Огляд преси: що очікувати від зустрічі Трампа і Меркель?

Меркель і Трамп Копирайт изображения AFP

Російський "Вотерґейт", перипетії "брекзиту", непростий візит до Білого дому та народні протести в Білорусі - в огляді іноземної преси 4 березня.

Російський "Вотерґейт"?

Чи стануть російські зв'язки "Вотерґейтом" Дональда Трампа, замислюється видання Guardian?

Видання зазначає, що видається, що скандал з нібито зв'язками між людьми з команди Трампа та російським послом ще довго не вщухне.

Після того, як з'ясувалося, що деякі члени його команди та навіть його зять Джаред Кушнер зустрічалися з російським послом Сергієм Кисляком, Білому дому, здається, вже не вдасться позбутися постійних звинувачень у неофіційних контактах з Кремлем, пише видання.

Багато хто навіть почав проводити паралелі зі скандалом "Вотерґейт", який позбавив президентства Річарда Ніксона, каже видання.

Трамп навіть вдався до тактики відвертання уваги, опублікувавши у "Твіттері" фото сенатора Чака Шумера, датоване 2003 роком, де той їсть пончики з Володимиром Путіним, закликавши негайно дослідити зв'язки Шумера з Росією.

Шумер негайно відповів, що його про зустріч з російським президентом було відкрито оголошено та вона відбувалася в присутності преси, натякнувши, що команда Трампа не може сказати те саме про себе.

Жодних грошей після "брекзиту"

Британський парламентський комітет наголосив, що країна не має жодних зобов'язань робити будь які виплати ЄС по виходу з об'єднання, пише видання Telegraph.

Раніше Європейська комісія пригрозила, що змусить Велик уБританію платити ЄС 50 млрд фунтів протягом чотирьох років після виходу країни з Євросоюзу, пише видання.

На це британські парламентарі заявили, що міжнародне право не зобов'язує Британію робити внески в бюджет ЄС, навіть якщо сторони не досягнуть угоди щодо Брекзиту, каже видання.

Стаття 50 Лісбонської угоди, яка і визначає процедуру виходу країни з Євросоюзу, передбачає, що на укладання угоди щодо виходу країни з ЄС дається два роки.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Прем'єр-міністр Британії Тереза Мей раніше заявляла, що Британія готова розірвати зв'язки з ЄС без торгової угоди, якщо перемовини будуть для Лондона не надто успішними

Видання зазначає, що доповідь комітету є сприятливою для Терези Мей, адже прем'єр-міністр заявляла, що Британія готова була розірвати зв'язки з ЄС без укладання торгової угоди, якщо перемовини здадуться країні не надто успішними.

З іншого боку, парламентарі наголошують, що в разі, якщо сторони не домовляться щодо фінансових параметрів Брекзиту, це зашкодить оголошеній меті уряду забезпечити доступ до європейських ринків, пише видання.

Оливкова гілка для Меркель?

Видання Daily Mail розмірковує про те, як відбуватиметься зустріч Дональда Трампа та німецького канцлера Ангели Меркель, запланована на 14 березня у Вашингтоні.

Трамп раніше неодноразово жорстоко критикував Меркель за її політику "відкритих дверей", яку Трамп називав "катастрофічною помилкою", та навіть звинувачував Меркель у тому, що вона "зруйнувала Німеччину", пише видання.

Але зараз, вважає видання, Трамп спробує "залишити це все позаду", приймаючи в себе пані Меркель.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption У лютому Ангела Меркель зустрілася із віце-президентом США Майком Пенсом

За словами видання, ще під час візиту до Німеччини віце-президента Майка Пенса Меркель було запропоновано "оливкову гілку", а Пенс провів з нею "дуже дружню" розмову. Під час цієї ж подорожі Пенс наголосив на готовності США підтримувати безпеку в Європі, каже видання.

За два місяці на посаді Трамп не відвідав жодної країни в якості президента, але провів п'ять зустрічей в Білому домі з лідерами Британії, Японії, Канади, Ізраїлю та Перу.

Народний протест

Увечері 3 березня в таборі захисників урочища Куропати в Мінську пройшов черговий багатолюдний мітинг проти забудови біля цього місця, де в радянські часи було страчено та поховано кілька тисяч людей, пише видання "Белорусские новости".

Колишня кандидатка в президенти Тетяна Короткевич у колонці, розміщеній на сайті видання, каже, що цими протестами "вдалося переформатувати сценарій протистояння між активістами і владою".

"По-новому повелися і багато представників "вертикалі": через довгі роки замовчування правди прозвучало вголос: Куропати повинні стати національним Меморіалом пам'яті жертв сталінського терору", - написала Короткевич.

Вона підкреслила важливість прецеденту, створеного "хлопцями з наметового містечка в Куропатах".

"Тепер життєво необхідно на практиці засвоїти його уроки: влада повинна навчитися визнавати свою недалекоглядність, виправляти помилки, а суспільству важливо скористатися можливостями, що відкриваються - практикувати різні форми і методи роботи, і не просто висловлювати свою думку, а відстоювати свою волю", - підсумовує вона.

Огляд підготував Дмитро Зоценко, Служба моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему