Огляд ЗМІ: Трамп не знає, що твітнути про Донбас?

мітинг на підтримку блокади "ДНР-ЛНР"

Автор фото, AFP

Підпис до фото,

Bloomberg вважає, що президент Порошенко постав між складним вибором щодо торгівлі з Донбасу

Плани врегулювання українського питання, що думає Дональд Трамп про конфлікт на Донбасі та чи втримають спідниці британські льотчиці - в огляді міжнародної преси 28 лютого.

Звідки плани?

Нещодавньою появою численних "мирних планів" Україна завдячує "хаосу" в США та зневірі українців через відсутність прогресу на четвертому році після "Революції Гідності", а також незмінності "екзистенційних загроз", пише Леонід Бершидський в статті для Bloomberg.

На його думку, автори таких планів добре відчувають зміни у настроях українського суспільства, "знесиленого внутрішніми чварами та невдалими реформами", й бачать в цьому політичну можливість.

Позиції президента Порошенка і його уряду не позаздриш, вважає він, адже їм доводиться маневрувати між закупкою вугілля у сепаратистів і небажанням застосовувати силу проти активістів, які заблокували торгівлю із територіями поза контролем уряду.

Якщо погрози сепаратистів взяти під свій контроль підприємства під юрисдикцією України, які розташовані на їхній території, справдяться, це призведе до чергового "різкого падіння" української економіки, прогнозує він.

"Без припинення війни Україна навряд чи досягне швидкого економічного покращення, навіть за найсприятливіших зовнішніх умов. Політичний вакуум в Вашингтоні, зосередженість Європи на внутрішніх проблемах послаблюють позиції уряду Порошенка, який зробив найбільшу ставку на підтримку Заходу", - пише Бершидський.

Зменшення підтримки, на його думку, може призвести до реваншу прихильників президента-втікача Віктора Януковича.

Дійте, пане Трамп

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото,

За тиждень після телефонної розмови президента США із лідером Росії бойовики Донбасу "втричі збільшили" кількість атак проти української армії, пише Globe and Mail

Одна з найбільших газет Канади Globe and Mail цікавиться питанням, коли президент Трамп відповість на російську агресію проти України.

Видання зауважує, що російський президент, схоже, "бере верх".

Як нагадує газета, менш ніж за тиждень після телефонної розмови двох президентів бойовики "втричі збільшили" кількість атак проти української армії.

"Майже безпомилковий логічний висновок для підтримуваних Москвою бойовиків після інавгурації пана Трампа - це те, що "на горизонті чисто": або президенту Трампу байдуже, або насправді він віддає перевагу заколотникам, або він не знає, що робити далі, і не може придумати, що твітнути з цього приводу", - пише видання.

Втім, зрештою, Трамп повинен буде "прокинутися і зрозуміти, що він виглядає слабким на цьому фронті, а це не той імідж, який він хоче мати".

На думку газети, за нещодавно представленим "несусвітнім планом" врегулювання українського питання стоїть Пол Манафорт, колишній радник Трампа, який свого часу працював в Україні. "План", як нагадує видання, полягає в оренді Криму, який "за будь-якими нормальними юридичними нормами" належить Україні, на 50-100 років Росії в обмін на вивід російських військ з Донбасу, "виснаженого індустріального регіону, де точиться затяжний конфлікт".

"Трамп повинен реагувати розумним і вольовим чином. Зрозуміло, що Путін вирішив перевірити американського президента і подивитися, скільки ще можна тиснути. Наразі він, напевно, відчуває, що може робити все, що завгодно, а це становить небезпеку для всього світу", - пише видання.

"Потрібні відповіді"

Автор фото, AFP

Підпис до фото,

Джордж Буш-молодший вважає, що "усім потрібні відповіді" щодо відносин команди нового президента США із Росією

Колишній президент США Джордж Буш-молодший розкритикував імміграційну політику Дональда Трампа і його ставлення до ЗМІ і закликав провести розслідування стосунків команди нового президента з Росією, пише New York Times.

"Я вважаю, нам усім потрібні відповіді", - заявив він в інтерв'ю NBC, присвяченому виходу друком альбому його картин.

Як нагадує видання, як і інші члени родини, Буш не підтримував Трампа під час передвиборчої кампанії. Інтерв'ю NBC підтвердило, що останній президент-республіканець "все ще має серйозні розбіжності у поглядах" з теперішнім очільником його партії, робить висновок New York Times.

"Я вважаю, що ЗМІ є критично важливими для демократії, - заявив Буш. - Нам потрібні ЗМІ, аби вимагати звіту. Маю на увазі, що влада може занадто захоплювати і руйнувати тебе, тому важливо, аби медіа вимагали звіту від людей, які зловживають владою тут чи будь де".

Буш також закликав до толерантності у релігійних питаннях, нагадавши, що "наріжним каменем нашої свободи є право вільного віросповідання".

Втім, на думку видання, Буш намагався не бути занадто критичним щодо Трампа. Він нагадав, що минув лише місяць його правління, і припустив, що "варто повірити людині на слово, що вона хоче об'єднати країну".

"Потім побачимо, чи він в змозі зробити це", - додав він.

Спідниці чи штани?

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото,

"Прийняте, але не введене в дію" рішення про заборону спідниць на парадах Королівських ВПС обурило не тільки жінок

Британський таблоїд Sun пише про "прийняте, але не введене в дію" рішення Королівських повітряних сил заборонити жінкам-військовим носити спідниці під час офіційних парадів.

Як повідомляється, вибір на користь штанів частково обумовлений прагненням зробити повітряні сили більш "інклюзивними".

В повітряних силах служить близько 33 тисяч, серед них 14% - жінки. У відсотковому відношенні - це більше, ніж у флоті або в армії, зауважує газета. Даних щодо кількості людей, які вважають себе трансгендерами, немає, але вважається, що вона не перебільшує кількох десятків, додає видання.

За словами газети, рішення відмовити жінкам у праві носити спідниці під час парадів, яким вони користувалися з Другої світової війни, "розлютило багатьох", і не тільки жінок.

Колишній командир британських військ в Афганістані полковник Річард Кемп заявив: "Очевидно, що в Королівських повітряних силах забагато людей, яким нема чого робити, якщо в них є час опікуватися тим, чи мають жінки носити спідниці у церемоніальних одностроях чи ні".

Втім, згідно із заявою Королівських повітряних сил, "правила носіння одностроїв, зокрема для формальних парадів, регулярно переглядаються, але жодних змін не ухвалювалося".

Огляд підготувала Марія Кондрачук, Служба моніторингу ВВС