Холодна зустріч складних партнерів - британські ЗМІ про Меркель і Трампа

Меркель, Трамп Копирайт изображения Getty Images
Image caption ЗМІ аналізували не тільки слова, але й мову жестів під час першої зустрічі канцлера Німеччини із президентом США

Перемовини Меркель і Трампа, повернення Клінтон у політику, голландські вибори і популізм - теми огляду британської преси.

"Крижаний" прийом

В центрі уваги світових ЗМІ - перша зустріч між канцлером Німеччини Ангелою Меркель та американським президентом Дональдом Трампом.

Зокрема, Daily Telegraph пише не лише про теми, які обидва лідери обговорювали, - торгівля, боротьба з тероризмом, конфлікт на сході України, а й про особливості їх поведінки під час переговорів.

Видання зазначає, що атмосфера була "морозною", а прийом з боку господаря Білого дому - "крижаним". Він навіть відмовився потиснути Меркель руку.

Газета нагадує про їх непрості заочні стосунки. Трамп ще під час кампанії нещадно критикував міграційну політику канцлера, за яку їй, наполягав він, "має бути соромно".

А ще він розлютився, коли часопис Time назвав Меркель, а не його, людиною року.

Але і німецький лідер висловлювалася проти планів Трампа збудувати стіну на кордоні з Мексикою чи запровадити заборону на в'їзд в США громадянам деяких мусульманських держав.

За даними Daily Telegraph, Меркель ретельно готувалася до зустрічі с американським президентом - передивлялася його виступи, спілкувалася з тими, хто мав з ним контакти, та навіть прочитала його інтерв'ю журналу Playboy за 1990 рік.

Для неї цей візит, каже видання, став "ходою натягнутим канатом" - їй треба було побудувати ефективне партнерство з Вашингтоном, але і лишитися вірною своїм цінностям.

Гілларі повертається

Копирайт изображения Getty Images
Image caption У день Св. Патріка Гілларі Клінтон заявила, що готова "вийти з лісу"

А тим часом ще одна жінка, у якої напружені взаємовідносини з президентом Трампом, Гілларі Клінтон, оголосила вчора, що збирається повернутися в політику, повідомляє Daily Express.

Виступаючи на урочистій вечері з нагоди Дня Св. Патріка, колишня перша леді зізналася, що їй "все ще важко дивитися новини", але додала, що готова "вийти з лісу", аби спробувати об'єднати "роз'єднану країну".

Пані Клінтон вважає, що її завдання - "допомогти знайти сили, які дозволять кожному продовжувати шлях".

Газета інформує, що пані Клінтон збирається в найближчі кілька місяців виступити з кількома промовами, а також пише збірку есе.

Як, до речі, і її донька Челсі, яка незабаром випустить книжку для дітей.

Поразка популізму?

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Невдача Вілдерса на виборах у Нідерландах не означає поразки Ле Пен у Франції

За кілька днів, що минули від парламентських виборів у Нідерландах, неодноразово лунала думка, що непереконливий результат ультраправої Партії Свободи Герта Вілдерса є свідченням того, що подібні політичні сили не мають шансів на перемогу і в інших європейських країнах.

Найбільше занепокоєння, зокрема, викликали високі президентські рейтинги Марін Ле Пен у Франції.

І от начебто тепер, після голосування в Нідерландах, можна менше хвилюватися.

Але на думку авторитетного тижневика Economist, приводів для заспокоєння, на жаль, нема.

"Ще надто рано святкувати згортання популізму", - пише видання, хоч і вітає той факт, що Вілдерс, з його ксенофобією та євроскептицизмом, не буде визначати державну політику.

Втім, у кожній країні є своя специфіка, веде далі часопис. Наприклад, Дональд Трамп зміг стати президентом США завдяки так званим виборникам, хоч і отримав менше голосів виборців.

У Франції, попри соціологічні опитування, які свідчать, що Ле Пен програє, теж можливий неочікуваний розвиток подій.

Є ще одна причина, чому не варто аж надто радіти поразці голландських правих, додає Economist. Адже їм за ці роки вдалося суттєво вплинути на політичний порядок денний у своїй країні - щодо Ісламу, біженців, членства в ЄС.

І всі ці теми різною мірою хвилюють громадян інших держав Європи - тому неприємні сюрпризи на тамтешніх виборах цілком можливі.

І швець, і жнець…

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Відтепер екс-міністр фінансів буде ще й редактором видання, що належить російському мільярдеру

Таблоїд Daily Mail пише про обурення, яке викликало несподіване призначення колишнього міністра фінансів Великобританії Джорджа Осборна головним редактором відомого лондонського видання.

І справа навіть не в тому, що він не має жодного досвіду у цій царині, а в тому, що його нова посада в газеті London Evening Standard стане його шостою одночасною роботою. І багато хто, природно, не може збагнути, як йому вдасться поєднати редагування з діяльністю парламентаря, викладанням в американському інституті, обов'язками фінансового консультанта, виступами з промовами та роллю керівника на громадських засадах агенції з економічного розвитку північної Англії.

Один колишній член парламенту пожартував, що Осборну треба бути "суперменом", аби впоратися з усіма цими завданнями. Опозиційні лейбористи відреагували більш жорстко і навіть закликали політика скласти мандат.

Але екс-міністра, схоже, критика обходить - він впевнений, що зможе "жонглювати" свої обов'язки.

Та й власник London Evening Standard, російський мільярдер Євген Лебедєв, впевнений у новому головреді - людині, як він заявив, "величезних політичних досягнень та авторитету у сферах економіки і культури".

Огляд підготував Андрій Кондратьєв, Служба моніторингу ВВС