Трамп підвищує "градус божевілля" - ЗМІ

Дональд Трамп Копирайт изображения EPA

Звинувачення президента США Дональда Трампа на адресу Барака Обами у прослуховуванні його телефонних розмов під час виборчої кампанії - у центрі уваги англомовної преси в понеділок. Пишуть також про можливість російського флоту паралізувати дії НАТО у Європі.

Підняти "планку божевілля"

З кожним своїм кроком Дональд Трамп піднімає "планку божевілля" ще вище, пише у колонці в Independent оглядач Меттью Норман.

Автор порівнює дії американського президента з майстерністю Сергія Бубки, який спритно підкорював нові висоти.

"Наче український чемпіон зі стрибків з жердиною Сергій Бубка, який постійно долав власні рекорди з невеликим відривом, аби забезпечити собі преміальні, кожен новий випад (Дональда Трампа. - Ред.) хоч і не набагато, проте піднімає планку божевілля", - каже він.

Та останні закиди американського президента на адресу свого попередника Барака Обами суттєво підвищили градус "божевілля", додає оглядач видання.

Автор висміює заяви Дональда Трампа та каже, що йому нав'язали конспіративні теорії про те, що Барак Обама "готує тихий переворот". Він також вказує на те, що американський президент не має повноважень віддавати накази про прослуховування телефонних розмов громадян США особисто.

Насамкінець автор зазначає, що досі тактика Дональда Трампа використовувати напад як найкращий метод захисту спрацьовувала. Але тоді він ще не був президентом, підсумовує автор.

Нові заяви, стара справа

У Times заяви щодо імовірного прослуховування пов'язують із закидами на адресу Дональда Трампа щодо його можливих зв'язків із Росією.

"Припущення пана Трампа щодо того, що Барак Обама прослуховував його телефонні розмови, відкрили нову сторінку в історії, що тліла протягом місяців, продукуючи щоразу більше диму, ніж вогню", - пише журналіст видання Різ Блеклі.

Якби ці звинувачення підтвердилися, це свідчило б про те, що у ФБР достатньо доказів вважати, що американський президент скоїв серйозний злочин чи міг бути агентом іншої держави, розмірковує автор.

Копирайт изображения Reuters
Image caption У Барака Обами назвали брехнею звинувачення Трампа

Оскільки ситуація стає все більш заплутаною, імовірність того, що до її розслідування долучаться спеціальні прокурори зростає, зазначає він. Так було і під час "Вотергейтського скандалу" і справи з Монікою Левінськи. Вочевидь, республіканці опиратимуться такому сценарію розвитку подій.

Насамкінець автор зазначає, що Дональд Трамп перебуває на посаді президента США вже шість тижнів, а у його адміністрації досі панує "роздратування".

Там планували, що у цей час в центрі уваги буде новий міграційний закон, а члени партії об'єднаються навколо медичної реформи. Натомість, увага і досі залишається прикутою до Росії та закидів щодо втручань у виборчу кампанію.

"Загнав себе в куток"

Washington Post теж бачить зв'язок між заявами щодо прослуховування та можливим втручанням Москви у хід виборчої кампанії у США.

"Своїми припущеннями щодо можливості вчинення злочину представником найвищої посади у країні пан Трамп власними дописами у Twitter загнав себе у куток", - каже газета у редакційній статті.

Видання називає ці заяви "сенсаційними" та "вибуховими", адже вони зобов'язують Конгрес скликати спеціальний комітет для розслідування справи, у тому числі і всіх питань, що пов'язані з можливим втручанням Росії у перебіг виборів.

"Якщо Дональд Трамп впевнений у своїх заявах, то він має негайно призначити незалежного юриста, який докопається до суті російської справи", - зазначає видання.

Газета наголошує на тому, що Дональд Трамп не надав жодних доказів, які б підтверджували його звинувачення.

На думку Washington Post, зараз США переживають "небезпечний момент".

Газета закликає конгресменів відмовитися від політичного маневрування на користь захисту демократії. Щодо високопосадовців у президентській адміністрації, видання зазначає, що для них настав час замислитися над тим, як довго вони готові жертвувати власною репутацією заради президента, який "не надто зважає на демократичні інститути та правду".

Росія може паралізувати Європу?

Копирайт изображения PA
Image caption Російський флот непокоїть британських експертів

Нарощування російського військово-морського флоту може паралізувати дії НАТО на морі у Європі, повідомляє Daily Mail з посиланням на звіт експертів, зроблений на замовлення британського уряду.

Серед авторів звіту Філіп Брідлав - колишній командувач силами НАТО у Європі.

За словами фахівців, Росія може відправити нові підводні човни та військові кораблі для підводних атак для того, щоб паралізувати Європу.

Наприклад, росіяни можуть перерізати підводні кабелі, що забезпечують обмін комерційною та військовою інформацією між США та Європою, або підірвати нафтові платформи у Північному морі.

"Все це означає, що настав час для НАТО визначитися, як реагувати на гібридну війну, яку Росія веде на морі, доки ще не пізно і доки альянс не втратив контроль над морями", - йдеться у звіті.

За словами пана Брідлава, Росія може вдатися і до дрібних операцій з моряками, на зразок висадки "зелених чоловічків" у Криму. Москва може називати їх націоналістами, терористами чи навіть "моряками у відпустці", що діють на власний розсуд, йдеться у звіті.

Огляд підготувала Тетяна Кирилюк, ВВС Моніторинг

Також на цю тему

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів