Огляд ЗМІ: де правда у скандалі навколо генпрокурора США?

Джефф Сешнс Копирайт изображения Patrick Smith/Getty

Самоусунення генпрокурора США від розслідувань, що пов'язані з Росією, скорочення фінансування на дослідження змін клімату, штучні ембріони у пробірці та напруга на Балканах.

"Поза грою"

Генеральний прокурор США Джефф Сешнс оголосив, що не братиме участі у розслідуванні можливого втручання Росії в президентські вибори в США, пише видання Guardian.

Пан Сешнс заявив це після оприлюднення інформації про дві його зустрічі із російським послом Сергієм Кисляком минулого року, коли Джефф Сешнс ще обіймав посаду сенатора.

Після появи цих закидів в ЗМІ, генпрокурор скликав прес-конференцію, на якій заявив, що не братиме участі в розслідуваннях, "що якимось чином стосуються президентських перегонів в США", повідомило видання.

Водночас він відкинув будь які закиди щодо введення сенаторів в оману та заявив, що твердження про те, що він нібито зустрічався з росіянами, аби обговорити виборчу кампанію Дональда Трампа є "цілковитою неправдою".

Видання відзначає, що в Америці лунає все більше закликів до Джеффа Сешнса піти з посади.

Копирайт изображения George Rose/Getty
Image caption Наслідки паводку в Каліфорнії

Доля "зелених" ініціатив

Адміністрація Дональда Трампа планує значно скоротити видатки на програми щодо зміни клімату, повідомляє видання Independent.

Фінансування управління з охорони навколишнього середовища США може скоротитися на 70%, до 29 млн доларів на рік, пише видання.

Дональд Трамп неодноразово заявляв, що скоротить "зелені" видатки свого попередника Барака Обами, але пообіцяв, що такі скорочення не матимуть негативного впливу на якість води та повітря в США.

Зміни має схвалити конгрес, який, напевно, не буде в захваті від усіх пропозицій.

Зокрема, видання вважає, що конгресмени навряд чи погодяться урізати програми скорочення викидів від дизельного палива.

Голова Управління з охорони навколишнього середовища Скот Пруітт заявив, що попри скорочення фінансування, агентство і надалі докладатиме зусиль до відновлення місць, знищених промисловими або небезпечними відходами.

Копирайт изображения ANNE-CHRISTINE POUJOULAT/Getty

Людина з пробірки

Британські вчені наблизилися до того, аби створити штучну людину в лабораторії, повідомляє Telegraph.

За словами видання, вчені з Кембриджського університету виростили ембріон миші зі стовбурових клітин в лабораторних умовах.

Після чотирьох днів перебування в спеціальному хімічному розчині, аналогічному середовищу в середині матки, клітини почали формувати ембріон, пише видання.

Це досягнення було описане як "шедевр біоінженерії", який міг би з часом дозволити вирощувати "штучних людей", пише видання.

Вивчення таких ембріонів допоможе детально вивчити ранні етапи розвитку людини, аби дослідити, наприклад, певні проблеми під час вагітності.

З іншого боку, додає видання, такі дослідження, безумовно, піднімуть хвилю етичних питань щодо того, чим є людське життя.

Копирайт изображения ROBERT ATANASOVSKI/Getty
Image caption Протести проти влади в Македонії в Скоп'є

Напруга на Балканах

Видання Financial Times пише про зростання напруги на Балканах.

Президент Македонії заблокував спроби опозиції сформувати уряд, який би підтримала більшість депутатів.

Через це російські та європейські політики попереджають про небезпеку потенційного етнічного конфлікту та навіть геополітичної кризи в регіоні.

Очікувалося, що президент Македонії Ґіорґе Іванов надасть мандат Зорану Заєву після того, як лідер лівої партії SDSM зібрав схвальні підписи більшості депутатів, обраних в грудні.

Але президент звинуватив пана Заєва в участі в плані дестабілізувати країну за допомогою албанської національної меншості, що також представлена в парламенті, пише видання.

Зоран Заєв обіцяв надати албанській мові спеціальний статус в рамках парламентської угоди. Він звинуватив президента в спробі державного перевороту, пише видання.

"Це суперечить самому духу демократії та ламає її фундаментальні основи", - заявила верховний представник ЄС з питань закордонних справ Федеріка Могеріні.

"Я попросила президента замислитись щодо шляху вперед та скасувати своє рішення", - сказала вона.

Видання також згадує зростання інтересу Росії до балканського регіону.

Експерти вважають, що невизначеність щодо перспектив членства в ЄС для країн регіону створює вікно політичних можливостей для Кремля, каже видання.

Москва у четвер звинуватила західні країни у втручанні у внутрішні справи Македонії та підтримці албанської меншості, що може спровокувати територіальні суперечки.

Огляд підготував Дмитро Зоценко, Служба моніторингу ВВС.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему