ЗМІ: британські банки могли бути задіяні у відмиванні грошей з Росії

Москва Копирайт изображения Getty Images

21 березня західна преса пише про імовірну схему відмивання російських грошей британськими банками, розслідування ФБР щодо можливих зв'язків штабу Дональда Трампа з росіянами і можливість військового конфлікту між США і КНДР.

"Глобальна пральня"

Низка провідних британських банків могла бути задіяна у масштабній схемі відмивання грошей з Росії. Про це свідчать результати великого розслідування, опублікованого у Guardian.

Згідно з інформацією видання, йдеться про суму 740 мільйонів доларів. Ці гроші начебто відмивалися у рамках операції, яку влаштували "російські зловмисники, що мають зв'язки з російським урядом та КДБ".

Загалом, наголошує Guardian, з Росії вивели щонайменше 20 мільярдів доларів з 2010 до 2014 року. Ці гроші начебто виводилися у Молдову, Латвію та інші країни ЄС, зокрема в Британію.

"Слідчі і досі намагаються ідентифікувати багатих росіян із політичним впливом, які брали участь в операції, відомій як "Глобальна пральня", - наголошує газета.

"Згідно з оцінками, задіяно було 500 людей - серед них олігархи, московські банкіри, а також люди, що працюють у ФСБ або мають з ним зв'язки", - додає видання.

Видання додає, що інформацію про операцію воно отримало завдяки міжнародній організації журналістів-розслідувачів Organised Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP), яке, в свою чергу, не називає своїх джерел.

"The Guardian звернулася до всіх цих банків. Жоден з них не ставив під сумнів достовірність даних, однак всі наполягали, що дотримуються суворих правил проти відмивання грошей", - зауважує газета.

"Поворотне" розслідування

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Директор ФБР Джеймс Комі підтвердив, що ФБР розслідує імовірне втручання уряду Росії у вибори 2016 року

Заява керівника ФБР про розслідування щодо імовірного втручання росіян у вибори в США є "вражаючим припущенням" та "поворотною подією" у цій історії. Таку думку у редакційній статті висловлює New York Times.

"Найголовніше тепер - захистити розслідування ФБР, яке може призвести і до судових переслідувань, від втручання з боку адміністрації Трампа, яка вже довела свою схильність брехати, вводити в оману та збивати з пантелику", - зазначає видання.

Занепокоєння у газети вже викликали твіти американського президента, в яких він назвав повідомлення про змову з Росією "фейковими новинами" та закликав ФБР замість розслідування з'ясувати, хто "зливає" інформацію про це в ЗМІ.

Ці "нахабні попереджувальні постріли" з боку голови Білого дому серйозно підривають авторитет розслідування серед американців, додає видання.

"Щоб мінімізувати цю кризу недовіри, треба призначити незалежного прокурора, який не слухатиме наказів з адміністрації", - вважає New York Times.

Ризиковані заяви

Попередження США про можливість військових дій проти Північної Кореї викликало занепокоєння у британської Financial Times. На думку газети, такий розвиток подій був би занадто ризикованим, а до того ж малоефективним.

Як зазначає видання, американцям навряд чи вдасться зруйнувати ядерні та ракетні системи КНДР однією серією ударів, а тому ризик удару у відповідь суттєво підвищується.

А це поставить під загрозу безпеку головних союзників США у регіоні - Південної Кореї та Японії.

На думку Financial Times, Вашингтону варто було б спробувати вирішити проблему дипломатичними та економічними засобами. А якщо це не вдасться, то звикнути до думки, що жити з загрозою використання ядерної зброї доведеться і надалі - так само, як американці прийняли наявність ядерного арсеналу у Росії та Пакистану.

"Хтось відповість, що приклад Північної Кореї відрізняється, адже Кім Чен Ин - "божевільний". Але заяви про навіженість іноземних лідерів - це ознака ледачого мислення, яке вже привело західні країни до катастрофи в Іраку та Лівії", - вважає Financial Times.

Спати у прохолоді

Копирайт изображения Getty Images

Хочете мінімізувати ризик ожиріння та запобігти діабету другого типу? Спробуйте спати з відчиненими вікнами. Такою рекомендацією поділився академік з Оксфордського університету, пише Daily Telegraph.

Ендокринолог Ешлі Гросман каже, що вже є серйозні докази того, що зниження температури навіть на кілька градусів може покращити здоров'я.

Він зробив цю заяву після того, як голландські вчені виявили зв'язок між глобальним потеплінням та діабетом.

"Дослідники кажуть, що підвищення середньої температури на один градус може призвести до 100 000 нових випадків захворювання на діабет у США щороку, тому що організму треба спалювати менше бурої жирової тканини, щоби зігрітися", - пише видання.

Тож, дослідники з Маастріхтського університету радять спати при температурі від 15 до 17 градусів.

"Експерти кажуть, що через те, що ми проводимо так багато часу у приміщенні - а часто це занадто теплі домівки та офіси - наші тіла не спалюють калорії для того, щоби зігрітися", - додає Daily Telegraph.

Огляд підготувала Яна Люшневська, Служба моніторингу BBC

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів