Foreign Policy про Насірова: перша велика битва з корупцією?

Насіров Копирайт изображения Reuters

Справа Насірова як тест для України, "чорний сценарій" для Франції від одного з головних кандидатів у президенти, а також привид нової суперечки Лондона і Брюсселя - в огляді міжнародної преси.

Тест для України

Україна, можливо, вийшла переможцем зі своєї першої великої битви на шляху до подолання корупції, пише Foreign Policy.

Коментуючи справу Романа Насірова, видання підкреслює, що він найбільш високопоставлений посадовець, якому реально загрожує термін ув'язнення за звинуваченнями у корупції.

"Його справу розглядають на тлі все більшої розчарованості суспільства щодо того, наскільки можливі глибокі реформи в Україні. Для Національного антикорупційного бюро це буде тест у стилі пан чи пропав", - вважає Foreign Policy.

І додає: підсумки цієї справи промовисто покажуть прогрес України у боротьбі з корупцією і посиленні правосуддя.

Заступник голови президентської адміністрації Дмитро Шимків розповів виданню, що саме існування справи Насірова - вже позитивна тенденція.

"Сам факт, що це відбувається, що це прозоро, що це є - це добре", - пояснив він під час інтерв'ю у Вашингтоні. Для нього це приклад того, як має працювати система.

При цьому Шимків наголосив, що вирішальне значення матиме доказова база, адже у справах такого калібру "дуже важливо мати залізобетонні докази, оскільки зазвичай вони наймають залізобетонних адвокатів".

Між тим дослідник з Фонду Карнегі за міжнародний мир Балаш Ярабик вважає, що справа Насірова є радше тактичною перемогою.

"Справжній тест полягатиме в тому, як правосуддя вестиме цю справу. Якщо зможе, це буде перемога", - наголосив він.

На межі суперечки

Копирайт изображения Reuters

Прем'єр Великої Британії Тереза Мей прямує на саміт ЄС із нелегким серцем.

Як пише Guardian, над Лондоном нависатиме загроза штрафу у майже 2 мільярди євро за звинуваченнями Європейського бюро в боротьбі з шахрайством (Olaf).

Йдеться про підозру, що Британія тривалий час заплющувала очі на нелегальні дешеві китайські товари, які потрапляли на чорний ринок ЄС.

На думку бюро, Лондон має компенсувати Брюсселю недоотримані митні платежі.

Це тільки посилює виклики для Мей на тлі планів щодо "брекзиту", пише Guardian.

Прес-служба глави британського уряду вже заявила, що Лондон не визнає вимог щодо штрафу. Таким чином, на думку видання, Лондон і ЄС ризикують отримати чергову суперечку.

Газета також наводить приклад шахрайства, про яке нібито йдеться у скарзі ЄС.

Зокрема, імпортовані з Китаю жіночі штани були задекларовані у Британії за ціною 91 євроцент за кілограм, тоді як ринкова ціна бавовни становила 1,44 євро. Така розбіжність нібито мала змусити компетентні органи Сполученого Королівства вжити заходів.

"Фатальний удар по єврозоні"

Копирайт изображения Reuters

"Чорний сценарій для Франції", - так газета Figaro називає одну з передвиборчих обіцянок кандидата в президенти Марін Ле Пен, а саме - вихід із єврозони і повернення до власної валюти.

На думку видання, відмова від спільної валюти може призвести до безпрецедентної фінансової кризи.

Figaro наголошує, що на тлі високих передвибрчих рейтингів Ле Пен розмови про вихід з єврозони набирають обертів і не на жарт турбують фінансових експертів.

Багато з них вважають, що такий крок спровокує значний тиск на державний борг, а також відтік капіталу і ризики для заощаджень мільйонів французів.

"Відмова Франції від спільної валюти також може нанести фатального удару по єврозоні і, можливо, по всьому ЄС. Навіть з урахуванням того, що ця подія залишається лише гіпотетичною, великі компанії, які мають борги у євро і чутливі до курсових ризиків, починають оцінювати можливий ефект такого сценарію", - відзначає видання.

Між тим у Національному Фронті - партії, яку очолює Марін Ле Пен, - впевнені, що відмова від євро принесе більше користі економіці. У партії вважають, що європейська валюта є причиною торгового дефіциту Франції і підвищення цін.

Аби переконати в правильності своїх поглядів електорат, зокрема пенсіонерів, Національний Фронт нещодавно запустив черговий передвиборчий ролик.

Як зазначає Figaro, в одному з епізодів можна побачити літню жінку, яка робить покупки і думає: "В мене невелика пенсія і я більше не хочу мати спільну валюту, яка ослаблює мою купівельну спроможність".

Фінансові "нісенітниці"

"Бюджетом маленької людини" назвав головний фінансовий документ Великої Британії журналіст Пітер Оборн після того, як він був презентований у парламенті.

На сторінках Daily Mail оглядач зауважив, що міністр Філіп Геммонд жодного разу не сказав слово "брекзит".

"Не було запалу, не було харизми і, що не можна пробачити, не було бачення того, як виглядатиме економіка Британії після брекзиту", - пише Оборн.

На його думку, Геммонд отримав контроль над економічними важелями влади в найбільш захопливий і динамічний момент сучасної історії країни. При цьому він "не запропонував жодного пояснення того, в якому напрямку має рухатися економіка".

Зокрема, не було месседжів про те, які податки скасують після того, як Британія залишить ЄС. Також оглядач нарікає, що немає ясності щодо нових торгових угод з закордонними партнерами.

Крім того, на думку Оборна, міністр говорив у парламенті "закодованою" мовою, з багатьма термінами, що зрозумілі лише фінансовим спеціалістам.

"Більшість виборців, які увімкнули телевізор, щоб отримати уявлення про те, як казначей планує захищати і примножувати статки їхніх родин, ймовірно, були збиті з пантелику через його заумні нісенітниці", - вважає оглядач.

Огляд підготував Юрій Мартиненко, Служба моніторингу BBC

Також на цю тему