Огляд ЗМІ: команда Обами збирала дані проти Трампа?

Дональд Трамп і Барак Обама Копирайт изображения AP

Спроби адміністрації Обами оприлюднити інформацію про вплив Росії на вибори у США, нове розслідування про зв'язки американських та російських посадовців і стежка "мирного плану" Артеменка до Трампа - в огляді іноземної преси.

Поширити якнайбільше

В останні дні при владі адміністрація Барака Обами намагалася якомога більше поширити відомі їй факти про спроби Росії вплинути на президентські вибори у США та про можливі контакти між представниками Дональда Трампа та росіянами, пише New York Times.

За інформацією видання, поширивши цю інформацію серед уряду, попередня адміністрація мала на меті дві речі - не допустити схожого втручання Росії у вибори в Європі, а також залишити достатньо вказівок для можливого розслідування.

Як пише видання, британські та нідерландські партнери надали власні розвіддані щодо зустрічей російських посадовців з представниками Дональда Трампа в європейських містах.

Також американська розвідка перехопила розмови російських посадовців щодо контактів з оточенням пана Трампа, пише видання.

Дональд Трамп неодноразово заперечував, що його оточення контактувало з російськими урядовцями, а одного разу навіть заявив, що американські спецслужби сфабрикували докази щодо втручання Росії в американські вибори, пише видання.

За інформацією NYT, коли адміністрація Обами вирішила, що докази втручання Росії у вибори були достатньо переконливими, вони почали "фіксувати" цю інформацію в документах. Зокрема, вони ставили певні питання під час брифінгів з безпеки, знаючи, що ці стенограми зберігаються та будуть доступні для можливого розслідування, пише видання.

Серед спецслужб існував поштовх обробити якомога більше "сирих" даних розвідки в аналітичні доповіді з досить низьким рівнем доступу та розповсюджувати ці доповіді серед членів уряду та навіть європейських союзників, каже видання.

Знову російський слід?

Копирайт изображения Reuters
Image caption Джефф Сешнс запевняє, що не обговорював питання виборів з представниками російської влади

Інше американське видання Wall Street Journal пише про черговий скандал в адміністрації Дональда Трампа, де генеральний прокурор Джефф Сешнз потрапив під розслідування щодо можливих контактів з російськими посадовцями під час передвиборчих перегонів в США.

За словами джерел видання, результати розслідування досі не оприлюднені, і навіть не зрозуміло, чи воно вже завершилося остаточно.

ФБР, яке веде розслідування, не розголошує жодних подробиць, але в середу стало відомо, що саме через розслідування прозвучали вимоги відсторонити Сешнза від будь-яких розслідувань щодо адміністрації Трампа, або навіть вимоги його відставки, пише видання.

Серед закидів проти Сешнза є те, що під час затвердження на посаду він заявив під присягою, що не мав жодних контактів та не обговорював кампанію з російськими посадовцями під час кампанії.

Але його речниця Сара Флорес повідомила, що Сешнз розмовляв з російським послом Сергієм Кисляком літом 2016 року під час з'їзду Республіканської партії та зустрічався з ним особисто того ж року, пише видання. За словами Флорес, під час зустрічі влітку Сешнз виступав в ролі сенатора, а не представника передвиборчої кампанії.

Після його промови, декілька послів, зокрема і Кисляк, підійшли до сенатора. Зустріч була "короткою та неформальною", додала вона.

Сешнз, у свою чергу, написав у Twitter:

"Я ніколи не зустрічався з жодним із російських урядовців, аби обговорити передвиборчу кампанію. Я не має жодного уявлення, про що йдеться у цих звинуваченнях. Вони є хибними".

Українські зв'язки

Редактор видання Talking Points Memo Джош Маршал досліджує роль юриста Майкла Коена в посередництві у передачі так званого "мирного плану" українського депутата Андрія Артеменко Дональду Трампу.

За словами автора, Майкл Коен має значні бізнес інтереси в Україні, а його дружина та дружина його брата походять з України.

Автор досліджує різноманітні галузі в Україні, в які інвестував пан Коен, і доходить висновку, що його бізнес-інтереси в країні допомогли йому налагодити зв'язки і в політичній сфері.

За його словами, Андрій Артеменко визнав, що обговорював свій "мирний план" з Коеном ще минулого року. Щоправда, потім він відмовився від цього твердження, або, принаймні, надавав суперечливу інформацію, пише автор.

Поліція не справляється

Копирайт изображения PA

Видання Independent пише, що британська поліція змушена відмовлятися від розслідування тисяч справ через критичну нестачу працівників.

У доповіді організації, яка займається моніторингом роботи поліції, йдеться, що громадськість наражається на "неприйнятні ризики" через те, що "поліція не спроможна розслідувати злочини, занижує терміновість дзвінків про допомогу та не переслідує небезпечних злочинців", пише видання.

Згідно з доповіддю, брак детективів та постійне урізання фінансування ставлять поліцію в ситуацію, яка дорівнює "національній кризі".

Поліцейські не повідомляють про злочини та не можуть знайти "десятки тисяч відомих підозрюваних в тероризмі, зґвалтуваннях та вбивствах", пише видання.

Опозиційні політики вже заявили, що відповідальними за такий стан речей є не самі поліцейські, а "уряд Торі, який скоротив 20 тисяч офіцерів поліції, а зараз ріже видатки на поліцію по усій країні".

Огляд підготував Дмитро Зоценко, Служба моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів