ЗМІ: після приходу Ryanair Україну заполонять британці?

Марк Рютте, Копирайт изображения EPA
Image caption Марк Рютте, який святкує перемогу на парламентських виборах, заявив, що голландці відкинули "хибний вид популізму".

Що несе Європі поразка голландських праворадикалів і чому британці зацікавлені у рейсах Ryanair до України - в огляді міжнародних видань від 16 березня.

Надія для Європи?

Новини про перемогу партії чинного прем'єра Нідерландів на парламентських виборах надихнули лідерів інших європейських країн і "завдали серйозного удару антиіммігрантському популізму", пише The Washington Post.

За словами видання, вони занепокоєно спостерігали за зростанням популярності популістських партій, зокрема Партії свободи Герта Вілдерса, напередодні виборів.

"Перші результати показали, що голландці погодилися, що їм не подобається чинна політична ситуація, але мають дуже різні погляди щодо альтернативного напрямку розвитку", - пише видання.

Воно також звертає увагу на високу явку виборців: 80% із них прийшли на дільниці.

Газета нагадує, що в Європі вважалося, що за голландськими виборами можна буде оцінювати можливий хід голосування у Франції та Німеччині, де також вирують антимігрантські пристрасті.

Втім, попри поразку своєї антиімміграційної Партії свободи, Герт Вілдерс не збирається складати руки і прогнозує, що "патріотична весна ж настане", а його партія "обов'язково" виграє наступного разу.

Вимушена блокада

Копирайт изображения AFP

Український уряд заборонив будь-яку торгівлю з двома контрольованими Росією "сепаратистськими анклавами" на Донбасі, використавши "економічну зброю проти військової проблеми, що давно загнивала", пише Ендрю Крамер у The New York Times.

На його думку, таке рішення завдало "чергового удару по і до того багатостраждальному мінському мирному процесу і призвело до зростання напруги не тільки з сепаратистами, але й із їхніми покровителями в Москві, яким, можливо, доведеться надавати допомогу і відкривати ринки для сепаратистських регіонів".

Крамер пише, що президент Порошенко був проти ізоляції непідконтрольних районів через побоювання, що це "опосередковано призведе до визнання їхньої незалежності і стане першим кроком на шляху розділу країни".

"Націоналізація" українських підприємств сепаратистами змусила президента вдатися до дій, додає він.

На його думку, офіційне оголошення про застосування блокади може мати геополітичні наслідки.

"Рішення уряду формалізувати блокаду може мати негативний вплив на процес мирного врегулювання в Україні, успіх якого є ключовим першим кроком у зусиллях адміністрації Трампа покращити стосунки з Росією", - вважає Крамер.

Футбол, жінки, пиво. В Україну?

Копирайт изображения PA

Прихід найбільшого лоукостера Європи Ryanair до України не пройшов непоміченим для британської преси, адже, як очікують, від жовтня компанія почне виконувати рейси до Лондона і Манчестера.

Як пише The Sun, хоча Київ і раніше був популярним місцем для парубоцьких вечірок, зокрема через низькі ціни на житло, їжу та алкоголь, "нові рейси Ryanair можуть стати початком нового буму для країни".

"Хлопці і раніше багато їздили до України, не тільки для парубоцьких вечірок, але й для того, аби підтримати британські футбольні команди, які беруть участь у численних змаганнях в Україні", - розповів газеті представник компанії Ukraine Adventures, яка організовує подібні тури Україною для британців.

"Основна причина, чому хлопці їдуть до України - це одні з найгарніших жінок світу, і їх багато", - додав він.

Втім, як нагадує газета, тривалий конфлікт, спричинений анексією Криму Росією у 2014 році, все ще може знеохотити багатьох.

Independent, зі свого боку, зауважує, що для України прихід Ryanair став "значною подією" і викликав загальне піднесення.

Газета нагадує читачам, що визначними місцями Києва вважаються Собор Святої Софії та Михайлівський Золотоверхий монастир, але зауважує, що багато туристів більше зацікавлені у відвідинах Чорнобильської зони.

Слово Ле Пен

Копирайт изображения Reuters
Image caption Марін Ле Пен вважає ЄС "в'язницею Європи"

Британія показала іншим країнам, що можна вийти з ЄС, і стала передвісником його розпаду, заявила лідерка праворадикального "Національного фронту" Марін Ле Пен.

В інтерв'ю з колишнім лідером британської Партії незалежності Сполученого Королівства (ЮКІП) Найджелом Фараджем, який має власне радіошоу, вона сказала, що Британія знайшла "ключі від в'язниці", якою, на її думку, є ЄС.

"Нам говорили, що з ЄС вийти неможливо, а Велика Британія щойно довела, що якщо цього хочуть люди, можна створити умови для виходу. Тому ще раз дякую за те, що показали вихід з цієї величезної в'язниці", - цитує її Guardian.

Як зауважує видання, упродовж годинного інтерв'ю Фарадж "не знайшов часу поставити Ле Пен складні питання", зокрема про численні юридичні проблеми навколо її передвиборчої кампанії, розслідування проти неї щодо підозр у поширювання жорстоких матеріалів тощо.

Втім, на думку депутата від Лейбористської партії Рут Сміт, не варто позбавляти Марін Ле Пен, яка вважається одним з ключових кандидатів на посаду президента Франції, платформи для виступів.

Огляд підготувала Марія Кондрачук, Служба моніторингу ВВС

Також на цю тему

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів