Огляд ЗМІ: Трамп кидає Україну на годівлю акулам Кремля?

Трамп і Путін Копирайт изображения AP

Західна преса обговорює вплив зовнішньополітичних кроків адміністрації Дональда Трампа на Україну, коментує блокаду на Донбасі та розмірковує над можливістю світового лідерства Німеччини.

На годівлю "кремлівським акулам"?

Україна може постраждати від приходу до влади у США адміністрації Дональда Трампа. Таку думку висловлює у своїй статті, опублікованій виданням The Hill, експерт з міжнародних питань та національної безпеки Андерс Ослунд.

За його словами, Росія використовує "відсутність зовнішньополітичної верхівки" у Вашингтоні для просування на українському фронті.

"Якщо Вашингтон не оговтається найближчим часом, Росія може неабияк змінити реальний стан речей там", - каже він.

Пан Ослунд додає, що умови Мінських угод не виконуються, а всі сторони конфлікту, здається, очікують провалу Мінського процесу. І "жертвою" стане Україна.

У статті автор шукає відповідь на запитання: "Чи кидає пан Трамп Україну на годівлю кремлівським акулам?"

Коментуючи нещодавні оголошення донецьких сепаратистів про націоналізацію українських підприємств, пан Ослунд обурюється тим, що Вашингтон жодним чином не відреагував на ситуацію.

"Єдиною силою, що залишається на боці України, є кілька хоробрих сенаторів з обох партій", - пише він.

Насамкінець, експерт наголошує на "високій небезпеці" відсутності зовнішньополітичної лінії США щодо України.

"Адміністрація пана Трампа штовхає одну з найбільш дружніх та проамериканських країн у світі під автобус", - підсумовує він і додає, що це - "божевілля".

"Порохова діжка націоналізму"

Копирайт изображения AFP

Блокада Донбасу загострила ситуацію в Україні, підігрівши націоналістичні настрої. Такий висновок робить у своїй статті оглядач Washington Times Тодд Вуд.

"Привид націоналізму поширюється Європою, та ніде напруга не представляє таку загрозу та потенційну небезпеку, як в Україні", - пише автор.

За його словами, схід України перетворюється на "порохову діжку націоналізму".

Автор розповідає про те, як українські військові ведуть боротьбу з проросійськими сепаратистам паралельно з тим, як Київ продовжує купувати вугілля з територій, які йому не підконтрольні.

Тож не дивно, що ветерани АТО "разом з іншими націоналістами" вирішили, що настав час покласти цьому край.

Автор називає торгівлю з самопроголошеними республіками "угодою з дияволом".

Блокада, що триває другий місяць поспіль, поставила президента України Петра Порошенко у "незручне становище", зазначає Тодд Вуд.

В українського голови держави є лише дві альтернативи: зняти блокаду, втративши підтримку у парламенті, або залишити її, диверсифікувавши шляхи поставок вугілля українським компаніям, додає він. В обох випадках, його сваритимуть.

"Все це свідчить про те, що Україна бореться з радянською спадщиною внутрішньої корупції, що стримувала розвиток майже у всіх галузях економіки країни", - каже оглядач Washington Times.

Британія стає м'якішою до Росії?

Велика Британія змінює позицію щодо Росії, припускає у своїй статті оглядач Independent Марі Дежевскі.

Автор аналізує мотиви політичної верхівки країни ініціювати перший за останні п'ять років візит міністра закордонних справ Британії до цієї країни і робить висновок, що такий крок свідчить про "величезний поворот" у її зовнішній політиці.

Оглядач видання підкреслює, що з 2012 року між країнами не було жодних особистих контактів на високому рівні. Зараз же такий стан речей вирішив змінити саме Лондон. І на це є причини.

По-перше, загальне "потепління" щодо Москви, яке шириться "старою" Європою, де в ізоляції Росії бачать неабияку загрозу.

"Володимира Путіна поступово виводять з ізоляції, у якій він опинився після анексії Криму, а вибори у Франції та Німеччині можуть лише прискорити цей процес", - каже пані Дежевскі.

По-друге, той факт, що Британія залишилася поза міжнародними переговорами щодо врегулювання низки конфліктів теж став причиною зміни її позиції.

"Одна справа - самостійно вирішити не брати участі у чомусь, проте зовсім інша - коли тебе навіть не запрошують", - зазначає вона.

По-третє, на думку оглядача Independent, британський прем'єр займає менш категоричну позицію щодо Кремля, ніж її попередник.

Насамкінець, автор зазначає, що Лондон мусить піти на зближення з Москвою, якщо не хоче зрештою залишитися сам-на-сам зі своєю жорсткою позицією до Росії.

"Залишившись сам-на-сам проти Путіна, Британія виглядатиме не країною з принципами, а країною, що не має жодної ваги", - підсумовує оглядач Independent.

Час німецького лідерства

Копирайт изображения AFP
Image caption Невдовзі Ангела Меркель вперше зустрінеться з президентом Дональдом Трампом

Для Німеччини настав час взяти на себе роль світового лідера, вважає Financial Times.

За тиждень до візиту німецького канцлера Ангели Меркель до США видання публікує редакційну статтю, у якій розмірковує над майбутнім балансом сил на політичній мапі світу.

"Для Ангели Меркель Дональд Трамп є одночасно і викликом, і можливістю", - каже видання та додає, що пані Меркель не завадило б переглянути позицію Німеччини у світі.

На думку Financial Times, перед міжнародною спільнотою стоїть надзвичайно багато зовнішньополітичних викликів.

Серед них видання виділяє американську президентську адміністрацію на чолі з Дональдом Трампом, який ставить під питання ефективність НАТО, "війну в Україні", "брекзит", міграційну кризу та "підйом націоналізму" у Туреччині.

Можливості Німеччини вплинути на ці процеси у рамках ЄС досить обмежені, а розмови про те, що країна перетворюється на світового морального лідера перебільшені, вважає газета.

"Німеччині варто перейняти більш творчий та впевнений підхід до світу, разом з усвідомленням меж того, що вона може зробити", - пише газета.

Financial Times зазначає, що Німеччині вдасться впоратися з роллю лідера, адже для цього вона має і потужну економіку, і міжнародне визнання.

Огляд підготувала Тетяна Кирилюк, ВВС Моніторинг

Також на цю тему

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів