

Потім він наперед подякував переможцям за промови, що "змусять президента Сполучених Штатів постити твіти великими буквами о п'ятій годині ранку".

По-іншому висловив своє ставлення до деяких новацій очільника Білого дому іранський режисер Ашхар Фархаді, чия стрічка "Продавець" виграла в номінації "найкращий фільм іноземною мовою".

"Він бойкотував церемонію, протестуючи проти обмежень, запроваджених паном Трампом щодо відвідувачів із переважно мусульманських країн", - розповідає New York Times.

Видання також цитує звернення режисера до учасників церемонії: "Поділ світу на "нас" і "наших ворогів" породжує страх і брехливе виправдання агресії і війни".

За права людей з блакитними стрічками...

Тему політичних заяв на "Оскарі" продовжило британське видання Independent.

На думку ЗМІ, найгучніша політична заява цьогорічної церемонії пролунала не зі сцени, а під час проходу зірок по червоному килиму.

Навіть вбрання "набуло дещо політичного відтінку", зазначає Independent.

Підпис до фото,

Стоун зі стрічкою і своїм Оскаром

"Забудьте про взуття, яке привертає увагу, коштовні сережки і сумочки. Цієї ночі головним аксесуаром на червоній доріжці є блакитна стрічка", - переконує видання.

Саме такі стрічки майоріли на дизайнерському одязі тих учасники церемонії, які висловлювали солідарність із Американською спілкою громадських свобод, який вже майже 100 років захищає права громадян.

Оглядач Independent помітив блакитну стрічку на яскраво червоній сукні від Валентино, в яку вбралася актриса Рут Негга. Нею ж прикрасила білу сукню він Стелли Маккартні супермодель Карлі Клосс. Причепив блакитну стрічку й актор Лін Мануель-Міранда, відомий своєю правозахисною діяльністю.

...і довгими рукавами

Ще про сукні. Цьогорічний "Оскар" відзначився однією новацією. Британська Guardian звернула увагу, що Меріл Стріп, Ізабель Юппер, як і вже згадана Рут Негга, порушили неписане правило дрес-коду для такого рівня заходів і вбралися у сукні із довгими рукавами.

Підпис до фото,

Ізабель Юппер в Armani Prive з довгим рукавом порушила давній дрескод "Оскара"

"Головною фешн-подією того вечора стало повернення довгого рукава", - розповідає газета.

"Досі рукави на червоній доріжці були під суворою забороною", - пише Guardian.

Мега-зірки Стріп і Юппер, а з ними і ще кілька молодих акторок, які з'явилися на церемонії із прикритими руками, дали підстави говорити про "фундаментальний зсув у стилі", підсумовує Guardian.

Росія "Оскарів" не показала

Не обійшли церемонію увагу й російські ЗМІ. "Новая Газета" звернула увагу на те, що цього року Академія виправила помилку, в якій її звинуватили минулого року: серед номінантів було багато чорношкірих кінематографістів.

"Цього року кіноакадемія семимильними кроками надолужує згаяне: на нагороди в різних категоріях претендували шість афроамериканських акторів і актрис - історичний рекорд "Оскара". Тому не є дивною перемога Вайоли Девіс з "Огорожі" - старомодної театральної мелодрами, поставленої Дензелом Вашінгтоном, номінованої у чотирьох категоріях", - пише "Новая Газета".

Підпис до фото,

Баррі Дженкінс і Таррелл МакКрейн отримали свої "Оскари" за найкращий адаптований сценарій до фільму "Місячне сяйво"

Видання торкнулося й теми стосунків Голлівуда із новообраним президентом.

"Війна між президентом і "голлівудської сім'єю" триває, - пише "Новая Газета". - Ім'я президента прямо або опосередковано неодноразово згадувалося протягом всієї церемонії". Газета нагадує, що сам пан Трамп пообіцяв "Оскар" не дивитися і порадив іншим не робити цього.

"Новая Газета" зауважила, що цього року, як і в минулому, Росія відмовилася від прямої трансляції церемонії.

"Можливо, таке рішення було прийнято у зв'язку з непередбачуваністю політичних висловлювань, якими відрізняється "Оскар" - премія, що дозволяє собі неприємні стосунки з владою", - підсумовує газета.

Підготувала Наталка Матюхіна, Служба моніторінгу ВВС