ЗМІ: країни НАТО почали збільшувати видатки на оборону

поліція в Парижі Копирайт изображения JACQUES DEMARTHON/Getty

Прогалини в безпеці ЄС, візит Меркель до Америки, незалежність Шотландії та зростання видатків на оборону в країнах НАТО.

Безпека в ЄС

Guardian пише про зростання занепокоєння в ЄС щодо можливості протидіяти терористичним загрозам.

За словами видання, неофіційно оприлюднена доповідь щодо атак в Берліні, Парижі та Брюсселі вказує на великі прогалини в галузі безпеки.

Доповідь зазначає, що усі виконавці терористичних нападів в Європі перетинали кордон ЄС перед нападом, але спецслужби їх не помітили.

Навіть громадяни ЄС, на яких був виписаний ордер на арешт, подекуди спокійно перетинали кордон Союзу в обох напрямках, пише видання.

Чинна система також не дозволяє робити пошук в міжнародній базі даних за біометричними параметрами, пише видання.

Доповідь наголошує на необхідності активнішого обміну інформацією між країнами, адже багато нападників раніше потрапляли на очі поліції через якісь дивні правопорушення, пише видання.

Меркель і Трамп

Копирайт изображения DON EMMERT/Getty

Німецька канцлерка Ангела Меркель короткостроково відклала свій візит до США після повідомлень про сильні снігопади, від яких потерпає північно-східне узбережжя країни, пише видання Wall Street Journal.

Під час візиту, який, імовірно, відбудеться у п'ятницю, сторонам буде що обговорити, вважає видання. Економіка Німеччини орієнтована на експорт, і цей факт неодноразово критикував Дональд Трамп зі своїм підходом "Америка понад усе".

Німеччину хвилює те, що президент США може "покарати" країни, які продають США більше товарів, ніж купляють у них, пише видання. А Німеччина - саме така.

За словами видання, "прагматична і стримана" Ангела Меркель спробує "знизити температуру" диспуту між країнами щодо торгівлі.

Вона, швидше за все, нагадає Дональду Трампу про багатомільярдні інвестиції німецьких фірм у США та запропонує нові шляхи співпраці, вважає видання.

Берлін все ще спантеличений аспектами довгострокової зовнішньої політики адміністрації американського президента, пише видання.

Але, принаймні, нещодавні заяви Білого Дому на підтримку НАТО, та санкції проти Росії через її дії в Україні частково заспокоїли німецьких політиків.

Незалежність Шотландії

Копирайт изображения Jeff J Mitchell/Getty
Image caption Демонстрація на підтримку незалежності Шотландії у Глазго

Нікола Стерджен, перший міністр Шотландії, заявила, що "брекзит" створює умови для проведення нового референдуму щодо незалежності Шотландії.

Видання Daily Mail вирішило відповісти на найпопулярніші питання щодо референдуму та його наслідків.

Формально дозвіл на проведення референдуму дає британський парламент, після того як запит зі сторони Шотландії задовольнить британський прем'єр-міністр.

Единбург і Вестмінстер мають домовитися щодо термінів проведення референдуму.

За словами видання, якщо прем'єрка Тереза Мей і погодиться на референдум, вона захоче провести його після "брекзиту".

Пані Стержен наполягає, що голосування має відбутися наприкінці 2018 чи на початку 2019, до виходу Британії з ЄС.

Якщо центральний британський уряд відмовить Шотландії у праві проведення референдуму, місцевий уряд все одно зможе його провести, але він не матиме зобов'язуючих правових наслідків, пише видання.

Гроші на оборону

Копирайт изображения PETRAS MALUKAS/Getty

Країни - члени НАТО почали поступово збільшувати свої видатки на оборону до 2% ВВП, чого вимагає статут альянсу, пише польське видання Newsweek.

На думку експертів, це не тільки наслідок загрози зі сторони Росії, але й результат політики адміністрації Дональда Трампа.

Зростання видатків на оборону в Польщі та країнах Балтії видання пов'язує з пересуванням військ альянсу ближче на схід.

"Розмір цих батальйонів, може, й не вражає. Та це серйозний політичний сигнал для Росії. Якщо її війська увійдуть на території Балтії, вони будуть змушені стріляти в канадців, німців чи британців. А це може створити відповідний тиск на громадську думку в цих країнах", - каже експерт Томаш Смура.

Огляд підготував Дмитро Зоценко, Служба моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів